Co vás čeká ve FITFAB Strongest a jaké pomůcky si sehnat?

Fotila Pavla Liegerová

Jako každý rok jsme se i letos pustili do natáčení nového fitness programu. Po programu FITFAB Strong a FITFAB Stronger nemohlo přijít nic jiného, než FITFAB Strongest.

Náš doposud nejnáročnější program, u jehož natáčení jsme si všichni včetně kluků sáhli pěkně hluboko!

Co vás ale vlastně čeká a co budete ke cvičení potřebovat?

Bude to silové nebo cardio?

Nejčastější otázka, kterou dostáváme.

V novém programu vás čeká tak trochu ode všeho. Hned v první lekci STAY Strongest bude tolik síly i cardia, že nebudete vědět, co je vlastně horší. Aspoň tak to charakterizovala Andy.

Pánská lekce BOYS Strongest naopak bude zaměřená pouze na sílu, taneční lekce MOVE Strongest pouze na cardio. Ovšem v mnohonásobné síle, než jste doposud byli zvyklí.

“Většinu lekcí bych přirovnala k podobně náročným, jako je třeba Interval Strong, ne-li těžším,” komentovala hned po natáčení Kati a to sama necvičila BOYS Strongest.

Co vás čeká v každé lekci?

Jako vždy usměvaví lektoři, živá hudba – DJ a houslista a pohodová parta 7 cvičících.

Každá lekce kromě třetí jógové začíná zahřátím a lehčím protažením, pokračuje 3 – 4 sadami a končí opět zklidněním a uvolněním.

Fotil Honza Kvarda

Co budete na lekce potřebovat?

Na každou lekci kromě MOVE je potřeba jógamatka a pevná sportovní obuv.

Expandéry – odporové gumy!

Na lekci BOYS Strongest budeme cvičit s expandéry. Pořídíte je na u našeho partnera Sportisimo, který nám je na natáčení poskytl:

1) Standardní (měla na natáčení Andy) je růžový expandér.

2) Pro chlapy nebo silnější jedince je žlutý expandér. Stojí pár kaček a bude se vám opravdu hodit!

Činky, tentokrát 2kilové!

Na lekci ROCK Strongest využijete 2 kg činky.

Pokud si tak například budete na Sportisimo kupovat náš FITFAB Diář, neváhejte si objednat s jedním poštovným rovnou i tyto pomůcky.

Fotil Honza Kvarda

Jaké lekce vás vlastně čekají?

Jako klasicky bude v našem programu celkem 6 lekcí dlouhých 40 – 50 minut, ke kterým vám vytvoříme plánky cvičení Mini a Max. Střídat je můžete, jak je libo, my jsme vám je ovšem nachystali v tomto pořadí:

1. STAY Strongest

Náročná lekce zaměřená na spodní část těla (nohy a zadek), kterou vás provedou hned 3 lektorky – Andy, Kati a Andrejka.

S Andy vás čeká posilovací část na stehna a zadek, s Kati ohromující cardio zážitek spojený se sílou a na konec vás dorazí Andrejka s posilováním na zadek.

V lekci se můžete těšit mimo jiné i na naší Niki Kněžourovou, stálici Martina Žáčka a úžasné duo Janča a Pavel Noskovi.

Fotila Ann Turková

2. BOYS Strongest

Nejtěžší lekce celého programu – s kým jiným než s pánským osazenstvem, které si vzali na paškál Andy a její trenér Jakub Čečelský. Andy si totiž řekla, že pokud má nějaká silová lekce uspokojit i ty největší fitness nadšence, musíme sáhnout po někom, kdo nám dá pořádně do těla. A to se Jakubovi skutečně povedlo!

Andy vás provede úvodní rozcvičkou, a pak už do vás s Jakubem nasypou čtyři nadupané sady zaměřené na paže, ramena a stehna.

V lekci se můžete těšit také na Davida Pártla, Tomáše Vejsadu, Martina Žáčka, Romana Sterlyho nebo Martina Levého.

Fotil Honza Kvarda

3. HOLD Strongest

Třetí den to trochu zklidníme. Čeká vás nejdelší jóga, jakou jsme doposud natočili a po které budete Andy možná trochu proklínat. Nečekejte, že byste opět nezažili její oblíbený plank a cviky, které z něj vychází.

Andy vás tentokrát rozhodně nenechá nudit se a uspokojí i ty, kterým už YOGA Strong nestačí. A proč HOLD (anglicky “držet”)? Protože v těch náročných pozicích budete držet pěkně dlouho! Celá lekce je zaměřená hlavně na core – střed těla.

V jógové lekci se můžete těšit mimo jiné na Kati, Andrejku, Niki, Romana a oblíbenou dvojku Terezku Korcovou a Luboše Mudrocha.

Fotil Honza Kvarda

4. SPORT Strongest

Sporty milujeme. A tak jsme se jednu lekci rozhodli věnovat našim oblíbeným aktivitám – basket, plavání a fotbal.

Lekci odstartuje Andrejka pěkně zahřívací rozcvičkou a sadou, která je zaměřená na basket – takže si mákne hlavně spodek těla.

Pokračovat bude Andy, jejíž sada vychází z plaveckého tréninku na souši. Jak asi tušíte, zabrat dostanou hlavně záda, paže a břicho.

Trénink završí Kati, jejíž fotbalová sada zničí vaše nožky a možná vás zadýchá tak, jako nás!

V lekci se můžete těšit dále i na Niki (ta těch lekcí měla fakt dost!!!), novou členku týmu Páju Liegerovou a naše FITFAB Light kluky Martina Žáčka a Romana Sterlyho!

Fotil Marek Perichta

5. MOVE Strongest

Jedna z nejakčnějších lekcí, kterou mají na svědomí tanečnice z našeho týmu – Kati, Niki a Andy. Nechtěli jsme, abyste museli jen bezhlavě 45 minut tančit, a tak jsme vám připravili lekci, jejíž každá sada je něčím odlišná. U této lekce si pořádně máknou nohy, ale i bříško.

Rozcvičku si bere naše taneční hvězda Niki Kněžourová, která se ve FITFAB Strong stará o všechny akce, marketing a PR.

První sadou vás nejdříve na styl DANCE Strong rozhýbe Andy, a pak pro vás má krátkou choreografii v elektroswingovém rytmu. Jestli se na této lekci něco stane, tak to, že se určitě všichni doma pořádně zadýcháte! My jsme na natáčení sotva lapali po dechu!

Druhou sadu připravila naše Kati, která se pro tanec narodila. Z udýchaného tempa se přeneseme do pomalejšího stylu port de bras, tedy tance zaměřeného na posílení paží a stehen.

Třetí sada patří Niki, a je tak strašně boží, že jsme se rozhodli, že vám tuto jedinou sadu necháme jako překvapení. Prozradíme jen to, že na ni možná využijete dvě dřevěné vařečky, které určitě každý doma máte. A jestli se nezadýcháte tady, tak už fakt nevíme!

A kdo si v lekci ještě zatančí? Stálice David Pártl a Káťa Horová, dále Kája Kněžourová (Niki ségra) a Martin Levý.

Fotil Honza Kvarda

6. ROCK Strongest

Když může existovat pouze pánská lekce, proč by nemohla existovat čistě jenom dámská? A ještě k tomu zcela speciální. V této sadě vůbec nepotkáte Andy, zato se seznámíte se sestrami Kati a Niki.

ROCK je opakem lekce STAY, protože je zaměřená pouze na vršek těla. Celou lekci zahájí energická Kati, která vám v první lekci zničí paže a záda s činkami.

Následovat bude Niki sada zaměřená na bříško. Pokud vám v lekci bude chybět Andy humor a klasické poznámky, která se zapisují do fitfab dějin, Niki ji s přehledem převálcuje. Niki si zkrátka oblíbíte pro její bezprostřednost, jak už ale určitě tušíte, nedá vám nic zadarmo a bříško druhý den pekelně ucítíte!

Celý FITFAB Strongest završí Andrejka a její sada, která posiluje záda. Potřebovat budete stejně jako ve všech těchto sadách činky.

V celé lekci ROCK se můžete kromě lektorek těšit na již zmiňované sestry Káju Kněžourovou, Kristý Selešiovou, a dále Maky Baškovou nebo Sašu Tejchmanovou.

Fotil Honza Kvarda

Kdy se na celý program můžete těšit?

Program jako již tradičně vydáme jako dáreček k Vánocům.

Do diářů si zapište neděli 15.prosince – to abyste se se všemi videi mohli seznámit mezi svátky a od nového roku se do toho pustit po hlavě!

Náš nový FITFAB Diář pro rok 2020 navíc s novým programem již počítá a všechny nové lekce v něm najdete!

Děkujeme na neuvěřitelnou podporu vám – našim skvělým fanouškům – i partnerům natáčení Sportisimo a Reebok a těšíme se, co na nový program řeknete!

Váš tým FITFAB Strong

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *