První výsledky FITFAB Strong aneb napsali jste o nás

Už je to více než měsíc, co jsme vypustili program FITFAB Strong. Od té doby nám přišlo přes tisíc zpráv, komentářů, příspěvků a dotazů.

Jsme neuvěřitelně rádi, že s námi cvičíte, že nám píšete, jak jste na tom, co zrovna cvičíte nebo jak nemůžete sejít schody. Je vidět, že makáte, že se nevzdáváte a že jsme všichni dohromady úžasná parta! Denně máme na webu několik tisíc lidí, každým dnem roste počet zhlédnutí videí a také počet stažení videí na našem Vimeu a Ulož.to.

Založili jsme proto skupinu FITFAB Strong parta, kde se každý den podporujeme, sdílíme naše výsledky, motivujeme se a radíme si. Určitě se neváhejte přidat, uvítáme každého nadšence.

Jen v tomto měsíci o našem projektu vzniklo mnoho článků v Česku i na Slovensku, že jsme skoro dojatí, kam jste vy všichni náš projekt dostali. Nedělali jsme ho pro peníze, je úplně nekomerční, a tou největší odměnou je nám právě váš zájem, vaše snaha makat co nejvíc a třeba to, že o projektu povíte vašim známým.

Vaše názory na FITFAB Strong

Nedávno jsme se vás ptali, zda byste nám napsali vaše zkušenosti s programem FITFAB Strong a spousta z vás se zapojila. Tady je výběr těch nejdetailnějších názorů, které jste nám zaslali:

Marie:

“Cvičím od samého začátku, nevynechala jsem ani den, ani o Vánocích (kromě víkendů), ale k Yoze si přidávám ještě Dance. Od začátku jedu verzi MAX. Cvičím dál a moc se těším na druhý díl. A výsledky? O číslo menší kalhoty, Vánoce jsem přežila bez kil nahoře, naopak mám 2 kila dole, v pase minus 5 cm, štíhlejší stehna a menší zadek. A hlavně a to je nejdůležitější – super pocit a kondička. Po každém cvičení jsem mokrá jako myš, ale spokojená a nabitá energií. Ještě jednou moc moc díky za tohle cvičení.”

Petra:

“Mám za sebou 3 týdny MAX verze. Ale ještě před novým rokem jsem stihla každé cvičení vyzkoušet aspoň jednou (jen Yogu několikrát – v tom hektickém období velmi bodla). S úpravou stravy 2 kg dole. Nicméně mě velmi překvapilo, že mě po cvičení něco bolelo a to hned po prvním dnu lýtka a boční břišní svaly – ty se srovnaly už druhý den při Abs Legs, lýtka bolely ale trochu déle… A to jsem si myslela, že snad skoro po všech programech od Jillian mě hned tak něco nepřekvapí!”

Monika:

“Já jsem začala cvičit hned v půlce prosince. Startovala jsem s MINI verzí, zatím se u ní pořád držím, protože ve volné dny chodím ještě do bazénu. Dokonce jsem na Yogu nalákala i přítele a hodně mě pobavilo, když se zeptal: “Co znamená to Strong”? Samozřejmě jsem do té doby mlčela o nějakém posilování a mluvila jen o protažení, haha! Cvičení je perfektní, zábavné, hudba skvělá, za mě TOP! Já se nikdy neměřila ani váhu nemám, ale myslím, že naprosto stačí to, že má potom člověk skvělou náladu a cítí se opravdu dobře. Jste skvělí, díky!”

Elza:

“Dnes jsem dokončila 3.týden MAX verze. Je to skvělé cvičení, zatím jediné, které mě donutilo opravdu 6x týdně si doma zacvičit. Co na sobě vidím za výsledky? Konkrétně jsem se před cvičením neměřila, ale každopádně lepší kondička a celkově pevnější celé tělo a hlavně radost ze cvičení! Ten pocit, když docvičím je k nezaplacení. Díky za tenhle program, jste skvělí!”

Esty:

“Cvičím od samého začátku verzi MAX. Samozřejmě jedu dál! A budu i pokračovat… a výsledky? Jsem sportovec a cvičím, ale i tak se mi opět zlepšila kondice a jsem pevnější. Tento cvičební program doporučuji každému. Je to skvělý a pocit po cvičení ještě lepší. Klobouk dolů před těmi, co tento projekt vymysleli.”

Vaše fotky a videa jsou boží!

Milujeme vaše fotky a videa, které nám posíláte! Tuto nám poslala Monika:

Cvičí s námi a poslala video i blogerka Lucka z A Cup of Style:

Co nám ale vyrazilo dech, byl příběh Evči, která nám zaslala své fotky s příběhem. Totálně nás to dostalo, že jsme mohli být součástí něčeho tak úžasného a motivujícího:

Proč nemám výsledky a ostatní jo?

Všimli jsme si, že s námi ve skupině FITFAB Strong parta sdílíte své pokroky, úbytky kil a centrimetrů. Jste šikovní, někteří máte neuvěřitelné výsledky, jiní velmi dobré, někdo naopak za 2-3 týdny nezaznamenal žádné.

Je však potřeba si uvědomit, že na každého z nás funguje cvičení jinak, každé tělo je úplně jiné a v tom také spočívá naše kouzlo. Nešlo nám ani tak o to, abyste nutně první měsíc zhubli, protože to třeba všem hned nepůjde.

Šlo nám o to, abyste si našli cvičení, které vás bude bavit a které si budete rádi pouštět. Protože to může fungovat stejně na všechny. Můžeme se stát partou, která bude mít společný koníček a přestože ho cvičíte každý sám doma, něco nás bude spojovat.

A tím, že u něj vydrží i ti, kteří hned výsledky nevidí, protože je to baví, dosáhnou jich i oni dřív, než by je to třeba přestalo bavit. Jsme rádi, že jste v této skupině a že jste tak super. Milujem, jak se vzájemně podporujete a pomáháte si. Přesně tak to má být a přesně to jsme si hrozně moc přáli.

Proto nezoufejte, pokud vám ty centimetry neubývají nebo ty kalhoty pořád nedopnete. Ono to půjde. Jen prostě nejste tak rychlí jako někdo jiný. Jsme každý jedinečný a měli bychom se brát a mít rádi takoví, jací jsme.

DŮLEŽITÉ JE, JAK SE CÍTÍTE, NIKOLIV TO, JAK VYPADÁTE.

Už nás sledujete na Instagramu? Jsme tam jako @fitfabstrong.cz/light!

Jak je to s jídlem?

Chodí nám spousta dotazů, co a jak byste měli jíst. Nemůžeme vám radit konkrétně, co a kdy přesně máte jíst, protože jste každý jiný, máte každý jiný režim a jíte podle vlastních pravidel a režimu.

Přesto jsme se pro vás rozhodli napsat článek o základech zdravé výživy, co byste si měli jíst před cvičením a co po něm, jak je to s cvičením ráno, pozdě večer nebo zda byste měli pít proteinové nápoje.

Cvičením totiž rozhodně nedokážete všechno. Ať už chcete zhubnout, posílit nebo se zpevnit, musíte brát v potaz i to, co jíte. Je to velmi, velmi důležité.

Článek připravuje Andrejka Mokrejšová, kterou znáte z lekcí Yoga, Abs Legs a Core Strong. Studuje medicínu, konkrétně nutriční terapeut a jsme moc rádi, že ji máme v týmu, protože svému oboru opravdu rozumí. Píše parádní blog www.andreamokrejsova.cz, kam se určitě podívejte!

Na článek se můžete těšit příští víkend.

Jak jste na tom vy?

Zajímaly by nás pokroky a názory každého z vás. Pokud si najdete minutku, napište nám sem komentář nebo se přidejte do zmiňované FB skupiny FITFAB Strong parta.

Budeme se moc těšit a děkujeme. Za vaši podporu, přízeň, odhodlanost a neuvěřitelnou dávku energie, kterou nám dáváte najevo, že to celé mělo smysl.

Cvičení zdar!

Tým FITFAB Strong

Tým Core Strong

9 thoughts on “První výsledky FITFAB Strong aneb napsali jste o nás

 1. Antonie Bulis Reagovat

  Dobrý den, náhodou jsem objevila odkaz na vaše stránky, cvičení mě hned zaujalo a včera jsem jej poprvé zkusila. Dnes mě teda bolí nohy jak blázen, ale mně to nevadí, doted jsem cvičila hlavně Jillian a chodím běhat, ale vaše cvičení se mi líbí a určitě budu pokračovat. Líbí se mi, že máte přestávky na vydechnutí a napití a líbí se mi vaše živá kapela, to je super. Díky a sportu zdar Tony

 2. Vendy Reagovat

  Ahoj od úterý jsem začala cvičit s vámi max, náhodou jsem objevila na FB. Ráda bych se zeptala jak je to s cvičebním plánem, mění se po týdnu…? Díky moc jste super

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Ahoj Vendy, nene, plán je každý týden stejný, jen jednotlivé dny v týdnu se liší 🙂 Ať to jde a hodně zdaru! 🙂

 3. Martina Reagovat

  Zdravím vám všechny. Předem mého komentáře vás chci požádat, abyste si mé připomínky nebrali osobně, protože děláte úžasnou věc, ale musím se vám otevřeně přiznat k tomu, co cítím. Se cvičením a stravou se zaobírám poslední dva roky. Chci prostě zhubnout. Je mi 44, mám 2 děti, starám se o 101 letou babičku, jsem samoživitelka a to doslova a do písmene. Obě děti mám na osmiletém gymnáziu, hrají závodně florbal, jeden navíc cvičí krav magu a druhý baseball. Mám 2 zaměstnání, abych děti na soukromém gymnáziu udržela a postarala se o celou rodinu. Měla jsem hodně těžké období, které skončilo na antidepresivech a nabráním 20 kg, s kterými nemuhu zaživa hnout. Proč ale píšu. Začala jsem s vámi před 14 dny cvičit Maxi verzi. Jak jsem již psala pravidelně cvičím, plavu, běhám, jezdím na kole, dělám jógu i kardio… Teď přijde to, co vám chci říct a proč jsem psala na začátku o svém životě.
  Mé poznámky: Všichni, co cvičíte jste ve věku kolem 20 let a máte kolem 50 kg (před 3 porody jsem měla 52 kg – teď v 44 letech mám 77 kg). Vy se cvičením živíte a nemáte celkem jiné starosti…. – já vstávám každý den v 5:00, připravím všem snídaně, svačiny, obstarám babičku a utíkám do práce, kolem 16:00 se vracím domů, kde obstarám babičku, vezu děti na všechny možné tréninky, mezitím nakoupím, pak se dostávám domů, kde obstarám babičku a připravím večeři. Udělám s dětmi úkoly, vyzkouším je, vyperu dresy a jiné prádlo, posekám zahradu, umyji babičku a je kolem 22:30. O víkendech pendlujeme na turnajích a mezi babičkou, v noci mám druhou práci (dělám účetnictví 11 firmám). To je jen odvárek mého týdne, přesto s vámi poctivě cvičím, ale co je zásadní. U cvičení funím, pot mi teče tolik, že mě štípou oči, bolí mě úplně všechno, nadávám Andy “sprostě” a někdy i brečím, ale nevzdávám to. Hrozně mě štve a ponižuje to, jak jste v pohodě a vůbec mi to nepomáhá. S 20 kily navíc, s 20 lety navíc a s brániční kýlou po porodu mrtvého dítěte vaše cvičení vypadá úplně jinak, neskutečně vás bolí chodidla, při planku necítíte zápěstí, dýcháte tak, jakoby jste měla krev v plicích a přes pot nevidíte na cvičitelku. Hrozně by mi pomohlo a určitě nejsem jediná, kdyby někdo z cvičících byl 77 kilová maminka kolem 45 let, která 2 noci za sebou nespala, protože jí dítě celou noc prozvracelo, je unavená, protože do jedné do rána zašívala výstroj pro syna brankáře a v hlavě si neustále počítá, jak tento měsíc zaplatí povinný lyžařský kurs jednomu z dětí, když se jejich tatínek rozhodl neplatit výživné. Bylo by tak motivující a povzbudivé vidět někoho, kdo je při tom cvičení na “srač.y” stejně jako, vy. To že by ten dotyčný měl navíc nějaké výsledky, by byla už jen třešnička na dortu. Doufám, že jste se neurazili, ale komentář jsem vlastně napsala na popud synů, protože mě slyší nadávat při cvičení… “Komunikuji” s cvičitelkou, když mi říká áááááááááááá ještě osm, supeeeeeeeeeeeeeeeeeer. Křičím na ní, žádný super, zkus si to s mým zadkem atd. Pak to klukům vysvětluji, že je ta skutečnost úplně jiná a oni na mě – tak jí to napiš !!!! A tak jsem to napsala 🙂

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Ahoj Marti! Díky za upřímnou a vlastně úplně netradiční zprávu, jsem za ni naopak moc ráda 🙂 Je mi jasné, že to nemáš jednoduché, a jen si na mě zakřič 😀 I tak obdivuju, co všechno zvládneš a jsem zvědavá, kam tě program posune, protože věřím, že to bude báječný výsledek. Děcka moc pozdravuju a fakt držím palce! 🙂

 4. eva Reagovat

  Dobrý večer,som Eva zo Slovenska,mám 58 rokov 175/70 kg ,cvičím 5 tibeťanov,chodím so psom
  na prechádzky,v lete som na záhrade a makám a tiež si nie pravidelne zacvičím na trampolíne v lete.To som si myslela ako úžasnú mám kondíciu.Od zač.februára cvičím fitfab ,ale poviem Vám,že moje sebavedomie
  poriadne spadlo.Po prvom cvičení ,ktoré som zvládla asi na 30% -čiže Vy 3 cviky a ja jeden môžem povedať, že som asi po 3 týždňoch na 50% ,cvičím 6x do týždňa.Nevzdávam sa a dúfam,že do leta Vás dobehnem.
  Robím tomuto programu u nás v práci osvetu. Prajem celému kolektívu veľa zdravíčka a nech ten optimizmus a pozitívna energia ,ktorá srší z každej videonahrávky vydrží aspoň sto rokov.Eva spod Spišského hradu.

 5. Sendy Reagovat

  Dobrý den, mohu se prosím zeptat, zda lze někde nalézt kolik se cca u daného cvičení spálí kalorií?
  Chápu, že to nelze určit přesně, ale jen tak pro zajímavost.
  Díky moc 🙂

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Sendy, zdravíme, přesně tak, je to naprosto individuální záležitost. Proto nikde neuvádíme, kolik se cvičením pálí, vůbec to nelze takto obecně určit. Díky za pochopení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *