Listopadová výzva Pomáhej pohybem s FITFAB Strong!

Výzva vznikla v milé spolupráci s Nadací ČEZ.

Přece bychom vás v listopadu nenechali bez výzvy! Tentokrát je ale naprosto speciální. Kromě pohybu bude mít úplně nový rozměr – dali jsme to do kupy s Nadací ČEZ a rozhodli se pohybem podpořit dobrou věc.

O co půjde?

Každý z vás bude moci v této výzvě svým pohybem určit, které projekty Nadace ČEZ podpoří. Pokud svým pohybem nashromáždíte za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou.

My se do toho pouštíme taky a doufáme, že společně pomůžeme dobré věci.

Mnoho z vás už oblíbenou aplikaci Pomáhej pohybem pravděpodobně má, ale pro ty, kteří ji neznají, by to mohl být nový zážitek a způsob, jak pomoci nejen sobě, ale někomu dalšímu.

Ve spolupráci s Nadací ČEZ tak pro vás máme sportovní výzvu plnou dobrých skutků a těšíme se, až se zapojíte a nasdílíte nám své výsledky!

Jak to bude fungovat?

V jednoduchosti:

  1. Stáhnete si náš plánek aktivit (níže).
  2. Stáhnete si do mobilu appku Pomáhej pohybem (zdarma).
  3. Na každou trackovatelnou aktivitu si appku zapnete.
  4. Najdete si projekt, který chcete podpořit.
  5. A můžete se zapojit i do listopadových soutěží na našem Instagramu.

Mrkněte se na krátké video, jak aplikace funguje:

***

Plánek výzvy aneb co vás čeká:

Plánek není nutné den po dni dodržovat, klidně si zvolte vlastní aktivity. Pokud si chcete svůj listopadový měsíc namyslet úplně sami, využijte k tomu náš plánovač (ve kterém žádné aktivity vypsané nejsou).

Tady je náš listopadový plánek ve dvou barevných verzích, stáhnout si ho můžete také jako PDF Pomáhej pohybem.

(Plánek stáhnete kliknutím na pravé tlačítko myši + Uložit obrázek jako…)

Jdeme na to!

Každý den se mrkněte do tohoto článku, co vás čeká a na co byste měli myslet:

1.11. – Vybíháme!

Aplikaci si dnes vyzkoušíte přímo v terénu! Tak honem stáhnout do mobilu a jde se na to! Ať už to bude klasická chůze, procházka s kočárkem nebo běh, zkuste si dnes dát alespoň 5 km.

Aktivitu nezapomeňte v aplikaci počítat a poté vybrat projekt, který chcete podpořit. Dejte nám dnes také na Instagram do komentáře vědět, kterému jste se rozhodli pomoci!

***

2.11. – Dance Strong

Prozradíme vám, že tento víkend natáčíme náš nový fitness program! Za to si vy dnes pořádně zatančíte! Na aplikaci si zapněte funkci Tanec a délku 25 minut.

(Aby se tanec měřil, měli byste mít mobil někde na těle, aby aplikace zaznamenala aktivitu a započítala vám body. Pokud cvičíte radši bez mobilu, vezměte ho s sebou alespoň ven na nákup nebo procházku. Stejné pravidlo bude platit i pro cvičení dalších FITFAB lekcí.)

Délka: 25 minut

***

3.11. – Pohyb venku

Využijte volno v neděli a vyrazte na kolo nebo brusle. Aplikace Pomáhej pohybem zvládá i aktivity jako skateboard, tenis, jízda na koni nebo turistika.

Vydržte dnes venku na čerstvém vzduchu aspoň 1 hodinu.

***

4.11. – Work Stronger

Dnes si pořádně zacvičíte. Posilování na celé tělo spolu s cardiem, které zlepšuje kondici.

Délka: 40 minut

***

5.11. – Core Strong

Posilování na střed těla, kde si vyzkoušíte třeba to, jak skákají baletky a jak skákat tak, abyste v baráku neměli naštvanou sousedku!

Core není zas tak náročný, ale je potřeba soustředit se na techniku a provádět cviky správně. Klidně proto cvičte před zrcadlem a neustále se kontrolujte.

Délka: 35 minut

***

6.11. – dobrý skutek

Dnes si dáme pauzu od cvičení. Je čas na dobré skutky. A tím nemyslíme jen pustit babičku sednout v autobusu nebo podržet někomu dveře.

Zamyslete se, komu byste dnes mohli udělat skutečnou radost. Dlouho jste nenapsali vlastním rodičům? Babičce? Pohádali jsme se s někým? Máte na někoho zlost? Odpusťte jim, ozvěte se a zkuste přiznat svou chybu. Někdy to vůbec není jednoduché, ale uděláte tak druhému opravdovou radost.

A pokud chcete udělat radost nám, utíkejte se mrknout na náš Facebook, protože touto dobou by se měl začít prodávat náš FITFAB Diář 2020!

***

7.11. – Stability Stronger

Jestli čekáte klidnou lekci s Andrejkou, tak bacha. Dostanete nálož, která byla naprosto nekompromisní. Pomalé, a velmi pekelné posilování celého těla začíná za 3, 2, 1…

Délka: 35 min

***

8.11. – Party Stronger

Výzva bez naší Kati? Ani náhodou! Tahle holka totiž má tanec v krvi! Pojďte to rozjet taneční jízdou, která vás zavede dokonce až do Brazílie!

Pokud nejste úplně fanoušci tance, zkuste naše video Cardio Strong.

Délka: 30 min

***

9.11. – Procházka či běh

Pojďme dnes zase nasbírat nějaké ty bodíky do aplikace Pomáhej pohybem! Udělejte si dnes procházku nebo vyběhněte, ať už bude krásně nebo budou padat trakaře!

Ať už půjdete sami, proběhnete se nebo vezmete ven kamarádku, sportujte alespoň hodinku!

***

10.11. – Booty Light

Cvičení na krásné, pevné a kulaté zadky! Vyzkoušejte si lekci s Andy a schválně, kdo si všimne, kdo nás v průběhu lekce, kterou jsme natáčeli na zahradě jedné kavárny, přišel navštívit!

Délka: 22 min

***

11.11. – Interval Strong

Den plný jedniček! A protože jste jedničky, zvládnete i jedno z našich nejnáročnějších videí celé výzvy! Intervalové cvičení s Andy!

Patří mezi nejoblíbenější z celého Strongu. Je akční a plné jedné výzvy za druhou. Při natáčení už jsme mleli z posledního, ale vážně to stálo za to!

Délka: 40 minut

***

12.11. – Pomoc příteli

Včera jste pořádně makali, ani dnes ale nedostanete volno. Alespoň ne od úkolů ve výzvě. Čeká vás totiž něco speciálního.

Pomozte dnes někomu známému, kdo se už dlouho trápí se zdravým životním stylem, hubnutím nebo nechutí ke sportu. Ukažte jim, že cvičit se dá zdarma, s radostí, se skupinou FITFAB Strong, která se snaží své publikum vzdělávat v oblasti výživy i cvičení. Ukažte jim, že sportem lze pomoci i jiným, kteří to potřebují, skrze aplikaci Pomáhej pohybem.

Každý z nás má totiž šanci. Jen někdo potřebuje trochu popostrčit, aby se té šance chopil. Pošlete jim naše videa nebo jim ukažte náš FITFAB Diář.

***

13.11. – Be Stronger

Dnes to roztočíme! Půlku pracovního týdne rozsekneme nejrozmanitějším cvičením ze všech našich programů, najdete v nich totiž nejen kardio cvičení, ale také posilování na bříško nebo zábavný konečný taneček, ve kterém se můžete zasmát nejen sami sobě, ale i nám.

Délka: 40 min (ale uteče to jak nic!)

***

14.11. – Well Done

Video původně zaměřené na čerstvé maminky po šestinedělí, cvičit ho však může úplně každý! Vyzkoušejte naši lekci Well Done s Andy, máknou si paže, bříško i záda.

Délka: 27 minut

***

15.11. – Robotic Stronger

Cvičení, které jste možná ještě nikdy nezažili. Nikde jinde na světě totiž neexistuje. Cvičení vycházející z robotích pohybů, které namáhají stehna a celý core.

Čeká vás ujetá hudba a tým, který se toho rozhodně nebál! Zvlášť, když Andy zařve, že se bude improvizovat.

Délka: 30 min

***

16.11. – Intervalový běh

Zkuste dnes trochu vybočit z tempa vašeho běžného výběhu. Zkuste běžet 500 metrů o trochu rychleji, než je pro vás pohodlné, a pak naopak 500 metrů úplně volně.

K měření metrů vám pomůže aplikace Pomáhej pohybem!

Pokud jste již pokročilí, prostě utíkejte, pokud s během začínáte, mrkněte zas na články s šikovnými tipy:

Délka: alespoň 30 minut

***

17.11. – Svátek a čtení

Razíme pravidlo, že není potřeba cvičit každý den. Dnes si proto dejte od FITFAB videí pauzu a zkuste si nějak aktivně odpočinout. Vyrazte na procházku, běžte do práce pěšky nebo vyvenčete sousedce psa.

Odpočinkový den také využijte k přečtení několika užitečných článků od Andy:

Délka: alespoň 30 minut

***

18.11. – Cardio Strong

Čeká vás pořádná makačka, na jejíž konec jsme zařadili brutální výskoky, které si prostě zamilujete! Je to úplně první video našich všech programů a také patří mezi nejoblíbenější!

Délka: 40 minut

***

19.11. – Yoga Strong

Posilovací jóga, po které nám mnoho lidí řeklo, že díky ní dalo józe šanci. A za to jsme moc rádi. Naše jógy totiž nejsou jen o dýchání a protahování, ale také o pořádné makačce!

Délka: 25 minut

***

20.11. – Abs Light

Dlouho jste nepocítili bříško? Pojďte si dát toto lehčí cvičení s Katharine, naší usměvavou, energickou a vždycky pozitivní kočkou!

Délka: 20 min

***

21.11. – Úsměv!

Dnes dostanete těch úkolů víc! Odpočineme si od cvičení, ale zkusíte si, jaké to je být kamarádský k úplně cizím lidem.

Úkol č. 1: Alespoň na 3 cizí lidi se dnes jen tak na ulici usmějte. Bez důvodu, bez nutnosti další reakce. Jen tak pro radost. Úsměv je ta nejnakažlivější věc a na druhého ji zaručeně přenesete. Jen pozor, aby váš úsměv nebyl děsivý a vychytali jste situace, kde se úsměv úplně nehodí… 😀

Úkol č. 2: Alespoň s jedním cizím člověkem se dnes dejte do řeči. Popřejte paní na recepci nebo v pekárně dobré ráno a zeptejte se, jak se má. Ukažte, že vás zajímají – neuděláte tím lepší den jen jim, ale i sobě.

Úkol č. 3: Mrkněte se, jak si v aplikaci Pomáhej pohybem vede projekt, který jste se rozhodli podpořit!

***

22.11. – Explode Strongest

Chcete opravdovou explozi? Intervaly, které jsou jen pro ty nejodvážnější? Tak si dejte náš Explode s Andy.

Délka: 35 min

***

23.11. – Nejdelší běh

Víkend je ve znamení běhu, to už jste si asi všimli! Nažhavte aplikace a zkuste dnes ten nejdelší běh, jaký dovedete! Tempo zvolně spíše pomalejší, ale ne zase moc pomalé. Zkuste zaběhnout alespoň o 1 – 2 km více, než doposud.

Délka: alespoň o 1 km víc!

***

24.11. – Pilates a Legs Light

Po včerejším běhu si dnes dáte cvičení dvě! Případně aspoň jedno z nich! Pilates Light s Andy a Legs Light s Kati. Každé video je zaměřené na trochu jiné partie, tak se toho nebojte, dohromady mají videa 35 minut.

Délka: 16 min (Pilates Light)

***

Délka: 20 min (Legs Light)

***

25.11. – Well Knees

Kati a její lekce vhodná pro všechny, kteří mají potíže s koleny. Nejen však pro ně. Krásně si u něj zaposilujete a Kati vás nakazí svou věčně dobrou náladou!

Délka: 28 minut

***

26.11. – Procházka a Upper Body

Je na čase opět nakrmit aplikaci procházkou a protáhnout i vršek těla s Andrejkou. Rozpohybujeme paže, záda a ramena. Připravit si můžete činky, zaťaté pěsti nebo třeba petky s vodou.

Lekcí vás provede Andrejka a lehčí verzi bez činek ukáže Andy.

Délka: 20 min

***

27.11. – Abs Legs Strong

Ke konci výzvy pro vás máme jednu perlu za druhou! Video, které neúprosně zničí vaše břišáky i kvadráky! Dejte si s Andy pořádně do těla a nezapomeňte u cvičení pravidelně dýchat!

Délka: 35 minut

***

28.11. – Coffee Yoga

Kávička, pohoda, cvičení s Andrejky klidným a milým hlasem. Ideální čtvrteční probuzení. Zkuste si dnes zacvičit hned zrána!

Délka: 20 minut

***

29.11. – Interval Strong

Nemyslete si, že vám to na konci výzvy zjednodušíme! Naopak. Dejte si pořádně do těla s vám již známým Interval Strong a pokud vám to bude málo, přihoďte ještě Well Soft.

Délka: 40 minut

***

30.11. – Poslední běh a Well Medium

Věnujte svůj poslední běh této výzvy projektu v aplikaci. Dnes je jedno, jak dlouho, kolik kilometrů nebo jaký cíl. Běžte tak, jak chcete, jak vás to bude bavit a jak je vám to nejmilejší. O tom by běh měl hlavně být.

Doufáme, že aplikaci budete používat i po skončení výzvy! Po běhu si za odměnu dejte doma ještě Well Medium s Kati.

Délka: 30 min

***

A máte hotovo!

Děkujeme, že jste v tom byli s námi. Že jste někomu pomohli. Zkuste se sami zamyslet nad tím, co vám výzva dala. Pravidelné cvičení? Lepší pocit? Pomohli jste někomu začit cvičit? A o kolik jste zlepšili skóre projektu, který jste podporovali?

Moc děkujeme za pomoc. A za možnost dělat výzvu spolu s Nadací ČEZ.

A teď už se můžete těšit na náš nový fitness program – FITFAB Strongest!

Váš tým FITFAB Strong

2 thoughts on “Listopadová výzva Pomáhej pohybem s FITFAB Strong!

  1. Fitfab strong Reagovat

    Ahoj děvčátka.Je to suprově cvičení.Tesim se na prosincové,ale asi ho budu těžko zvládat.Nevadi,dám co budu moci.Na svůj věk jsem ok je mi 63.Diky za vaše cvičení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *