Jaký vliv má FITFAB Strong na vaše tělo?

Cílem programu FITFAB STRONG není, abyste měsíc cvičili do úmoru a pak se zase vrátili k sedavému způsobu života. Naopak! Ze začátku pro vás bude možná těžké jednotlivé díly odcvičit, ale uvidíte, že se budete zlepšovat, budete silnější, víc vydržíte a celkově se budete cítit lépe.

Chceme, aby pro vás program FITFAB STRONG byl motivací a začátkem v lepším životním stylu. Chceme vám ukázat, že hýbat se je radost a jakmile zařadíte do svého života pravidelný pohyb, tělo si na něj zvykne a bude ho vyžadovat. Takže po měsíci s námi pro vás bude tak přirozené jít se proběhnout nebo si zacvičit, že to teď může znít až trochu neuvěřitelně.

A pokud k tomu ještě zapřemýšlíte nad svou stravou a začnete konzumovat více zeleniny, celozrnných výrobků a kvalitních bílkovin na úkor tučných a sladkých jídel. Vaše výsledky jak na fyzické, tak psychické stránce budou dvojnásobné.

V dnešní době se většina z nás hýbe nedostatečně. S nedostatkem pohybu je spojeno mnoho rizik, mezi největší strašáky patří: atrofie svalů, zvýšené riziko osteoporózy, vznik aterosklerózy, zácpa, obezita a v neposlední řadě to jsou závažné psychické důsledky. A proto je tady náš program FITFAB STRONG, jehož primárním účelem není hubnutí, ale naopak zdraví!

A co se vlastně s tělem při pohybu děje?

Oběhové změny. Zvýší se srdeční výdej, vzroste tepová frekvence a změní se průtok jednotlivými orgány. Stoupne průtok svaly, kůží, myokardem (srdcem) a naopak se sníží průtok vnitřními orgány (např. žaludek, ledviny). Tím se zvyšuje efektivita srdeční činnosti. Také to s sebou nese vývoj svalů a jejich efektivnější práci, pohyb pozitivně působí i na kosti.

Mobilizují se energetické zdroje. Těmito zdroji jsou glukóza (cukry) a mastné kyseliny (tuky). Čím delší je vaše pohybová aktivita tím více vaše tělo bude využívat energii z tukových zásob. Tělo sportovce už ví, že s glukózou musí šetřit, a proto začne používat jako energetický substrát tuky. Naopak nesportovec bude déle metabolizovat cukry. Takže ano, díky sportu se samozřejmě i optimalizuje vaše hmotnost.

Pocení. To ví taky asi každý, ale víte, že za hodinu můžete vypotit až přes 1 litr potu. Takže rozhodně nezapomínejte před, při a po sportu pít!

Podpoření peristaltiky. Tedy pohyb střev, díky sportu roste prevence zácpy a s ním i prevence karcinomu tlustého střeva a konečníku.

Vliv na psychiku. Sport je pro tělo stres a právě při stresu se vyplavují endorfiny, tzv. endogenní opiáty. Endorfin je označován taky jako hormon štěstí, protože mezi jeho účinky patří euforie a tlumení bolesti. Takže jestli jste častěji ve stresujících podmínkách, trpíte depresivními náladami, tak se začněte více hýbat.

Příznivý vliv na imunitní systém. A to díky všemu výše vyjmenovanému.

Ještě váháte? Rozhodně nemusíte! Pokud však máte zdravotní potíže, určitě doporučujeme konzultovat vhodnost cvičení s vaším lékařem.

13 thoughts on “Jaký vliv má FITFAB Strong na vaše tělo?

 1. nela Reply

  Lze doplnit u cviceni vyklad, co zrovna se posiluje, jaka partie? Predpokladam, ze behem cele lekce jste se snazili zapojit veskere svaly od ruk, bricho, stehna i zadek? Take bych doporucila napr. dat i promeny lidi, po uspesnem odcvicenem planu, aby byli dalsi motivovani.

  • Andy Pavelcová Reply

   Díky moc za supr připomínky, Nelo! 🙂 Doplnit do videí to už nezvládneme, ale pravda, mohli bychom udělat stručný manuálek k jednotlivým videům, ať máte jasno 🙂 Proměny jsou sice hezká motivace, ale nechceme, aby lidé byli motivováni jen tím, jak budou vypadat. Chceme hlavně, aby je program bavil a cvičení přišli na chuť ne proto, že chtějí být hubenější nebo naposilovanější, ale z radosti z pohybu. Aby si videa pouštěli rádi a nebrali je jako utrpení, které se musí přežít pro hezkou postavu. Pokud jen jednoho člověka naučíme milovat cvičení, bude to celé mít smysl. Věříme ale, že proměny lidi chytnou a dosáhneme i tak našeho cíle vytáhnout lidi z gauče, takže pokud by někdo měl zájem nám proměnu poslat, proč ne 🙂

 2. Zuzana Gutterová Reply

  Jsem nadšená….Je to skvělý :)….krásná práce….:)….pro začátečníky určitě makačka , ale kdo vydrží tak bude překvapen jak to perfektně funguje …léto před námi. .tak jdu na to:)))

 3. Jaruska Reply

  Potlesk,super prace …Ja zacala na vyzve a pokracuji s Vami.Jste fakt super.denne se tesim az si zacvicim a neni to jen proto,ze chci vypadat jako pred tehotenstvim,ale pohyb miluji. Diky ,fakt obrovske diky Vasemu programu.?

 4. Míša Reply

  Výborný nápad. Fandím Vám a držím palce ať máte co nejvíc sledujících a samozřejmě cvičících. Já se k Vám rozhodně přidávám :-).

 5. Eva Reply

  Super videa i cvičení. Je to někdy mazec to odcvičit, ale ten pocit pak stojí za to!! 🙂 Díky za tuto skvělou možnost cvičení. Moc mě to baví! 🙂

 6. Katka Reply

  Ahoj Andy,jedu s Vámi první týden,jedu Mini,protože do toho cvicim doma na elipticalu a jednou týdne pole dance,do toho mám ročního prcka,ktery jede na MAX. Nicméně musím říct,ze Vas program je opravdu vynikajici. Dává mi zabrat,ale moc se tesim na každou další lekci. Je to skutečně o něčem jiném,baví me to,Vy i Vas tým je velice příjemný..na jedné sociální sítí vedu skupinku,kde bojujeme s vahou a několik holek se už přidalo. Moc se tesim na výsledky nejen na vaze, ale i na posílení těla a hlavně mysli. Moc Vám chci za toto cvičení podekovat a preji Vám mnoho úspěchů? Katka

 7. Lucie Reply

  Dobrý den, klikám všude, ale nemohu najít info. Kolik se přibližně spali kalorií u cvičení. Kolik je hl u cardia? Děkuji za odpověď. A hlavně děkuji za tento projekt. Lucie

  • Andy Pavelcová Reply

   Ahoj Lucko, neuvádíme to proto, že je to zcela individuální číslo. Každé tělo funguje naprosto odlišně a není možné říct, kolik přibližně takové cvičení udělá. Záleží na vás, jak v jakých podmínkách, kde a kdy cvičíte. Díky za pochopení. Necvičte jen pro čísla, ale pro ten pocit a lepší zdraví 😉

 8. Adla Pánková Reply

  Ahoj Andy, nejdřív bych chtěla poděkovat za skvělý videa! ? Je to první cvičební program, který mě opravdu baví 🙂 cvičila jsem s Jillian Michaels, ale nebaví mě každý den dělat to samé… Je mi 17 a nejdříve jsem se snažila zhubnout, ale pak jsem začala číst tvůj blog, který je mimochodem skvělej, a teď se tak nějak snažím sebe i rodiče a bráchu naučit žít zdravě. Cvičím verzi MAX a chtěla (potřebovala) bych se zeptat. Je možné, že čím déle cvičím, tím méně toho zvládnu? Myslím tím, že když jsem cvičila první týden, tak jsem zvládla všechny videa poměrně obstojně, druhý týden už trochu hůř a teď jsem si v půlce videa musela dát pauzu a asi 2 min počkat, než jsem byla schopná pokračovat. Neměla bys nějakou radu, jak se tomu vyhnout? Předem děkuju 🙂

  • Andy Pavelcová Reply

   Ahoj Adél, moc díky za zpětnou vazbu – co se týče tvé otázky, může to být cokoliv. Možná ses na začátku hecla, že do toho dáš vše a nadšení třeba opadlo. Mohlo se taky stát, žes byla unavená z něčeho jiného, ať už fyzicky nebo psychicky, nebo klidně počasím. Rozhodně by ses ale z dlouhodobého hlediska měla začít zlepšovat, dej tomu nějakou dobu a uvidíš, že to bude s fyzičkou lepší a lepší 😉 Držíme palce! A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *