Dvouměsíční proměna s FITFAB Strong a Zdravým stravováním

Určitě si pamatujete na naši soutěž s možností stát se tváří dvouměsíční cvičící výzvy (dubnová a květnová), kterou vyhrály Péťa s Andrejkou.

Holky od nás dostaly naservírované nejen dva náročné měsíční programy plné cvičení a běhu, ale také krabičky od Zdravého stravování.

Jak jejich 2 měsíce vypadaly? Pořádně jsme je vyzpovídali, nejdřív vám je ale pořádně představíme:

Andrejka:

Jmenuji se Andrea, je mi 23 let a k pohybu a zdravému životnímu stylu jsem se dostala až celkem pozdě. Doma se nikdy nevařilo zdravě, nikdo to neřešil, občas jsme vyjeli na kola nebo někam na výlet, ale rozhodně to nebyl dostatečný pohyb. Pubertou a rokem v Anglii jsem to dopracovala na úplně šílené číslo na váze a loni v lednu jsem se s tím konečně rozhodla něco udělat. Už v té době jsem narazila na FITFAB videa, ale musím se přiznat, že poctivě a s radostí jsem je začalala cvičit až v říjnu 2018 během výzvy zaměřené na jídlo a od té doby se snažím být co nejvíc Fit & Fabulous. 🙂

Péťa:

Jmenuji se Petra, je mi 31 let, pocházím z malého města na severezopádě Čech a v součastnosti jsem na rodičovské dovolené (holčičky 4 a 2 roky). Do toho jsem se rozhodla studovat a teď ještě chodit do práce, takže aktivit mám celkem dost. Dříve jsem byla „válecí“ typ, takže i procházka pro mě byla aktivita, kdy mi bušilo srdce jak o závod. Po porodu první dcery se to změnilo a já doma začala cvičit podle YouTube. Po porodu druhé dcery jsem díky kamarádce objevila FITFAB Strong a od té doby, cvičím dá se říct skoro denně, a taky jsem díky němu začala běhat! 🙂 To kdyby mi někdo v minulosti řekl, tak se mu vysměju, že to teda nehrozí a teď to prostě zbožňuju! 🙂 A protože jsem vážně FITFAB milovník, sleduju všechno, co se kolem něj děje, a tak jsem se zúčastnila i soutěže týkající se právě této výzvy 🙂 Štěstí se na mě usmálo a ja jsem za tu možnost pořád mooooc ráda.

Holky, jaké bylo přejít na úplně jinou stravu? Byly pro vás krabičky výhodou v běžném životě? Naučily vás něco?

Andrejka:

Neřekla bych, že pro mě krabičky byly “úplně jiná strava”, stravovala jsem se před tím už celkem zdravě, ale rozhodně mě naučily upravit si velikost porcí, dřív jsem si dávala zbytečně velké svačiny a večer už jsem většinou nejedla plnohodnotné jídlo. Také mi vymizely chutě na sladké, protože krabičky byly opravdu vždy nutričně vyvážené tak, aby mi nic nechybělo a to bylo opravdu skvělé. V běžném životě to byla velká úspora času, když jsem nemusela vařit a uklízet po sobě k kuchyni. 🙂

Péťa:

Pro mě to úplně jiná strava nebyla, snažila jsem se jíst zdravěji už nějakou dobu. Nový pro mě ale určitě byl režim 5 jídel, dříve jsem totiž vynechávala svačinky, takže to pro mě asi byla největší změna. Krabičky byly super v tom, že jsem vůbec nemusela dopředu vymýšlet, co uvařím, co proto musím nakoupit (i když pro rodinu jsem samozřejmě pořád vařila).

Které jídlo vám chutnalo nejvíce? Našly jste nějaké nové potraviny, kombinace, chutě? Inspirovalo vás to v něčem v kuchyni nebo přípravě jídel?

Andrejka:

Vždycky jsem si hodně pochutnala na indických variantách jídla, nejlepší byl asi čočkový dhal. Tím jsem zjistila, že čočka je vlastně moc dobrá věc a že není důvod vyhýbat se luštěninám celkově, naopak je do svého jídelníčku musím zařadit. Také jsem se zamilovala do červené řepy na všechny způsoby, což je věta, kterou bych nikdy nečekala, že vypustím z pusy!

Péťa:

To je těžká otázka, spíš bych odpověděla které jídlo mi nechutnalo. Za celou dobu to byla jedna jediná snídaňová kaše (byla hořká). Jinak jsem si zamilovala všemožné pomazánky a taky jsem objevila novou chuť různých příloh a kombinací, které by mne v životě nenapadly. A právě podle nich jsem se snažila připravovat jídlo i o víkendech, nebo teď, kdy už krabičky nemám.

Vytkly byste krabičkám něco?

Andrejka:

Krabičky pro mě měly nevýhody dvě – první byla určitě obrovská spotřeba plastu, až pět kusů za den a to se mi zdá hrozně zbytečné. Druhou nevýhodou byl systém dodávání jídla, několikrát se stalo, že mi jídlo přivezli moc pozdě nebo naopak moc brzy a musela jsem kvůli krabičkám na pondělí být v neděli až do tří hodin doma, abych si to jídlo mohla vyzvednout, protože v místě mého bydliště není žádné výdejní místo.

Péťa:

Snad jen obrovské množství plastu a to, že nebyl přesně stanoven čas rozvozu, takže jsem musela doma různě čekat, než krabičku dovezou. To jsou ale spíš provozní věci, co se týká jídla samotného, tak vůbec není co vytknout.

Poznámka:

Zdravé stravování právě najíždí na systém vracení krabiček! I na základě prosby týmu FITFAB Strong a reakce našich fanoušků se věci dávají do pohybu a možnost vrácení a znovupoužití se konečně rozjíždí!

Jak vám šlo plnění cvičící výzvy?

Andrejka:

Cvičící výzvy mě celkově hrozně baví a motivují mě, takže se na svou půl hodinku denně vždycky moc teším. Poslední týden po soustředění jsem se ještě víc obula do běhu a je mi díky tomu prostě skvěle.

Péťa:

Pro mě bohužel duben začal zdravotní pauzou, kvůli vyhřezlé ploténce. Nesměla jsem běhat, ale cvičila jsem poctivě (to mi doktorka úplně nezakázala), jen jsem si některé cviky upravila, nebo jsem cvičila jednodušší verzi. Květen už jsem mohla rozjet na plné obrátky a plnila jsem do puntíku!

Které cvičení vás bavilo nejvíce?

Andrejka:

Nejradši mám Explode, Interval a Coffe Yogu. A samozřejmě běh!

Péťa:

Já si celkově oblíbila jógu a taky už zmiňované běhání. Co se týká FITFAB cvičení, tak pořád je to pro mě Core Strong a Explode.

Jak vás výzva změnila fyzicky?

Andrejka:

Já mám celkově s váhovými i centimetrovými úbytky celkem problém. Podle mé domácí váhy mám za dva měsíce dole cca 4 kg, přes pas 5 cm a přes boky 4 cm, což je od ledna letošního roku tedy můj největší posun. Ráno posledního května jsem si ale vyfotila porovnávací fotku a na ní už jsou ty změny vidět trochu víc. Dál bych se chtěla neměřit a nevážit se, ještě víc si to srovnat v hlavě a věřím, že další změna se dříve nebo pozdějí dostaví.

Péťa:

Moc jsem se nevážila ani neměřila, počkám na převážení u Zdravého stravování, ale je fakt že já ty čísla nějak rapidně měnit nechtěla. A co se týče fyzičky, řekla bych, že je pořád lepší a lepší – a co je nejdůležitější – i moje fyzioterapeutka chválí, že je vidět, že cvičím, a proto můžu i s tou mojí diagnózou fungovat a pro ty záda je pohyb jen a jen dobře.

Cítíte se po těch 2 měsících jinak?

Andrejka:

Rozhodně se citím mnohem líp, mám víc energie, lepší náladu, větší chuť do cvičení a asi se mám zase o kousek radši. 🙂

Péťa:

Já bych řekla, že nejsem tak často tolik unavená a taky mi podstatně ubylo večerní přejídání a mlsání u televize. Nebudu lhát, že během těch dvou měsíců nejaký to mlsání nepřišlo (přes víkend), ale určitě už to není takové.

Jak to vidíte se stravou do budoucna? Budete něco měnit?

Andrejka:

Určitě se budu snažit držet se dál stanoveného množství jídla, jak jsem to měla nastavené po čas odebírání krabiček od Zdravého stravování, protože mi to velmi vyhovovalo. Rozhodně zařadím víc luštěnin, sama si vyzkouším uvařit některá svá oblíbená krabičková jídla a budu o jídle přemýšlet a častěji ochutnávat nové věci, ke kterým jsem měla do teď předsudky. Chci si nastavit ten balanc, o kterém Andy s Andrejkou často mluví a brát jídlo jako palivo pro své tělo, aby mi dlouho a dobře fungovalo, jíst ty potraviny, které mi dělají dobře a nenutit se do ničeho jen proto, že je to in a superpotravina.

Péťa:

Určitě se budu snažit jíst pravidelně, svačit a hlídat si aspon přibližně příjem bílkovin. Což si myslím byly i důvody, proč mě dřív vždycky večer honila ta mlsná.

Holky, moc děkujeme! A jak to vypadá s oficiálními čísly z měření od Zdravého stravování?

Od holek jsme si nechali poslat také čísla, která chtějí zveřejnit, poslaly nám krásné výsledky:

Andrejka:

“Je to moje vůbec první porovnávačka a už začínám chápat jejich důležitost. Ta nejhlavnější změna pro mě se teď ale odehrává v mé hlavě – se cvičením, během, procházkama a pořádným jídlem se cítím asi o milion procent líp, než když jsem se jen válela doma a jedla pátý přes devátý. Váhový rozdíl jsou mínus 3 kg, tukový rozdíl mínus 5,3 kg a svalový rozdíl + 1,4 kg!”

Péťa:

“Hmotnost se mi teda zvýšila o 1,7 kg ale jak už vím, kvůli tomu nemusím věšet hlavu. Narostly mi svaly o 1,2 kg a tuk mi naopak ubyl o 0,6 kg. Krásně se mi taky zvýšil bazální metabolismus z 1377 kcal na 1426 kcal, takže už “nehladovím”. Z čísel mám hroznou radost, ale přiznám se, že největší přínos pořád vidím v tom, že jsem se naučila jíst pravidelně, svačit a večer nemlsat.”

Děkujeme také Zdravému stravování za umožnění uskutečnění výzvy pro obě holky.

Slevový kód pro všechny fanoušky!

A máme pro vás překvápko v rámci naší dlouhodobé spolupráce se Zdravým stravováním!

Tahle partička dala všem fanouškům FITFAB 10% slevový kód “ffstrong” na jejich krabičky! Tak neváhejte a vyzkoušejte je! Platí do konce června!

Mrkněte se na nabídku >> TADY!

Děkujeme za vaši přízeň a už se těšíme, až zas někdy uděláme nějakou soutěž!

Váš tým FITFAB Strong

One thought on “Dvouměsíční proměna s FITFAB Strong a Zdravým stravováním

  1. Stacy Lee Reagovat

    Zajímavé je, že jsem přepojil svůj systém odměn, abych intenzivněji reagoval na zdravé potraviny…Cítím jisté uspokojení pokaždé, když si dám ovoce nebo zeleninu na talíř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *