30denní jógová výzva s FITFAB Strong

Vyslyšeli jsme vaše prosby. Konečně i FITFAB Strong představuje měsíční výzvu, která bude plná jógy nebo pomalejších posilovacích videí.

Reagujeme tím také na současnou situaci, ve které je lepší necvičit úplně na doraz, vnímat svoje tělo a po práci nebo home officu se spíše pomaleji protáhnout nebo si zaposilovat.

Čeká vás proto 30 dní jógy a pilates, a to nejen z dílny našeho projektu FITFAB Strong, ale také dalších českých lektorů, které jsme poctivě vybrali a věříme, že se vám budou líbit tolik, jako nám.

Všechna videa jsou samozřejmě zdarma.

Jak to bude fungovat?

Na každý týden pro vás máme několik videí, které si do daného týdne můžete libovolně poskládat.

K tomu jsme pro vás vytvořili také plánky cvičení ve formátech na tisk i do stories na Instagramu, kde si můžete jednotlivé workouty odškrtávat a označovat náš Instagram @fitfabstrong.cz – budeme se těšit!

Plánky vhodné do stories najdete na konci tohoto článku.

Jak se na Instagramu najdeme?

Tuto výzvu najdete také pod hashtagem #jogujusFitfab! Kdykoliv odcvičíte nebo přidáte fotku s výzvou, nezapomeňte na hashtag nebo označení @fitfabstrong.cz či označení lektora.

Plánky cvičení

Plánky si stáhněte, nalepte na ledničku nebo nástěnku, případně uložte do telefonu. Tady je máte k vytištění také ve formátu PDF i ve verzi, která se dobře tiskne.

U každého videa tady v článku také najdete hodnocení náročnosti od jedné do tří (tři je nejnáročnější). Náročnost jsme určovali podle pokročilosti a délky lekce, ale i množství posilování ve videu.

(Nápověda k uložení: klik pravým tlačítkem myši a “Uložit obrázek jako…”)

Nebo chcete šetřit barvu v tiskárně? Pak bude ideální tento:

Nechce se vám jen jógovat?

Pokud pro vás tahle výzva není úplně to pravé ořechové, mrkněte na další videa, která pro vás máme na YouTube nebo Vimeu.

Budu potřebovat nějaké pomůcky?

Ne, pouze pohodlné oblečení a jógamatku. My doporučujeme tuhle od Aress – je cenově dostupná a hlavně neklouže a nedrolí se! Důkazem vám může být, že jsme s ní natáčeli téměř před dvěma lety program FITFAB Light a dodnes nám skvěle slouží! A ještě malá reklama… pokud se chcete obléknout jako tým FITFAB Strong, můžete si pořídit některé super kousky z nové fitness kolekce Crafted by Fitness, které jsme s fitfab holkama tváří. Za tuto možnost a spolupráci děkujeme Sportisimu!

A už konec kecání…

Jdeme na to?

Týdny v dubnu jsou jinak dlouhé, proto se bude množství videí lišit. Tak začneme hned ve středu na apríla:

První dubnový týden

(1. – 5. dubna)

Máme pro vás hned 3 videa, která si můžete libovolně rozložit v týdnu od středy do neděle:

.

1. HOLD Strongest

Náročnost: 3/3

Délka: 47 minut

Lekce power jógy z programu FITFAB Strongest s Andy Pavelcovou. A to není všechno – celou lekci provází živá hudba s houslistou – Andy bráchou. Užijte si pěkně posilovací lekci, ve které se možná párkrát ocitnete v Andy oblíbeném prkně.

2. COFFEE Yoga

Náročnost: 1/3

Délka: 20 minut

Pojďte s námi dnes do prosluněné zahrady a vychutnejte si u jógy šálek kávy nebo čaje. Ten samozřejmě není nutný, ale my jsme jím jógu trochu ochutili. Video patří do série videí FITFAB Light, tedy jednoduššího posilování z dílny projektu FITFAB Strong.

Jógu vede Andrejka Mokrejšová a je ideální na příjemnější ráno.

3. Tomáš Strnad – Jemná ranní flow

Náročnost: 2/3

Délka: 32 minut

Jako prvního hosta jógové výzvy vám představujeme Tomáše Strnada – sympatického lektora, který vás z útulného domácího prostředí provede příjemnou lekcí plnou prvků na protažení, ale i zpevnění.

Druhý dubnový týden

(6. – 12. 4.)

4. Flow jóga s Andy

Náročnost: 2/3

Délka: 23 minut

Připravte se, budeme používat ruce, stehna a hlavně ozkoušíme vaši rovnováhu. Lekce perfektně posílí střed těla, ale zároveň je klidná. Prostředí krásného studia Moving World vás určitě pozitivně naladí.

Užijte si další lekci s Andy Pavelcovou, autorkou FITFAB Strong.

5. STABILITY Stronger

Náročnost: 2/3

Délka: 35 minut

Vyzkoušeli jste si v předchozí lekci rovnováhu? Tak jdeme ještě o level výš. Je tady opravdu pomalinké posilování s důrazem na aktivaci core s naší Andrejkou Mokrejšovou. A těšit se opět můžete i na housle!

6. Bára Sedláková – Evening Yoga

Náročnost: 1/3

Délka: 16 minut

Báru Sedlákovou si možná pamatujete z lekce Yoga Strong (nebojte, také na ni ve výzvě přijde), to jsme ale netušili, že má Barča na svém YouTube skvělá jógová videa.

Užijte si večerní lekci na uklidnění a uvolnění – a to nikde jinde, než na klidné a romantické pláži.

7. Dana Beierová – Vinyasa

Náročnost: 2/3

Délka: 20 minut

Danča Beierová je nesmírně fajnová lektorka z Jóga Poděbrady a v lekci se můžete těšit na dynamickou jógu zaměřenou na správné provedení každého cviku.

Sestava je složená z pozdravů slunce a pozic ve stoje, které rozproudí krevní oběh, dech a tím pádem i energii. Ke cvičení budete kromě podložky potřebovat bloček, který ale jednoduše nahradíte tlustou knihou.

P.S.: Vinyasa se Simčou, která byla ve výzvě původně na tomto místě, byla z YouTube bohužel smazána.

Třetí dubnový týden

(13. – 19. 4.)

8. Strong YOGA

Náročnost: 2/3

Délka: 25 minut

Historicky první lekce, kterou kdy natáčel tým FITFAB Strong. Užijte si necelou půlhodinku power jógy s Andy Pavelcovou, opět na živou hudbu.

9. WELL Back

Náročnost: 1/3

Délka: 27 minut

Nechte se s Andrejkou Mokrejšovou a partou FITFAB Strong zavést do krásného venkovního sálu plného slunka.

Čeká vás jemně posilovací lekce vhodná pro všechny, kteří mají problémy se zády nebo v práci jen sedí a potřebují se trochu rozhýbat. Pokud máte zájem o více fyzio lekcí nebo lekcí pro maminky, mrkněte na FITFAB Well.

10. StillOnTheWay – Vinyasa flow yoga

Náročnost: 2/3

Délka: 27 minut

U Rózy a jejím kanálu StillOnTheWay jsme opravdu vybírali dlouho, na výběr je opravdu široká škála lekcí. Nejvíce se nám ale zalíbila vinyasa flow jóga, která příjemně protáhne, ale rozhodně si u ní také zamakáte!

11. Power jóga s Miou

Náročnost: 3/3

Délka: 28 minut

Tohle video s Miou bude možná pro mnohé z vás oříšek, je plné nových pozic a opravdu náročných prvků na rovnováhu.

Pokročilí lekci určitě ocení, začátečníci si klidně mohou pustit například Coffee Yogu.

Čtvrtý dubnový týden

(20. – 26. 4.)

12. Aneta Králová – ranní vinyasa jóga

Náročnost: 3/3

Délka: 53 minut

Hodinová lekce energické flow jógy se sympatickou Anetou Královou nastartuje váš střed těla.

Zaktivujte si každý sval v těle a uvědomte si každý pohyb a pozici, do které se během lekce dostanete. Dokážete si představit lepší začátek dne, než (alespoň virtuální) jógu na slunné zahradě? My tedy ne. Pusttě se do lekce s Anet a s námi a 53 minut uteče jako voda. (Pozn. Tato lekce je náhradou za vinyasu s Tobiasem, jeho video bylo bohužel smazáno.)

13. Pilates Light

Náročnost: 1/3

Délka: 16 minut

Je tady opět Andy a s ní i příjemné začátečnické posilování, které přijde vhod ráno před snídaní nebo večer, než se uložíte ke spánku.

14. Jóga pro běžce

Náročnost: 2/3

Délka: 50 minut

Moc dobře víme, že mezi vámi je mnoho běžců. I přesto, že se zrovna moc dobře běhat nedá, představujeme vám Martinu Doubkovou a její protahovací lekci pro běžce s lehkým posilováním.

15. WELL Soft

Náročnost: 1/3

Délka: 24 minut

Toto video jsme natáčeli jako ukázku vhodných fyzio cviků pro maminky v třetím trimestru. Videa jste si ale oblíbili i vy ostatní, protože obsahují skvělé cviky na posílení paží a zad, které krásně popisuje Andrejka Mokrejšová.

Pátý dubnový týden

(27. – 30. 4.)

16. Jógová flow na stehna a hýždě (Tomáš Strnad)

Náročnost: 2/3

Délka: 28 minut

Je tu opět Tomáš Strnad a s ním lekce, kterou sám nazval “Zatopíme ve stehnech a hýždích” – no, my to zkoušeli a máte se opravdu na co těšit!

17. Full Body Yoga (Bára Sedláková)

Náročnost: 3/3

Délka: 49 minut

Tuhle pecku jsme si nechali na téměř samotný závěr. Není to jednoduchá lekce, zato si ji určitě zamilujete. Bára Sedláková z útulného prostředí světlého obýváku zaručeně navodí tu správnou jógovou atmosféru i u vás doma.

18. Video, které se vám nejvíc líbilo

Poslední video necháme na vás. vyberte si dnes to, které vám udělalo největší radost nebo vás nejvíc bavilo a dejte nám určitě vědět na našem Facebooku, které to je!

Jsme sami zvědaví!

Tak namasté!

Váš tým FITFAB Strong

… a tady slíbené plánky na Instagram stories:

Kdyby vám nešly stáhnout, utíkejte k nám na Instagram @fitfabstrong.cz do stories a udělejte si tam printscreen (máme je i ve výběru).

#jogujusFitfab ♡

9 thoughts on “30denní jógová výzva s FITFAB Strong

 1. Díky Reagovat

  Moc děkuji celému kolektivu v čele s Andy za úžasná videa v této super výzvě! Zachránili jste mě na home office. Moje nejoblíbenější video je STABILITY STRONGER pro vyváženost náročnosti cviků a hlavně kvůli skvěle zvolenému prostředí a hudbě (brácha houslista je super!).
  Po neděli se vrhám na májovou výzvu:-)
  Jana

 2. Pingback: Květen – měsíc běhu | zazrakyvsednichdnu.cz

 3. Feedback Reagovat

  Já Vám chci taky dát zpětnou vazbu. A taky poděkovat 🙂 Jsem na “home officu” už skoro pět let (dvě děti za sebou). Nikdy jsem neměla sebekázeň, abych cvičila doma. Vždycky “někde”. A když to nešlo, tak jsem prostě necvičila. Někdy i dlouhý měsíce. Díky karanténě a Vaší výzvě jsem našla tu správnou část dne a správný rytmus. Taky jsem díky této výzvě začala sledovat několik cvičících na youtube, takže variant teď budu mít dost 🙂 K józe jsem tíhla vždycky a teď jsem si ji úplně zamilovala. Je skvělý, že jedete květnovou výzvu a moc Vám v ní fandím, ale já si dám dubnovou znovu (s obměnami) 😀
  Lenka

 4. Děkuji :-) Reagovat

  Dobrý den, včera jsem výzvu začala. Nikdy jsem jógu necvičila, ale před třemi měsíci jsem začala podle videí na internetu posilovat a včera jsem se rozhodla, že zkusím i tento druh cvičení. První video, ani jsem si nevšimla, že je nejdelší – s Andy, která byla opravdu perfektní a ač cviky neznám, v pohodě jsem zvládala. A po docvičení jsem cítila velkou úlevu v těle 🙂 . Bylo to super. A tak jsem si dnes dala druhé video s Andrejkou. O polovinu kratší, ale velmi dobré. Hodně mě to baví a chtěla bych poděkovat za tuto možnost :-).Díky celému týmu 🙂

 5. Romana Reagovat

  Dobrý den,
  můžu poprosit o krátké video s radou, jak správně při cvičení dýchat? Je na to nějaká pomůcka pro zapamatování? Snad vždy dýchám opačně než bych dle instrukcí měla..
  Jinak Vám musím moc poděkovat za Vaše videa. Jóga mi nikdy nic neříkala, ale díky Vaší výzvě už vím, co je pozice střecha, bojovník atd. Není to žádná brnkačka jak se na první pohled zdá.
  Ještě jednou díky celému týmu a těším se na další výzvy.
  Romana

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Romčo, existuje jedno obecné pravidlo, a to výdech při odporu. Ale upřímně, hlavně je důležité vůbec dýchat nebo na tech dech občas myslet a v krkolomnějších pozicích nezadržovat dech a snažit se o co největší plynulost dechu spolu s pohybem 🙂 A moc děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *