Co vás naučí krabičky od Zdravého stravování?

Strava a pohyb jdou společně ruku v ruce. A pokud jste s námi byli na soustředění, určitě víte, kdo se nám stará o naše zdravé obědy a svačiny.

Zdravé stravování je nejen věrný partner našeho programu, a proto nám tentokrát věnovali i dva měsíce krabiček pro dvě výherkyně soutěže za únorovou výzvu.

Jaké ty dva měsíce byly? Na to jsme se Míši a Evy zeptali!


Co bylo cílem krabiček, které jste společně s nutričními terapeutkami ve Zdravém stravování vybraly?

Míša:
Můj cíl byl jasný – zvyknout si na zdravou a vyváženou stravu, aniž bych musela celý den od rána do večera myslet na to, zda jím opravdu správně.

Eva:
Upravit stravování efektivně pro hubnutí a neztratit energii v náročném povolání lékařky. Stravovat se přirozeně, nemám ráda koktejly a “zázračnou” stravu, ale dobré a výživné jídlo.


Byly pro vás krabičky velkou změnou oproti vašemu dosavadnímu stravování? Jak jste je zvládly zapracovat? Překvapilo vás něco?

Míša:
Krabičky mi do jídelníčku přinesly rozmanitost, pravidelnost a velké porce. Jsem zvyklá si vařit zdravěji, ale znám jen pár receptů a ty donekonečna opakuju. Díky krabičkám jsem objevila spoustu nových receptů a kombinací. Zároveň jsem si zvykla na pravidelný přísun energie a o víkendech se moje tělo hodně divilo, když jsem najednou prodloužila časy mezi jednotlivými jídly.

Eva:
Stravuji se celkem zdravě, ale měla jsme velké porce, dojídala jídla z minula a nedbala jsem tolik na svačiny a tím jsme večer měla velký hlad. Pak jsem toho snědla víc než bylo zdrávo. Překvapilo mě množství a skladba ořechů jako doplněk jídla a různá semínka.


Objevilo se něco, co vám extrémně chutnalo? Novou inspiraci, typ úpravy, novou surovinou?

Míša:
Zdravé stravování mi připomnělo, jak výborné jsou ryby! Ty teď do jídelníčku zařazuju daleko častěji. A v krabičkách jsem našla taky hodně inspirace na výborné zdravé pomazánky – svačiny a snídaně jsou díky nim najednou daleko jednodušší.

Eva:
Naučili jsme se hodně používat ricottu, cottage a smoothie, hodně nás překvapily různé pomazánky – například lilková, libečková, rukolové pesto a tak. Určitě to víc zařadím do mé běžné stravy.


Bylo naopak něco, co vám nevyhovovalo?

Míša:
Potvrdila jsem si, že nejsem úplně masožrout. Vegetarián sice nejsem, ale z programů krabiček mi daleko více vyhovovala bezmasá verze, kterou jsem po měsíci změnila.

Eva:
Hromady plastu, které nám zůstávaly po celodenní stravě 4 lidí. Každý den jsme chodili ke kontejneru.
Jinak nemám ráda sladké snídaně, tak jsem se musela naučit znovu jíst musli s jogurtem.

Poznámka:
Zdravé stravování už praktikuje odvoz krabiček a jejich příkladnou recyklaci za týdenní poplatek 25 Kč bez ohledu na množství krabiček. Bohužel aktuální legislativa neumožňuje znovupoužívání obalů způsobem, který by byl pro Zdravé stravování proveditelný.


Pozoruješ na sobě nějaké změny? Trávení, přístup ke stravě, chutě na sladké, změny postavy?

Míša:
Krabičky mi ukázaly, že když jím vyváženě, pravidelně a rozmanitě, můžu si na zdravou stravu velmi rychle zvyknout. Zmizely mi nutkavé chutě na sladké a měla jsem spoustu energie. Právě fakt, že jsem se vůbec necítila unavená, na krabičkách oceňuju nejvíc. A potom také zjištění, že můžu jíst zdravě aniž bych to všechno zbytečně moc hrotila. 🙂

Eva:
Je mi určitě lehčeji, dávám si menší velikosti porcí, jím pravidelněji, méně masa a uzenin, daleko víc oříšků. Přestala jsem téměř pít alkohol, výjimečně sklenku vína v neděli. Velikost oblečení mám o 2 čísla menší, všechno je mi volnější. Shodila jsem už téměř 10 kg z cca 86 kg na 76 kg při výšce 176 cm. Pokusím se ještě něco ubrat, ale jde to už teď pomaleji.


Jak to vidíte do budoucna, naučily vás krabičky něco, co byste chtěly dělat i dále? 

Míša:
Krabičky mě naučily, že zdravé jídlo může být chutné a rozmanité. Díky tomu mám teď chuť zkoušet nové recepty a kombinace chutí. Zároveň jsem si díky nim také uvědomila, že zdravé stravování není žádná věda.

Eva:
V budoucnu se chci pokusit udržet velikost porcí.

Taky bych chtěla abstinovat, pokud to jen půjde, zjistila jsem, že mi vlastně alkohol nechybí, mám ho spojený spíš s chvíli pohody a přáteli.

Uvidím, zda se na podzim, až začne škaredé počasí a nálada poklesne k nule, zase na pár týdnů ke krabičkám nevrátím, v zimě potřebuji více kontrolovat, abych nezaháněla špatnou náladu jídlem a sklenkou vína. Vyhovuje mi, že se nemusím po nějaký čas zabývat nakupováním a vařením a hlavně odhadem množství jídla, to udělá někdo za mě.

Děkuji za podnět do života a impuls ke zlepšení mých stravovacích návyků. Přeneseme si to do celé rodiny a to je velké plus.

Děkujeme, holky, za odpovědi, jsme rádi, že jste byly spokojené a dokonce se ke krabičkám možná i vrátíte. 🙂

A vy ostatní se můžete mrknout přímo na stránky Zdravé stravování a vybrat si program přímo pro vás.

A nebojte, jistě zase brzy uděláme nějakou soutěž. 😀

Tým FITFAB Strong

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *