NEBUĎ LEDŇÁK: Únorová měsíční výzva s FITFAB Strong

Ahoj parto, je to tady! Výzva Nebuď ledňák!

Právě se stáváte součástí té nejlepší výzvy, jakou jsme kdy udělali. Zařadili jsme do ní totiž videa ze všech našich tří programů, které jsme doposud natočili:

Co je smyslem výzvy?

 1. Ukázat vám, že i ty nejlepší věci v životě mohou být zadarmo.
 2. Nevykašlat se na cvičení ani v únoru, pokud jste v lednu začali poprvé.
 3. Naučit vás pravidelně cvičit bez donucení, zdravě žít a přemýšlet o stravě.
 4. Zapojit do výzvy co nejvíce lidí a zvednout je z gauče!
 5. Cítit se zdravě, fit a mít ze sebe dobrý pocit.

Proč se to jmenuje Nebuď ledňák?

Je dokázáno, že většina lidí cvičí jen v lednu. Fitka jsou nacpaná, všichni se snaží jíst zdravě, trápí se dietami a doufají, že si za měsíc vysekají břišáky.

To my nechceme.

Chceme vám ukázat, že zdravý životní styl může být to nejlepší, co vás kdy potkalo. Cítit se ve svém těle dobře je polovina vašeho sebevědomí a osobního štěstí. A tím nemyslíme jen pěknou postavu. Ale hlavně psychiku.

Chceme vás naučit, že kafíčko s malým zákuskem není něco, z čeho byste si měli lámat hlavu. Že jeden den bez cvičení není pohroma. Že není potřeba každý den dřepovat, abyste měli pevný kulatý zadek. Že je to o komplexním přístupu.

O cvičení vás chceme naučit přemýšlet s rozumem. Ukázat vám, jak lze zdravě nakoupit, jak se poprvé rozeběhnout nebo jak se naučit nepřejídat a nedělat si výčitky. K tomu nám pomůže řada odborníků, kteří se na našem projektu podílejí – certifikovaní fitness i běžečtí trenéři, vystudovaní nutriční terapeuti nebo fyzioterapeuti.

Jak to provedeme?

Připravili jsme si pro vás výzvu plnou cvičení, bežeckých tipů i návodů, jak začít zdravěji jíst nebo připravovat jídlo.

K dispozici máte plánek cvičení, který s námi můžete dodržovat. Můžete si ho také stáhnout v PDF v minimalistické černobílé nebo barevné variantě. Barvy jsou rozlišeny podle toho, z jakého programu video je (žlutý je Strong, růžový Light a tyrkysový Stronger).

Plánek samozřejmě není vůbec nutné dodržovat.

Ze zkušenosti ale víme, že držet se plánku je lepší pro motivaci, možnost odškrtávání předem stanoveného plánu a také proto, že se můžete hecovat a podporovat v naší boží fb skupině Fitfab Strong parta, kde panuje nádherná atmosféra. Za to moc děkujeme a určitě se tam přidejte.

Pokud máte ještě další sporty nebo činnosti, kterým se věnujete, vyrobte si klidně vlastní plánek cvičení, nebo si prostě občas pusťte některá z našich videí. Je to jedno.

Důležité je, žít aktivně i v únoru a dalších měsících a ukázat všem ledňáčkům, že na zdraví a pěkné postavě nestačí makat jen v lednu.

Kde videa najdu?

Všechna videa přidáme níže do tohoto článku, pustit si je tak můžete přímo tady. Můžete si ho tak někam uložit a každý den si sem přijít pro konkrétní video v daný den.

Kdo nemá signál nebo si videa z nějakého důvodu chce stáhnout, může tak udělat na našem Vimeu. Tam si lze nastavit i velikost souboru, takže nemusíte stahovat několika GB soubor, ale třeba jen menší do mobilu. Video je možné stáhnout po přihlášení přímo pod každým jednotlivým videem.

Zásady, které dodržujeme při plnění výzvy

 • zkuste jet poctivě, bez výmluv a následných výčitek
 • z jednoho vynechaného cvičení se nemusíte zbláznit
 • pokud jste na výzvu narazili později než po začátku února, zapojte se, jak a kdy chcete (můžete jet od začátku – tedy 1.února anebo naskočit do rozjetého vlaku v konkrétní den a prožívat tak výzvu s námi)
 • pokud vám není dobře, do cvičení se nenuťte, maximálně si dejte třeba jen Coffee Yogu
 • vykašlete se na váhu, raději sledujte pokroky na fyzičce a vaší náladě
 • nezapomeňte, že krásná bříška a jiné partie se nedělají jen u cvičení, ale také v kuchyni – k tomu bude sloužit mnoho užitečných tipů a článků ve výzvě
 • plánek si pověste na místo, kde na něj každý den uvidíte – na záchod nebo k ledničce!

Jak se zapojit?

Jednoduše začněte! Je to zdarma. Videa budou online napořád.

Pokud nám chcete ukázat své pokroky, můžete přidat na Instagram fotku nebo storie s označením našeho profilu @fitfabstrong.cz nebo hashtagy #nebudlednak a #fitfabstrong.

Výsledky si také průběžně sdílíme v již zmiňované skupině FITFAB Strong parta a každé ráno na náš Facebook přidáváme plán a cíle na konkrétní den.

Budeme rádi, když o naší výzvě a našem programu povíte dál. Není nic lepšího, než vaší sousedce o cvičení říct, aby pochopila, proč jí občas dupete po stropě a dupala další sousedce taky! 😀

V souvislosti s únorovou výzvou pro vás máme i jednu novinku, ale tu odhalíme až těsně před začátkem!

Jste připraveni začít?

Dost bylo keců, tady je celá výzva den po dni, abyste ji tu každý den našli!

***

Nebuď ledňák

 

1.2. Pátek – BE Stronger

Nemohli jsme začít ničím jiným, než nejrozmanitějším cvičením ze všech našich programů, najdete v nich totiž nejen kardio cvičení, ale také posilování na bříško nebo zábavný konečný taneček, ve kterém se můžete zasmát nejen sami sobě, ale i nám.

Lekcí vás provede Andy Pavelcová, autorka celého programu a houslista Marek – její starší brácha.

Délka: 40 min (ale uteče to jak nic!)

 

***

2.2. Sobota – COFFEE YOGA Light

Už jste někdy cvičili jógu? Možná jo. Ale už jste u ní pili kafíčko? S námi můžete. Není to ale nutné. Zacvičte si klidnější lekci, na které se krásně protáhnete, ale zároveň pomalinku zaposilujete.

Andrejka Mokrejšová, která lekci vede, vám dá do těla, nebojte. Na tricepsové kliky si zítra vzpomenete!

Délka: 20 minut

 

***

3.2. Neděle – ABS LEGS Strong

Dnes trošku potrápíme bříško s Andy. Nebojte, i nás to při natáčení zabolelo. Kromě břicha zaberou i stehna a upozorňujeme, že je to cvičení, u kterého rozhodně neuškodí občas dát pauzu, bude-li třeba.

Délka: 35 minut

 

***

4.2. Pondělí – UPPER BODY Light

Je na čase protáhnout i vršek těla. Rozpohybujeme paže, záda a ramena. Připravit si můžete činky, zaťaté pěsti nebo třeba petky s vodou.

Lekcí vás provede Andrejka a lehčí verzi ukáže Andy.

Délka: 20 min

 

***

5.2. Úterý – Aktivní odpočinek

Razíme pravidlo, že není potřeba cvičit každý den. Dnes si proto dejte od FITFAB videí pauzu a zkuste si nějak aktivně odpočinout. Vyrazte na procházku, běžte do práce pěšky nebo vyvenčete sousedce psa.

Odpočinkový den také využijte k přečtení několika užitečných článků od Andy:

Délka: alespoň 30 minut

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fit & Fabulous | Fitness blog? (@andy.fitfab),

 

***

6.2. Středa – INTERVAL Strong

Jedno z našich nejnáročnějších videí. Připravte si podložky, tenisky a pořádnou fyzičku. Rozjedeme intervaly, jaké jste ještě nezažili! Ale nebojte, není to nic nezvládnutelného.

Andy vám dá pořádně do těla, ale ten pocit, ten vážně stojí za to!

Délka: 40 minut

 

***

7.2. Čtvrtek – ROBOTIC Stronger

Cvičení, které jste možná ještě nikdy nezažili. Nikde jinde na světě totiž neexistuje. Cvičení vycházející z robotích pohybů, které namáhá stehna a celý core.

Čeká vás ujetá hudba a tým, který se toho rozhodně nebál! Zvlášť, když Andy zařve, že se bude improvizovat.

Délka: 30 min

 

***

8.2. Pátek – BOOTY Light

Cvičení na krásné, pevné a kulaté zadky! Vyzkoušejte si lekci s Andy a schválně, kdo si všimne, kdo nás v průběhu lekce, kterou jsme natáčeli na zahradě jedné kavárny, přišel navštívit. Martin se nám vzadu málem udusil smíchy.

Délka: 22 min

 

***

9.2. Sobota – Běh nebo procházka

Dnes si od cvičení opět aktivně odpočineme. Zkuste si jít zaběhat nebo se alespoň projít. Určitě víte, že mnoho účinkujících z našich videí jsou běžci.

Pokud jste již pokročilí, prostě utíkejte, pokud s během začínáte, mrkněte zas na články s šikovnými tipy:

Délka: alespoň 30 minut

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fit & Fabulous | Fitness blog? (@andy.fitfab),

 

***

10.2. Neděle – Strong YOGA

Další video z dílny prvního programu FITFAB Strong. Prozradíme vám, že jsme toto video nahrávali ze všechn našich videí jako první. Andy v něm asi 100x řekla slovo “perfekt” a asi 70 z nich museli zvukaři dát pryč. No, však to posuďte sami.

Důležité je, že se u cvičení krásně protáhnete, ale především si zamakáte. To by totiž nebylo Andy cvičení, kdyby tam nebylo pár planků.

Délka: 25 minut

 

***

11.2. Pondělí – WORK Stronger

Work video je naprosto specifické. Pozvali jsme do něj totiž dvě účastnice našeho letního FITFAB soustředění, které tam vyhrály celotáborovou soutěž – Hanču a Barču. Dále našeho nejvěrnějšího instagramového fanouška – Timiho a naši dvorní fotografku – Aničku.

Chtěli jsme tak lidem ukázat, že naše videa nejsou jen pro fitness hvězdy, ale i pro lidi, kteří nás podporují a prožívají to reálně s námi doma u televizí. Že se může stát cokoliv a mohou toho být součástí.

U Work to nedostanete zadarmo. Čeká vás posilovací i kardio smršť, kterou nebudete chtít vypnout!

Délka: 40 min

 

***

12.2. Úterý – PILATES Light

Po včerejšku si zasloužíte trochu zvolnit. Dejte si lehké posilování na bříško a záda, které trvá je něco před čtvrt hodinku. Cvičení si užijte, na nic nemyslete a pěkně se pročistěte hlavu.

Délka: 16 min

 

***

13.2. Středa – DANCE Strong

Jdeme trsat! Možná to víte, možná ne, ale Andy s Katharine spolu chodily už od malinka na balet a během studií spolu i tančily v divadle.

A proto tanečnější lekce nemohla chybět. Ničeho se ale nebojte. Každému jde něco jiného, a pokud se u tance necítíte dobře, nemusíte se obávat, žádná salsa vás nečeká. Bude to pořádné kardio, pořádně se zadýcháte a bude to vážně stát za to!

Délka: 28 minut

 

***

14.2. Čtvrtek – Aktivní odpočinek

Jak se dnes budete hýbat, necháme na vás! Důležitý je čerstvý vzduch, relax pro svaly a hlavně čistá hlava. Ať už dnes jdete na Valentýnské rande nebo ne, užijte si dnešní volný večer!

To bychom ale nebyli my, abychom vám nedali nějakou tu lekci na čtení. Dnes to budou tipy do výživy, kterých nikdy není dost. Články pro vás sepsala nutriční terapeutka Andrejka Mokrejšová:

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andrea Mokrejšová (@andreamokrejsova),

 

***

15.2. Pátek – CARDIO Strong

Pátek, kardio svátek. Čeká vás pořádná makačka, na jejíž konec jsme zařadili brutální výskoky, které si prostě zamilujete!

Jsme zvědaví, co na video řeknete a zda poznáte dvojičku, kterou jste už v jiném videu viděli. V Cardiu ale ještě nebyli manželé!

Délka: 40 minut

 

***

16.2. Sobota – ABS Light

Dlouho jste nepocítili bříško? Pojďte si dát toto lehčí cvičení s Katharine, naší usměvavou, energickou a vždycky pozitivní kočkou!

Délka: 20 min

 

***

17.2. Neděle – STABILITY Stronger

Toto cvičení vás nejvíce překvapilo. Čekali jste klasické milé protahování s Andrejkou. Ale dostali jste nálož, která byla naprosto nekompromisní. A těšte se na Andy fail v převalem přes nohy, ne vždycky jsou všichni z nás úplně šikovní…

Délka: 35 min

 

***

18.2. Pondělí – PARTY Stronger

Stýskalo se vám po Katharine? Tak na dnešní lekci se těšte! Tahle holka to totiž má v krvi! Tanečnice se v ní nezapře a dneska vás vezme třeba na výlet do Brazílie!

Perličkou lekce je Andy malá sestřička Justinka, která by sbalila do kapsy kdekoho v Národním! A pokud jste si doteď říkali, kdo po Andy projekt převezme, až půjde do důchodu? Ano, bude to Justi!

Délka: 30 min

 

***

19.2. Úterý – Aktivní odpočinek

Co kdybyste dnes vyrazili na zdravý nákup? A potřebujete u toho pomoci? Jsme tu pro vás! Andrejka opět usedla za počítač a připravila několik článků, které by vás mohly zajímat:

A možná by vás zajímalo, jak natáčení probíhalo a co za faily se při něm stalo!

7 věcí, které jste o FITFAB Strong nevěděli aneb poodkrýváme zákulisí projektu

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený K A T I S E L E Š ? (@barunkatharine),

 

***

20.2. Středa – CORE Strong

Posilování na střed těla, kde si vyzkoušíte třeba to, jak skákají baletky a jak skákat tak, abyste v baráku neměli naštvanou sousedku! Core není zas tak těžký, ale je potřeba soustředit se na techniku a provádět cviky správně.

Klidně proto cvičte před zrcadlem a neustále se kontrolujte.

Délka: 35 minut

 

***

21.2. Čtvrtek – EXPLODE Stronger

Chcete opravdovou explozi? Intervaly, které jsou jen pro ty neodvážnější? Tak si dejte náš Explode s Andy. Hvězdou je opět Justinka, která nám počítala čas a všechny v týmu skvěle podporovala!

A chcete slyšet zákulisní perličku? Evča už na natáčení měla v bříšku mimčo! Evičko, držíme palce a těšíme se, až se k nám drobek jednou připojí!

Délka: 35 min

 

***

22.2. Pátek – LEGS Light

Dnes máme v datu samé dvojky, ale nebojte, vy dnes budete jedničky! Cvíčo na stehna a zadek, kterým vás provede naše Katharine, uběhne jako voda a přece vám dá zabrat!

Délka: 20 min

 

***

23.2. Sobota – Běh nebo nový sport

Pojďte se dnes proběhnout nebo vyzkoušet něco úplně nového! A že nemáte čas? Ale no tak!

I proto pro vás dnes máme tipy na trochu šikovnější time management od Andy, které by se vám mohly hodit:

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FITFAB Strong (@fitfabstrong.cz),

 

***

24.2. Neděle – BE Stronger

Trocha nostalgie z prvního dne? O ten taneček jsme vás přece nemohli ochudit! Byla by velká škoda si ho nezopakovat, co říkáte?

Délka: 40 min

 

***

25.2. Pondělí – Strong YOGA

Posilovací jóga, po které nám mnoho lidí řeklo, že díky ní dalo józe šanci. A za to jsme moc rádi. Vlastně doufáme, že jsme našimi videi dali šanci vašemu aktivnějšímu životnímu stylu tak nějak obecně.

Ale vaše zprávy, e-maily i reakce na naše příspěvky mluví za vše. Upřímně vás fakt milujem!

Délka: 25 minut

 

***

26.2. Úterý – INTERVAL Strong

Joo, my víme, že se vám tohle video líbilo! Patří mezi nejoblíbenější z celého Strongu. Je akční a plné jedné výzvy za druhou. Při natáčení už jsme mleli z posledního, ale vážně to stálo za to!

Délka: 40 minut

 

***

27.2. Středa – Vaše nejoblíbenější video

Dnes vám program nenalajnujeme. Dnes si ho uděláte sami! Zvolte si dnes sami jedno z našich videí, které máte úplně nejradši. Je jedno které, ale musí být alespoň jedno! A dejte nám vědět, které, protože nás to fakt zajímá!

A pokud nás náhodou ještě nesledujete na Instagramu, tak to honem rychle napravte!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FITFAB Strong (@fitfabstrong.cz),

 

***

28.2. Čtvrtek – Zhodnocení a soutěž

Dnes máme tři úkoly:

1. Zhodnocení. Zkuste se ohlédnout za tímto měsícem a říct si, co vám výzva dala nebo vzala. Jak se cítíte? Jak vypadáte? Jak se vnímáte? Plnili jste výzvu na 100 % nebo to občas skřípalo? Naučili jste se trochu poslouchat své tělo? Naučili jste se něco? 🙂

2. Soutěž. Utíkejte na náš Facebook, máme tam pro vás dnes připravenou soutěž.

3. Co dál? Zamyslete se, jestli vás to cvíčo bavilo. Odškrtávat plánek, prožívat to s námi a pravidelně se potit u našeho řvaní z obrazovky. Pokud se vám to líbilo, budeme rádi, když v tom pojedete dál s námi. Nemusíte cvičit každý den, nemusíte plnit hned další výzvu. Ale určitě jsme vás aspoň trochu přesvědčili, abyste si nás ještě někdy pustili a posouvali svoje hranice.

***

Jsme tu pro vás. FITFAB Strong děláme z lásky, ve volném čase a vždycky pro vás bude zdarma. Věříme, že si zasloužíte to nejlepší a budeme se snažit, abychom vyslyšeli každé přání a mohli tak pomoci najít si cestu k pohybu co nejvíce Čechům a Slovákům.

Děkujeme za vaši přízeň, milou zpětnou vazbu a nezapomeňte, že vám dáváme jen recept. To, jak ukuchtíte, už je na vás.

Váš tým FITFAB Strong ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *