Prozrazujeme informace o FitNut akademii! Co vás nejvíce zajímalo?

EDIT článku: Akademie je již spuštěna! Najdete ji TADY!

O tom, že chystáme nový vzdělávací program, už jste asi slyšeli. Andy o jeho vzniku a celé myšlence online akademie psala na svém blogu. (Pokud jste ještě nečetli, honem to napravte!)

Náš nápad vyvolal obrovské množství pozitivních reakcí, za které jsme fakt moc vděční, ale je nám jasné, že máte spousty otázek. My bychom byli také zvědaví.

A tak jsme dali dohromady 13 nejčastějších dotazů, které nám ohledně akademie píšete, a Andy na ně odpověděla:

Jak se bude akademie jmenovat?

Jmenuje se FitNut akademie. Fit značí zkratku pro Fitness (akademie o cvičení), Nut zase pro Nutri (část o výživě).

Na sociálních sítích nás najdete jako @fitnut.akademie. Těšit se můžete na vzdělávací příspěvky z oblasti výživy a fitness, zákulisí akademie a všech aktualit od našich lektorů.

? Instagram >> TADY

? Facebook >> TADY

Kdy akademii spustíte?

Vypukne to v neděli 8. listopadu dopoledne. Na webu stále ladíme poslední detaily, protože nám zobrazování trochu zlobí třeba na tabletu, takže aby to bylo ťip ťop, potřebujeme ještě pár dní.

Také jsme se rozhodli pod každé video dát doporučenou literaturu, blogy, články nebo i odbornější studie a když si představíte, že těch videí je 56, tak je toho opravdu hodně. A než to tam všechno přidáme, tak to ještě chvilku potrvá.

EDIT článku: Akademie je již spuštěna! Najdete ji TADY!

Prozradíte jména lektorů?

To bych asi mohla, žejo!

Co se týče Nutri akademie, těšit se můžete na:

 • naši nutriční terapeutku Andrejku Mokrejšovou,
 • Lukáše Roubíka a Miloslava Šindeláře z Institutu moderní výživy,
 • odbornici na výživu a kvalitu potravin Karolínu Fourovou,
 • výživového specialistu Michala Richtera,
 • nutriční terapeutku Ne hladu Andreu Jakešovou,
 • předsedu České asociace nutričních terapeutů Martina Krobota,
 • odbornou asistentku při 1. LF UK a NT Terezu Vágnerovou,
 • nutriční terapeutku a odbornou asistentku Simonu Šimkovou,
 • nutriční terapeutku Kateřinu Kudláčovou,
 • výživového specialistu Ladislava Žatečku,
 • nutriční terapeutku Sandru Figalovou,
 • psychoterapeutku Petru Mocovou ze STOB,
 • Žanetu Onderkovou z Centra Anabell zaměřeného na PPP.

Každý lektor si připravil jednu až čtyři lekce, kterými vás provede. Vybírali jsme vždy podle jejich specializace a praktického zaměření.

A co ti z Fitness akademie? Zde se nebudeme zaměřovat jen na samotný trénink, ale také na anatomii, první pomoc, předcházení onemocnění či zraněním nebo důležitosti psychické stránky při sportování. Těšit se můžete na tyto fitness lektory:

 • fyzioterapeutku Lenku Vojtovič ze Centra Kinisi,
 • Fitclan couche & speakra Viliama Hečko,
 • fyzioterapeutku Kláru Vomáčkovou,
 • zakladatele Fitness Institutu Jana Cahu,
 • Radka Laciho, trenéra a manuálního terapeuta,
 • zakladatelku Fpohybu Nelu Ďopanovou,
 • fyzioterapeutku Alžbětu Černou z Fyziosvěta,
 • Petra Janotu, školitele z Loono,
 • lektorku první pomoci a záchranářku Ditu Podhadskou,
 • osobního trenéra Jakuba Čečelského (znáte z FITFAB Strongest),
 • nutriční terapeutku Vendulu Navrátilovou,
 • běžeckého trenéra Martina Levého (znáte z našich soustředění),
 • fyzioterapeutku Terezu Dvořáčkovou (znáte z FITFAB Well).
Foto: Anna Turková

Kdy se musím přihlásit? Je pevně daný semestr?

Nene, žádné semestry ani start výuky v jeden den. To je výhoda FitNut akademie.

Každý studuje sám z pohodlí domova svým tempem, přihlásit se tedy můžete kdykoliv v průběhu roku.

Jednotlivé lekce si budete pouštět podle svého režimu a nálady a na celé odstudování budete mít půl roku. Studium začíná v momentě, kdy se přihlásíte a zaplatíte školné.

Jak se bude studium platit? A nebude drahé?

Studium se bude platit kartou nebo online převodem přes platební bránu. V moment, kdy zaplatíte, vám do e-mailu přijdou přístupy do studentské sekce, kde najdete všechny výukové lekce, pracovní sešit a další užitečné podklady.

Studium nebude drahé. Dělali jsme si průzkum cen na českém trhu a jsme jedni z nejlevnějších. A to i přes to, jak bohatý studijní program máme a jak vysoké byly náklady na kvalitní zpracování. Chtěli jsme, aby bylo studium dostupné pro co nejvíc lidí, ale zároveň bylo opravdu dobře propracované.

Cena jedné akademie bude 2 700 Kč. To je cena, kterou běžně zaplatíte za nějaký mini online kurz nebo celodenní seminář. S námi dostanete půlroční studium všeho, co o výživě nebo cvičení potřebujete do praktického života vědět. Od nejlepších lektorů, jaké jsme na daná témata mohli sehnat.

Navíc budeme mít pro fanoušky FITFAB Strong slevový kód hned od začátku spuštění. Dáme vám o něm vědět na našem Facebooku a Instagramu.

Kterou akademii si mám vybrat?

Na výběr je Nutri akademie a Fitness akademie. Nejlepší asi bude, když si po spuštění detailně projdete studijní program obou akademií a rozhodnete se.

Já samozřejmě doporučuju obě, protože výživa i cvičení jsou spolu neodmyslitelně svázané, ale třeba někoho zajímá jen jedno z toho.

Každopádně při koupi obou najednou získáte výraznou slevu, takže to může být taky argument, proč chtít obě naráz a doplňovat si vědomosti nabité z jedné části tou druhou a naopak.

Budou v akademii FITFAB videa?

Kdepak. Jedná se o zcela samostatný projekt, jehož hlavním účelem je vás vzdělat.

Akademie není dalším fitness programem nebo databází cvičících lekcí. Je pravda, že u některých lekcí ve Fitness akademii si s našimi fyzioterapeuty i zacvičíte, ale nečekejte MOVE Strongest nebo INTERVAL Strong.

Bude to hodně o technice cvičení, dýchání a popisu toho, co se v našem těle při cvičení děje. Mnohé z toho však užijete do běžné praxe cvičení s FITFAB Strong.

Můžu akademii koupit jako dárek?

Upřímně, užitečnější dárek si neumím představit. Jasně, že to půjde. A to jak online (zašleme vám e-mailem kód na 100% slevu, kterou obdarovaný zadá u přihlašování), nebo offline.

Chystáme pro vás totiž fakt krásné tištěné vouchery v ozdobné obálce, takže pokud budete chtít někomu udělat radost, stačí nám pak napsat na mail (na webu akademie budou instrukce), nebo si dárkový voucher na akademii koupit na e-shopu FITFAB Strong.

Můžu ukecat šéfa, ať nám akademii koupí do firmy?

No jasně!

Je to super firemní benefit nebo vánoční dárek pro kolegy. Každý zaměstnavatel navíc chce mít zdravé zaměstnance, kteří se umí správně stravovat a zdravě cvičit.

Určitě vám do práce můžeme dát víc přístupů, navíc v takovém případě dostanete množstevní slevu. A na to šéfové uslyší!

Foto: Anna Turková

Jak dlouhé jsou lekce a kolik mi studium zabere času?

Lekce trvají přibližně od 20 do 70 minut. Každá je trochu jinak dlouhá podle tématu, o které jde. Ve studentské sekci všechno přehledně uvidíte, takže si budete moci pěkně plánovat čas a hotové lekce si odškrtávat.

Počítáme, že vám studium obou akademií naráz zabere 2–3 měsíce. A to aniž byste se museli stresovat a sledovat videa každý den.

Budu všemu rozumět? Nebude to moc těžké?

Abych pravdu řekla, jestli je něco na akademii opravdu povedené, tak je to výběr lektorů, kteří přednáší fakt srozumitelně a hlavně prakticky.

V lekcích nečekejte žádný výklad jako ve škole. Je to souhrn tipů, příkladů, povídání i zkušeností od lidí, kteří se ve svém oboru pohybují roky a dokážou o něm mluvit, jakoby vyprávěli pohádku.

Některá témata lekcí jsou pokročilá, ale i proto jsme je zařadili ke konci studijního programu, abyste na ně koukali až po tom, co odstudujete lekce o základních principech. Není proto třeba se bát, ale naopak těšit!

Není test na konci těžký?

Na test jsem opravdu pyšná. Máme v databázi stovky a stovky testových otázek, které prověří, jak jste danou látku pochopili jako celek.

Nebudeme vás zkoušet z toho, z čeho přesně se skládá jaká potravina nebo vás nutit látku memorovat. Test míří hlavně do praxe a je na něj dost času, abyste během toho mohli i googlit nebo se vracet zpět k lekcím. Chceme totiž vidět, jak si umíte poradit v reálném světe, kde většinou internet po ruce mít budete a kde si informace můžete ověřit.

Takže ne. Test není těžký, pokud jste si aspoň jednou poslechli každou lekci. A za druhé – test není povinný a dělat ho nemusíte. Pokud tedy nechcete certifikát.

Po zvládnutí testu aspoň na 80 % získáte certifikát o absolvování akademie. Budete si ho moci vytisknout nebo se s ním pochlubit na sociálních sítích. Certifikát bude sloužit jako doklad o tom, že jste prošli studiem od těch největších kapacit z oboru a že máte komplexní přehled o výživě a cvičení.

Jak vypadá studijní program?

No… na to už si počkáte do 8. listopadu. To proto, abychom to nejlepší nevyzradili, ještě než FitNut akademii oficiálně vypustíme do světa.

Těšte se a pokud chcete být první, kdo se o spuštění akademie dozví, mrkněte sem a sledujte FitNut akademii na Instagramu a Facebooku.

One thought on “Prozrazujeme informace o FitNut akademii! Co vás nejvíce zajímalo?

 1. Pingback: Co že to teda chystám? Online akademii!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *