NEBUĎ LEDŇÁK: Únorová měsíční výzva s FITFAB Strong

Ahoj parto, je to tady! 

Právě se stáváte součástí naší nejoblíbenější výzvy – Nebuď ledňák verze 2020! Zařadili jsme do ní totiž videa ze všech našich pěti programů, které jsme doposud natočili:

 • první program FITFAB Strong (zaměřený na kardio a hubnutí – trailer zde)
 • druhý program FITFAB Light (jednodušší a kratší letní verze – trailer zde)
 • třetí program FITFAB Stronger (zaměřený na posilování a zábavu – trailer zde)
 • čtvrtý program FITFAB Well (vhodný pro těhotné, ženy po šestinedělí a pro ty, kteří mají problémy se zády a koleny a nejen je – trailer zde)
 • pátý program FITFAB Strongest (kombinace kardia a silového cvičení – trailer zde)

Co je smyslem výzvy?

 1. Ukázat vám, že i ty nejlepší věci v životě mohou být zadarmo.
 2. Nevykašlat se na cvičení ani v únoru, pokud jste v lednu začali poprvé.
 3. Naučit vás pravidelně cvičit bez donucení, zdravě žít a přemýšlet o stravě.
 4. Zapojit do výzvy co nejvíce lidí a zvednout je z gauče!
 5. Cítit se zdravě, fit a mít ze sebe dobrý pocit.

Proč se výzva jmenuje Nebuď ledňák?

Valná většina lidí cvičí jen v lednu. Fitka jsou nacpaná, všichni se snaží jíst zdravě, trápí se dietami a doufají, že si za měsíc vysekají břišáky.

To my nechceme.

Chceme vám ukázat, že zdravý životní styl může být to nejlepší, co vás kdy potkalo. Cítit se ve svém těle dobře dělá obrovskou část vašeho sebevědomí a osobního štěstí. A tím nemyslíme jen pěknou postavu. Ale hlavně psychiku.

Chceme vás naučit, že kafíčko s malým zákuskem není něco, z čeho byste si měli lámat hlavu. Že jeden den bez cvičení není pohroma. Že není potřeba každý den dřepovat, abyste měli pevný kulatý zadek. Že je to o komplexním a hlavně rozumném přístupu.

O cvičení vás chceme naučit přemýšlet selským rozumem. Ukázat vám, jak lze zdravě nakoupit, jak se poprvé rozeběhnout nebo jak se naučit nepřejídat a nedělat si výčitky. K tomu nám pomůže řada odborníků, kteří se na našem projektu podílejí – certifikovaní fitness i běžečtí trenéři, vystudovaní nutriční terapeuti nebo fyzioterapeuti.

Jak to provedeme?

Připravili jsme si pro vás výzvu plnou cvičení, bežeckých tipů i návodů, jak začít zdravěji jíst nebo připravovat jídlo.

K dispozici máte plánek cvičení, který s námi můžete dodržovat. Můžete si ho také stáhnout v PDF, a to v barevné variantě zde a v černobílé zde. V obrázcích pro vás máme barevnou a bílou verzi:

Plánek ale není vůbec nutné dodržovat. Ze zkušenosti ale víme, že držet se plánku je lepší pro motivaci, možnost odškrtávání předem stanoveného plánu a také proto, že se můžete hecovat a podporovat v naší boží fb skupině Fitfab Strong parta, kde panuje nádherná atmosféra. Za to moc děkujeme a určitě se tam přidejte.

Pokud máte ještě další sporty nebo činnosti, kterým se věnujete, vyrobte si klidně vlastní plánek cvičení, nebo si prostě občas pusťte některá z našich videí. Je to jedno.

Důležité je, žít aktivně i v únoru a dalších měsících a ukázat všem ledňáčkům, že na zdraví a pěkné postavě nestačí makat jen v lednu.

Kde videa najdu?

Všechna videa přidáme níže do tohoto článku, pustit si je tak můžete každý den přímo tady. Můžete si ho tak někam uložit a každý den si sem přijít pro konkrétní video v daný den.

Kdo nemá signál nebo si videa z nějakého důvodu chce stáhnout, může tak udělat na našem Vimeu. Tam si lze nastavit i velikost souboru, takže nemusíte stahovat několika GB soubor, ale třeba jen menší do mobilu. Video je možné stáhnout po přihlášení přímo pod každým jednotlivým videem.

Zásady, které dodržujeme při plnění výzvy

 • zkuste jet poctivě, bez výmluv a následných výčitek
 • z jednoho vynechaného cvičení se nemusíte zbláznit
 • pokud jste na výzvu narazili později než po začátku února, zapojte se, jak a kdy chcete (můžete jet od začátku – tedy 1.února anebo naskočit do rozjetého vlaku v konkrétní den a prožívat tak výzvu s námi)
 • pokud vám není dobře, do cvičení se nenuťte, maximálně si dejte třeba jen Coffee Yogu
 • vykašlete se na váhu, raději sledujte pokroky na fyzičce a vaší náladě
 • nezapomeňte, že krásná bříška a jiné partie se nedělají jen u cvičení, ale také v kuchyni – k tomu bude sloužit mnoho užitečných tipů a článků ve výzvě
 • plánek si pověste na místo, kde na něj každý den uvidíte – na záchod nebo k ledničce!

Jak se zapojit?

Jednoduše začněte! Je to zdarma. Videa budou online napořád.

Pokud nám chcete ukázat své pokroky, můžete přidat na Instagram fotku nebo storie s označením našeho profilu @fitfabstrong.cz nebo hashtagy #nebudlednak nebo #fitfabstrong.

Výsledky si také průběžně sdílíme v již zmiňované skupině FITFAB Strong parta a pravidelně na náš Facebook přidáváme plán a cíle na konkrétní den.

Budeme rádi, když o naší výzvě a našem programu povíte dál. Není nic lepšího, než vaší sousedce o cvičení říct, aby pochopila, proč jí občas dupete po stropě a dupala další sousedce taky! 😀 Využít k tomu můžete také náš nominační článek!

Jste připraveni začít?

Dost bylo řečí, tady je celá výzva den po dni, abyste ji tu každý den našli!

***

Nebuď ledňák

1.2. BE Stronger

Nemohli jsme začít ničím jiným, než nejrozmanitějším cvičením ze všech našich programů, najdete v nich totiž nejen kardio cvičení, ale také posilování na bříško nebo zábavný konečný taneček, ve kterém se můžete zasmát nejen sami sobě, ale i nám.

Lekcí vás provede Andy Pavelcová, autorka celého programu a houslista Marek – její starší brácha.

Délka: 40 min (ale uteče to jak nic!)

***

2.2. ROCK Strongest

Břicho a ochablé svaly na pažích jsou jedny z problémových partií. S ROCK Strongest se už ale nemusíte bát. Z lekce si odnesete břicho jako skála a vyrýsované ruce, za které by se nemusel stydět ani Pepek námořník. 

Katharine vás rozpálí v sadě zaměřené na paže, Nikča si vezme na paškál celé bříško a Andrejka dodělá ramena a záda. Tak čapněte činky a jdem na to!

Délka: 42 minut

***

3.2. DANCE Strong

Jdeme trsat! Možná to víte, možná ne, ale Andy s Katharine spolu chodily už od malinka na balet a během studií spolu i tančily v divadle.

A proto tanečnější lekce nemohla chybět. Ničeho se ale nebojte. Každému jde něco jiného, a pokud se u tance necítíte dobře, nemusíte se obávat, žádná salsa vás nečeká. Bude to pořádné kardio, pořádně se zadýcháte a bude to vážně stát za to!

Délka: 28 minut

***

4.2. COFFEE YOGA Light a chůze

Už jste někdy cvičili jógu? Možná jo. Ale už jste u ní pili kafíčko? S námi můžete. Není to ale nutné. Zacvičte si klidnější lekci, na které se krásně protáhnete, ale zároveň pomalinku zaposilujete.

Andrejka vám dá do těla, nebojte. Na tricepsové kliky si zítra vzpomenete!

Zvládnete splnit i druhou výzvu dneška v podobě alespoň 12 tisíc kroků?

Délka: 20 minut

***

5.2. Aktivní odpočinek

Razíme pravidlo, že není potřeba cvičit každý den. Dnes si proto dejte od FITFAB videí pauzu a zkuste si nějak aktivně odpočinout. Vyrazte na procházku, běžte do práce pěšky nebo vyvenčete sousedce psa.

Odpočinkový den také využijte k přečtení několika užitečných článků od Andy:

Délka: alespoň 30 minut

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený motivuju lidi víc sportovat (@andy.fitfab),

***

6.2. INTERVAL Strong

Jedno z našich nejnáročnějších videí. Připravte si podložky, tenisky a pořádnou fyzičku. Rozjedeme intervaly, jaké jste ještě nezažili! Ale nebojte, není to nic nezvládnutelného.

Andy vám dá pořádně do těla, ale ten pocit, ten vážně stojí za to!

Délka: 40 minut

***

7.2. ROBOTIC Stronger

Cvičení, které jste možná ještě nikdy nezažili. Nikde jinde na světě totiž neexistuje. Cvičení vycházející z robotích pohybů, které namáhá stehna a celý core.

Čeká vás ujetá hudba a tým, který se toho rozhodně nebál! Zvlášť, když Andy zařve, že se bude improvizovat.

Délka: 30 min

***

8.2. BOOTY Light

Cvičení na krásné, pevné a kulaté zadky! Vyzkoušejte si lekci s Andy a schválně, kdo si všimne, kdo nás v průběhu lekce, kterou jsme natáčeli na zahradě jedné kavárny, přišel navštívit. Martin se nám vzadu málem udusil smíchy.

Délka: 22 min

***

9.2. Běh nebo procházka

Dnes si od cvičení opět aktivně odpočineme. Zkuste si jít zaběhat nebo se alespoň projít. Určitě víte, že mnoho účinkujících z našich videí jsou běžci.

Pokud jste již pokročilí, prostě utíkejte, pokud s během začínáte, mrkněte zas na články s šikovnými tipy:

Délka: alespoň 30 minut

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Fit & Fabulous | Fitness blog? (@andy.fitfab), ***

***

10.2. HOLD Strongest

Jóga nesmí chybět v žádném FITFAB programu. A tak si i ve FITFAB Strongest našla jóga své místo. Důležité je, že se u cvičení krásně protáhnete, ale především si zamakáte. To by totiž nebylo Andy cvičení, kdyby tam nebylo pár planků.

Jdete na to?

Délka: 47 minut

***

11.2. WORK Stronger

Work video je naprosto specifické. Pozvali jsme do něj totiž dvě účastnice našeho letního FITFAB soustředění, které tam vyhrály celotáborovou soutěž – Hanču a Barču. Dále našeho nejvěrnějšího instagramového fanouška – Timiho a naši dvorní fotografku – Aničku.

Chtěli jsme tak lidem ukázat, že naše videa nejsou jen pro fitness hvězdy, ale i pro lidi, kteří nás podporují a prožívají to reálně s námi doma u televizí. Že se může stát cokoliv a mohou toho být součástí.

U Work to nedostanete zadarmo. Čeká vás posilovací i kardio smršť, kterou nebudete chtít vypnout!

Délka: 40 min

***

12.2.  Well BACK a PILATES Light

Po včerejšku si zasloužíte trochu zvolnit. Dejte si lehké posilování na bříško a šetrné na záda v podobě Well BACK a navažte lehkým pilates , které trvá je něco před čtvrt hodinku. Cvičení si užijte, na nic nemyslete a pěkně se pročistěte hlavu.

Délka: 27 a 16 min

***

13.2. ABS LEGS Strong

Dnes trošku potrápíme bříško s Andy. Nebojte, i nás to při natáčení zabolelo. Kromě břicha zaberou i stehna a upozorňujeme, že je to cvičení, u kterého rozhodně neuškodí občas dát pauzu, bude-li třeba.

Délka: 35 minut

***

14.2. Aktivní odpočinek

Jak se dnes budete hýbat, necháme na vás! Důležitý je čerstvý vzduch, relax pro svaly a hlavně čistá hlava. Ať už dnes jdete na Valentýnské rande nebo ne, užijte si dnešní volný večer!

To bychom ale nebyli my, abychom vám nedali nějakou tu lekci na čtení. Dnes to budou tipy do výživy, kterých nikdy není dost. Články pro vás sepsala nutriční terapeutka Andrejka Mokrejšová:

 

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Andrea Mokrejšová (@andreamokrejsova),

***

15.2. BOYS Strongest

Cvičení s Andy a šesti chlapama? To zní jako dokonalý plán pro dnešní den! 

Čtyři sady, po kterých na vás nezůstane nit suchá. Ale vyplatí se vydržet až do konce. Malé překvapení za vaše úsilí vás nemine. 

Délka: 50 min

***

16.2. CARDIO Strong

Neděle, nejlepší den pro kardio! Čeká vás pořádná makačka, na jejíž konec jsme zařadili brutální výskoky, které si prostě zamilujete!

Jsme zvědaví, co na video řeknete a zda poznáte dvojičku, kterou jste už v jiném videu viděli. V Cardiu ale ještě nebyli manželé!

Délka: 40 minut

***

17.2. STABILITY Stronger

Toto cvičení vás nejvíce překvapilo. Čekali jste klasické milé protahování s Andrejkou. Ale dostali jste nálož, která byla naprosto nekompromisní. A těšte se na Andy fail v převalem přes nohy, ne vždycky jsou všichni z nás úplně šikovní…

Délka: 35 min

***

18.2. MOVE Strongest

Stýskalo se vám po tancování? Naše tanečnice Niki, Katy a Andy vás provedou několika různými styly. S Andy si zkusíte lekci elektroswingu, s Katharine ucítíte ruce při Port de Bras a s Niki se připravte na pořádnej hukot s vařečkama.

Tanečník se skrývá v každém z nás, rozjeďte to, nestyďte se!

Délka: 41 min

***

19.2. Aktivní odpočinek

Co kdybyste dnes vyrazili na zdravý nákup? A potřebujete u toho pomoci? Jsme tu pro vás! Andrejka opět usedla za počítač a připravila několik článků, které by vás mohly zajímat:

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený K A T I S E L E Š ? (@barunkatharine),

***

20.2. CORE Strong

Posilování na střed těla, kde si vyzkoušíte třeba to, jak skákají baletky a jak skákat tak, abyste v baráku neměli naštvanou sousedku! Core není zas tak těžký, ale je potřeba soustředit se na techniku a provádět cviky správně.

Klidně proto cvičte před zrcadlem a neustále se kontrolujte.

Délka: 35 minut

***

21.2. EXPLODE Stronger

Chcete opravdovou explozi? Intervaly, které jsou jen pro ty neodvážnější? Tak si dejte náš Explode s Andy. Hvězdou je opět Justinka, která nám počítala čas a všechny v týmu skvěle podporovala!

A chcete slyšet zákulisní perličku? Evča už na natáčení měla v bříšku mimčo! Evičko, držíme palce a těšíme se, až se k nám drobek jednou připojí!

Délka: 35 min

***

22.2. LEGS Light/Well KNEES

Dnes máme v datu samé dvojky, a proto jsme se rozhodi dát na výběr mezi dvěma lekcemi. Vyberete si LEGS Light? Cvíčo na stehna a zadek, které uběhne jako voda a přece vám dá zabrat!

Nebo dáte přednost Well KNEES, lekci pro ty, které trápí kolena, ale nejen je? Lekce je koncipována v klidném tempu tak, aby bylo posilování co nejvíce uvědomělé. 

Ať to, či ono, jedno je jisté. Vždy se potkáte s naší Katy!

Délka: 20 min, nebo 27 minut

***

23.2. Běh nebo nový sport

Pojďte se dnes proběhnout nebo vyzkoušet něco úplně nového! A že nemáte čas? Ale no tak!

I proto pro vás dnes máme tipy na trochu šikovnější time management od Andy, které by se vám mohly hodit:

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený FITFAB Strong (@fitfabstrong.cz),

***

24.2. SPORT Strongest

Můžete se v jeden den stát profi plavcem, baskeťákem, nebo fotbalistou? Ale jistě! FITFAB Strong vám to v lekci SPORT Strongest umožní. 

Okuste silový trénink opravdových profesionálů z různých oborů. Budete cítit CELÉ TĚLO. A vy víte, že to myslíme smrtelně vážně. 

Délka: 42 min

***

25.2. YOGA Strong

Posilovací jóga, po které nám mnoho lidí řeklo, že díky ní dalo józe šanci. A za to jsme moc rádi. Vlastně doufáme, že jsme našimi videi dali šanci vašemu aktivnějšímu životnímu stylu tak nějak obecně.

Ale vaše zprávy, e-maily i reakce na naše příspěvky mluví za vše. Upřímně vás fakt milujem!

Délka: 25 minut

***

26.2. PARTY Stronger

Jedno z posledních videí by měla být velká párty a taky, že bude. S Katharine zažijete jednu velkou jízdu v podobě PARTY Stronger. 

Pokud jste smutní z toho, že hned napoprvé nechytíte všechny kroky, ujistíme vás, že my jsme je na první dobrou rozhodně taky nechytili a stojí za tím pár nácviků. Až lekci pojedete po několikáte, bude to určitě daleko lepší. Žadný učený totiž z nebe nespadl.

Délka: 29 minut

***

27.2. Pro vás nejtěžší video

Jaká lekce vám dala nejvíc zabrat? Pokud jste si již odpověděli na otázku, tak přesně tu si dnes dejte! 

Chceme vám totiž ukázat, že po celé výzvě půjde právě tato lekce, ta která vám nejvíc promočila tričko, o chlup lépe, než poprvé. Dejte nám vědět, jakou jste si vybrali a jak jste si vedli.

***

28.2. Vaše nejoblíbenější video

Dnes vám program opět nenalajnujeme. Dnes si ho opět uděláte sami! Zvolte si dnes sami jedno z našich videí, které máte úplně nejradši. Je jedno které, ale musí být alespoň jedno! A dejte nám vědět, které, protože nás to fakt zajímá!

A pokud nás náhodou ještě nesledujete na Instagramu, tak to honem rychle napravte!

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený FITFAB Strong (@fitfabstrong.cz),

***

 

29.2. Zhodnocení 

Dnes máme dva úkoly:

1. Zhodnocení. Zkuste se ohlédnout za tímto měsícem a říct si, co vám výzva dala nebo vzala. Jak se cítíte? Jak vypadáte? Jak se vnímáte? Plnili jste výzvu na 100 % nebo to občas skřípalo? Naučili jste se trochu poslouchat své tělo? Naučili jste se něco? 🙂

2. Co dál? Zamyslete se, jestli vás to cvíčo bavilo. Odškrtávat plánek, prožívat to s námi a pravidelně se potit u našeho řvaní z obrazovky. Pokud se vám to líbilo, budeme rádi, když v tom pojedete dál s námi. Nemusíte cvičit každý den, nemusíte plnit hned další výzvu. Ale určitě jsme vás aspoň trochu přesvědčili, abyste si nás ještě někdy pustili a posouvali svoje hranice.

***

Jsme tu pro vás. FITFAB Strong děláme z lásky, ve volném čase a vždycky pro vás bude zdarma. Věříme, že si zasloužíte to nejlepší a budeme se snažit, abychom vyslyšeli každé přání a mohli tak pomoci najít si cestu k pohybu co nejvíce Čechům a Slovákům.

Děkujeme za vaši přízeň, milou zpětnou vazbu a nezapomeňte, že vám dáváme jen recept. To, jak ukuchtíte, už je na vás.

Váš tým FITFAB Strong ♥

27 thoughts on “NEBUĎ LEDŇÁK: Únorová měsíční výzva s FITFAB Strong

 1. Helena Reagovat

  Paráda! Moc děkuji za váš program. Cvičím s vámi už skoro rok. Pravda, ne pravidelně, ale lednovou výzvu jsem dala a asi jsem blázen, dávala jsem si rovnou dvě cvičení najednou (ff strong nebo stronger + light). Je to cítit na kondici a svaly mi narostly, i když zadek mám. Ale zas jak se říká…ženská bez ….je jak tejden bez neděle ? každopádně moc děkuju a těším se na pokračování!!

 2. Zdeňka Reagovat

  super nápad, výzva v pravou chvíli – už se dnes těším a začínám !!!

 3. Gabriela Reagovat

  Tak dnes mám hotovo s moje maminka kilama Teda narocne ale dala jsem to ???

 4. Gabriela Reagovat

  Dnes hotovo s mojema kilama zadna sranda ale dala jsem to ???

 5. Marcí Reagovat

  Super, jdu do toho! Akorát se obávám ,že některé dny venechám, vzhledem k mé pracovní době anebo nahradím strong light 🙂 Cvičení se mi líbí a moc děkuji za váš program. Super práce!

 6. Sýkorová Zuzana Reagovat

  Ahojte parto. Nestihla jsem lednovou výzvu. A tak dnes začla únor. A opravdu jsem se nejen zapotila ale i zasmála. Hlavně moje mala dcera 😀 když mě viděla prát prádlo 😀
  Díky určitě si zítra dám yogu. A celý únor s váma.
  Zuzka

 7. Pingback: Výzva NEBUĎ LEDŇÁK odstartovala - zapojíte se také?

 8. Peťula Reagovat

  Tak já taky konečně začínám a doufám, že se udržím!!!těším se…snad mi to rodinka umožní a dají mi na cvičení čas, hlavně nejmladší mamánek:-)

 9. Zdeňka Reagovat

  Doufám že bude i Březnová výzva strašně mě to začlo bavit a těším se na každy den, a to jsem cvičení bytostně nesnášela 😀

 10. Denisa Reagovat

  Pecka!!! Skvělý nápad , jedu s vama ačkoliv mi to někdy úplně nevyjde, ale jedu co to dá a hlavně mě to baví a doufám, že bude i březnová výzva !!! Děkuji fitfabu za možnost cvičit doma !!! 🙂

 11. Jiřina Reagovat

  Děkuji skvělé, je mi za pár dnů 60, takže jsem všechno nedala jak by to mělo být,ale super.Cvičit se skvělou partou a krásnou hudbou co víc si přát. Ještě jednou děkuji všem, jen tak dál, ať se daří.

 12. Andrea Reagovat

  Supeeer!! Tyhle měsíční výzvy jsou boží! Leden jedu jenom STRONGEST a teď už se teda těším na kombinaci všeho, to bude nářez 🙂 Akorát teda nevím, jestli je chyba na jen mém přijímači, ale nezobrazuje se mi plánek a ani nejde stáhnout.

 13. Katka Reagovat

  Výzva mě strašně moc motivovala! Mám chuť jít do toho s vámi, i když mě už 3. den neskutečně bolí lýtka z fitfab kardia. Fitfab jsem objevila teprve před pár dny, když jsem hledala kardio k doplnění vlastního posilovacího tréninku (P.S.: nemohla jsem jít spát, dokud jsem nepřečetla vše na Andy blogu :)). Takže jestli jsou všechna videa takhle náročná, tak budu buď cvičit jen třikrát v týdnu, nebo umřu. Nějaký tip na bolest lýtek/svalů obecně? 😉

 14. Hanka Reagovat

  výzvu začínám v lednu ,ale je to nejlepší cvičení co jdem kdy zazila.Děkujema že jsta a sěláte to pro všechny co se sebou chtějí něco udělat

 15. Pingback: Proč není dobré cvičit pořád a jak poznat, co vám vlastně sedí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *