7 věcí, které jste o FITFAB Strong nevěděli aneb poodkrýváme zákulisí projektu

Naše videa už někteří z vás znáte nazpaměť. Přesto se přípravy a natáčení programu FITFAB Strong neobešly bez vtipných nebo zajímavých okamžiků a my jsme se rozhodli vám je prozradit.

Protože jste všichni součástí naší party a my vás prostě milujem, řekli jsme si, že byste měli vědět všechno a sdílet s námi ty okamžiky, které jsme během tvorby programu zažili.

Jste připraveni? Jdeme na to!

1. Kolik stupňů vlastně bylo v Továrně?

FITFAB Strong jsme natáčeli na začátku listopadu. Továrna není nikterak extrémně vytápěný prostor a když jsme tam v 7 ráno přijeli, mohlo tam být tak kolem nuly.

Do malé komůrky (šatny, jídelny a maskérny) jsme dotáhli 4 přímotopy, které nám půjčili kamarádi, a tam jsme udržovali teplo.

V samotném prostoru natáčení ale nebylo více než 10°C. Proto vám možná přijde, že jsme všichni třeba během INTERVAL Strong úplně v pohodě, ale makali jsme úplně stejně jako vy doma, kdy z vás úplně teče, ale z nás prostě neteklo, protože to v té kose zkrátka nešlo.

Bystřejší z vás si dokonce možná všimli, že kolem nás při natáčení chodil štáb v bundách a rukavicích. 😉

2. Kdy poprvé Andy napadlo natočit FITFAB Strong?

První myšlenka na natočení nového fitness programu vznikla v momentě, kdy na Andy blogu někdo napsal pod článek s cvičícími videi, že je škoda, že jsou všechny v angličtině a nic kvalitního a zdarma v Česku pořádně není.

V Česku nějaká videa a programy jsou, ale mnoho z nich je placených a žádné se nepodobá FITFAB Strongu. Po tomto komentáři si Andy usmyslela, že jednou něco takového vytvoří.

Rok se ale táhl a stále nebyl čas. Až přišly Andy květnové státnice. A jak to tak bývá, v rámci prokrastinace se rodí ty nejlepší nápady!

“Seděla jsem už asi 20. den nonstop v knihovně a byla jsem z toho učení totálně vyřízená. Abych se něčím potěšila, brala jsem si každý den do knihovny malý notýsek, kam jsem si psala plány, co budu dělat, až státnice udělám, abych se rozveselila. A právě v ten okamžik se zrodil nápad to konečně vytvořit. Každým dnem jsem začínala přemýšlet víc a víc nad podobou celého programu a každým dnem jsem věděla víc a víc, že to prostě musím udělat.

V květnu jsem úspěšně odstátnicovala a začala připravovat celý koncept. Vybrala jsem si na natáčení mé kamarády z labmedia, u kterých jsem věděla, že na natáčení udělají boží atmosféru a edit videí s nimi bude hrozně fajn! 

Začala jsem každý den poctivě cvičit, běhat a připravovat si tělo na takový výkon, protože cvičení a cvičení s mluvením na kameru je něco úplně jiného! Kreslila jsem si plány, připravovala lekce, vybírala a obepisovala lidi, které jsem v programu chtěla, až přišel říjen a já jsem snad nikdy nebyla nervóznější.

Nemyslela jsem celý měsíc na nic jiného a měla nervy nadranc. Možná to působí, že nemám s mluvením před kamerou žádný problém, ve skutečnosti to ale bylo fakt těžké a před každým videem jsem se musela trochu uklidňovat a dodávat si odvahu. Mohlo se cokoliv pokazit, mohl to kdokoliv odříct, mohlo se prostě stát cokoliv. A nakonec to dopadlo dobře. Jsem fakt hrozně, hrozně šťastná.”

3. Jak dlouho jsme natáčeli FITFAB Strong?

Dlouho jsem přemýšleli, jestli vám to máme prozradit.

Ale je to fér.

Takže přátelé, FITFAB Strong jsme natočili za jeden jediný den.

Původně to nebylo vůbec v plánu, protože je to opravdu nad lidské síly. Andy si představovala, že to natočíme aspoň za dva nebo tři dny. Jenže pronájem techniky, prostor a všech lidí, kteří nám s FITFAB Strong pomáhali, byla tak obrovská částka, že jsme si ji nemohli dovolit.

Andy proto začala měsíc před natáčením cvičit každý den 4 hodiny, aby měla tak dobrou fyzičku a udýchala a umluvila všech šest lekcí za jeden den.

Bylo to opravdu náročné a nikdy to nezkoušejte. Nejlepší výkon podala bezesporu tanečnice Katharine Selešiová z DanSing Dolls, která vedle Andy odcvičila všech šest videí bez jediné pauzy.

4. Kolikrát řekla Andy slovo “perfekt”?

Všimli jste si, že je Andy oblíbené slovo “perfekt”?

Určitě jo.

Tak vám něco prozradíme. Těch “perfektů” Andy řekla během natáčení v lekci YOGA Strong a ABS LEGS Strong asi čtyřikrát víc než je jich ve výsledném videu, které jsme vypustili do světa.

Protože se to ale  v originále nedalo poslouchat (nebo aspoň Andy to nemohla poslouchat), tak kluci z labmedia většinu perfektů ze zvuku prostě vystřihli.

Za to jim patří velký dík! 😀

5. David Pártl a Martin Žáček jsou naši hrdinové

Instruktora a blogera Davida znáte, že? Tak tenhle borec nám zachránil krk!

V každé lekci je, jak jistě víte, vždycky 7 lidí. Protože ale jeden náš parťák na DANCE Strong prostě nedorazil, musel to někdo jiný vzít. DANCE Strong ale mělo jasně danou choreografii a musel ho cvičit někdo, kdo ji předtím už viděl nebo se ji naučil.

Nikdo takový ale nebyl.

David na to ale kývl, aniž by kdy předtím lekci a její choreografii viděl, a šel do toho fakt naplno! Takže Davčo, klobouk dolů, jsi fakt kámoš!

Tohoto sympaťáka si najděte na instagramu, jeho fotky stojí za to – @davidpartl.

Zachraňovalo se i v lekci CORE Strong, kde místo chybějícího člena nastupoval Martin Žáček! Tohoto šikulu a výborného běžce najdete na instagramu @zacekmartin.

6. Den před zveřejněním se nestíhalo

Videa jsme vám slíbili zveřejnit 15. prosince. Andy měla představu, že je bude už okolo 13. mít na počítači a přednahraje je dopředu na Facebook nebo Vimeo, aby šlo všechno v klidu.

Jak to tak ale bývá, všechno mělo zpoždění, dělaly se poslední úpravy (možná i ty perfekty!) a den před zveřejněním Andy měla jen dvě videa a zbytek dostala až v podvečer, kdy měla taneční představení.

Nahrávání obrovských souborů a několika GB tak probíhalo v noci, kdy Andy přiběhla z představení a kdy u něj seděla do čtyř ráno, aby se všechny zaručeně nahrály po tom, co se to několikrát seklo a muselo nahrát znovu.

Dopadlo ale dobře a už brzy ráno pro vás videa byla dostupná na Facebooku i Vimeu, odkud je možné videa lehko stáhnout.

7. Plán cvičení vznikl na druhé straně planety

Věděli jste, že Plán cvičení pro vás vytvořila Andy kamarádka Markéta, která žije v Japonsku?

Tato šikovná slečna umí číst každé naše přání a nedávno vám vytvořila i verzi plánu cvičení na tisk.

A víte, co je na Maki nejlepší? Že když jí zadáte práci třeba pozdě večer, tak ji máte druhý den ráno na mailu!

Takže Markét patří náš další dík!

___

A ještě jedna bonusová! Víte, že to žluto-bílé logo FITFAB Strong nám navrhl Jakub Vosecký, který seděl za bubny? Je to kluk šikovnej!

Vše o plánu cvičení najdete tady.

Tak už o nás víte zase trochu více! Jsme také jenom lidi, děláme chyby a bojujeme s mnoha nepříznivými podmínkami.

Díky celému týmu za to, že to nakonec vše dobře dopadlo. A díky vám, že jste nám několik chyb v programu odpustili, že jste věrné publikum a ti nejlepší fanoušci na světě!

Ať vám to cvičí a baví vás to! Vše o našem cvičení najdete tady!

Tým FITFAB Strong

3 thoughts on “7 věcí, které jste o FITFAB Strong nevěděli aneb poodkrýváme zákulisí projektu

  1. Naďa Reply

    Super nápad. Obdivuji Vás a těším se až budu moct si zacvičit podle vašeho tréninku (cca za měsíc) jsem po operaci kolene, ale moc se na to těším. Skvělá hudba, perfektní cvičení a vy všichni co jste to natočili jste skvělí. Na něco takového jsem čekala a teď to tu je, super. Mám ráda když si můžu dát do těla a toto je přesně ono. Děkuji Naďa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *