FITFAB Diář 2021: nové výzvy, více vyplňování a zápis jídla

FITFAB Diář už je v prodeji ZDE!

Opravdu motivační diář? To je FITFAB Diář 2021!

Letos jsme si s ním daly s holkama opravdu záležet. Na přípravu byla spousta času, a tak jsme se rozhodly vás zeptat, co vám ve vašich diářích nejvíce chybí, jak byste chtěli, aby vypadal ten nový, a v čem ho můžeme zlepšit.

A vyšel z toho nový koncept, který úplně zbořil strukturu toho minulého. Odhlasovali jste si totiž třeba:

 • více prostoru na zápis vašeho programu a denních aktivit,
 • měsíční přehledy,
 • svobodnější výzvy (nikoliv přidělené na konkrétní den, ale rozložitelné do celého týdne),
 • místo na zápis jídelníčku,
 • zaznamenání měr a pocitu z vlastního těla,
 • trackovač zvyků a zlozvyků (tzv. habit tracker).

Co vás v Diáři čeká?

Hlavně spousta vyplňování, prostoru pro vás a možnost sledování pokroku. I proto jsme pro obálku zvolily symbol hor – jako zdolávání vrcholků a nových cílů.

V Diáři tedy budou tyto novinky:

1. Měsíční přehledy

Na začátku každého měsíce najdete přehledně strukturovanou dvojstránku dané dvanáctiny roku.

Celý měsíc tak budete mít jako na dlani, kam si budete moci zapsat např. dovolenou, lékaře, velké akce, ale i třeba počet kroků, rozpis běžeckých tréninků nebo pracovní cíle a zkoušky ve škole. Bude to úplně na vás!

FITFAB Diář 2021 – měsíční přehledy

2. Fitness výzvy a pokroky

Koncept výzev vás baví, proto jsme je v Diáři nechaly. Co jsme ale změnily, je způsob jejich sestavení.

Na rozdíl od předchozího Diáře 2020, kam jsme psaly sportovní úkoly do daného dne, jsme se rozhodly pojmout výzvy volněji a rozepisovat je do týdenních bloků tak, abyste se sami mohli svobodně rozhodnout, který den si co zacvičíte.

Je to tak lepší nejen proto, že si můžete výzvu přizpůsobit vlastnímu programu a aktivitám, ale také vás nestresuje, když některý den nesplníte – můžete plynule navázat hned další den a pokračovat tam, kde jste přestali. Jen tak lze totiž dosáhnout opravdových výsledků namísto neustálého “začínání znovu” a výčitek ze selhání.

Každý měsíc bude trochu jiná výzva. Některá bude běžecká, některá taneční, jiná zase jógová nebo posilovací. O zábavu bude rozhodně postaráno, navíc jsme do Diáře přidaly už i lekce z nového fitness programu, který vyjde v prosinci 2020!

Každý čtvrt rok na vás také bude čekat stránka s panáčkem, kam si budeme moci zaznamenat své míry a pocity z vlastního těla a porovnat si je s těmi předchozími. Toto měření jsme s holkama schválně nedaly každý týden nebo měsíc – je to proto, abyste se neupínali neustále jen na čísla, ale sledovali své dlouhodobé pokroky.

Kromě toho vás na začátku každého měsíce přimějeme zamyslet se, co vám předchozí měsíc dal a čeho plánujete dosáhnout v tom aktuálním:

FITFAB Diář 2021 – fitness výzvy a pokroky

3. Týdenní přehled se zápisem jídelníčku

Každý týden bude mít svou dvojstránku. Do toho si budete moci zapisovat vaše povinnosti, poznámky nebo aktivitu a díky vyznačeném prostoru také jídelníček. Každý den samozřejmě obsahuje i místo na to do list, dále jmeniny a tučně vyznačené státní svátky.

Je zcela na vás, co si budete vyznačovat do měsíčního, a co do týdenního přehledu, vzhledem k tomu, že si to každý rád dělá po svém, si tedy můžete sami zkusit najet na režim, který vám vyhovuje.

Až Diář natiskneme, určitě vám zkusíme vypsat několik variant, jak měsíce i týdny v Diáři můžete využívat.

FITFAB Diář 2021 – týdenní přehledy

4. Užitečné tipy na každodenní aktivity

To bychom nebyly my, kdybychom v Diáři měly jen měsíce, týdny a výzvy. Projektem FITFAB Strong se od začátku snažíme naše publikum hlavně vzdělávat, rozvíjet a učit je správným návykům.

I proto je FITFAB Diář pro rok 2021 plný šikovných tipů a her, které vám pomohou k lepší orientaci v jídle, cvičení nebo běhu.

Jeden z našich oblíbených je příklad ideálního nákupu od Andrejky:

FITFAB Diář 2021 – užitečné tipy a hry

5. Trackovač zvyků a zlozvyků

Jak často už jste se snažili s něčím začít nebo přestat?

Mnoho lidí už se pokoušelo přestat např.:

 • kouřit,
 • pít alkohol,
 • kousat si nehty,
 • koukat tolik na seriály,
 • vyčítat si jídlo,
 • každý den se vážit.

Naopak se určitě mnoho z vás už pokoušelo třeba o:

 • pravidelný pitný režim,
 • určitý počet kroků za den nebo týden,
 • pravidelné cvičení,
 • zdravější stravování,
 • nebo třeba jen nalezení času pro sebe.

A k tomu, abyste takových cílů dosáhli, slouží tzv. habit tracker – oblíbená pomůcka všech, kteří se snaží něčemu naučit nebo odnaučit.

Jak to funguje? V každém měsíci najdete několik řádků, kam si můžete každý den vyznačit, zda se vám aktivitu povedlo nebo nepovedlo splnit – v případě zvyků budete usilovat o splnění zelenou fajfkou, v případně zlozvyků naopak o červený křížek. Na konci měsíce se pak můžete mrknout, zda se váš trackovač spíše zelená, nebo se naopak červení.

FITFAB Diář 2021 – trackovač zvyků a zlozvyků

6. Tyrkysáci v černobílém

Pokud sledujete na Instagramu Andy (@andy.fitfab), určitě vám neunikly její tyrkysáci – tyrkysové příspěvky ze života, které vás donutí se zamyslet nad svými návyky, jídelníčkem, cvičením, režimem, ale také nad přístupem k sobě samým nebo k jiným lidem.

Protože o ně byl velký zájem, čekají vás v trochu vylepšené podobě v Diáři 2021, aby vám připomněly, co je v životě a denním režimu důležité, co byste měli sledovat a na co se (ne)zaměřovat.

FITFAB Diář 2021 – tyrkysáci v černobílém

A teď to důležité: Kdy a za kolik?

Kdy bude FITFAB Diář 2021 v prodeji? Od pondělí 21. září přibližně v 10 hodin dopoledne na e-shopu Sportisima. V kamenných prodejnách se bohužel prodávat nebude.

Nezapomeňte si k němu přihodit i FITFAB Pracák, kterých už je ve Sportisimu opravdu jen posledních pár.

Cena bude opět 490 Kč vč. DPH.

Častá otázka také bývá, zda jich bude dost:

Myslíme si, že ano, i tak vám ale doporučujeme s koupí neotálet, protože například FITFAB Diář pro letošní rok už je několik měsíců vyprodaný.

Budou i samolepky!

Kdo bude chtít, může si na FITFAB e-shopu koupit zvlášť i speciální FITFAB samolepky! Prodej spustíme v pondělí 21. září v 10:00 hod.

Naše samolepky vám bohatě vystačí na celý rok a můžete je používat na cokoliv jiného. Každé balení obsahuje celkem 12 archů a celkem 456 samolepek!

Nechce se vám čekat?

Ani nám ne! Těšíme se na Diář jako na Vánoce, ale na ty nejlepší věci se zkrátka musí počkat! 🙂

Zkraťte si čekání:

Pokud vás FITFAB Diář zaujal, mrkněte se na FITFAB Pracák (více o něm TADY) – pokud ho tedy ještě nemáte!

Je to unikátní pracovní sešit pro dospělé, který jsme zpracovali pro všechny, co si rádi luští, vyplňují, hrají a vymalovávají a ještě se u toho chtějí něco naučit o cvičení, zdravé stravě a disciplíně.

Poslední FITFAB Pracáky jsou v prodeji tady na Sportisimu, doporučujeme je i jako užitečný a hravý dárek pro kohokoliv, koho zajímá sport nebo zdravá strava.

https://www.instagram.com/p/CAGLQOhnC52/

Velké díky!

Vážíme si vaší úžasné podpory, pomoci s výběrem novinek do FITFAB Diáře 2021 a opravdu se moc těšíme, až vám přijdou domů a napíšete nám, jak se vám líbí.

Protože my jsme na ně nejpyšnější! I díky vám a naší nejšikovnější grafičce z Japonska – Maki, která nám dokázala, že je mimo jiné i boží ilustrátorkou!

Za tým FITFAB Strong

Andy, Niki, Andrejka a Katy

16 thoughts on “FITFAB Diář 2021: nové výzvy, více vyplňování a zápis jídla

 1. ;-) Reagovat

  Super, krásně promyšlené, jen já zůstanu u svého, protože potřebuji víc místa na každodenní plánování. Ale moc bych chtěla do svého diáře dostat i FITFAB 😀 ale jinou formou – nepřemýšleli jste nad tím, že by jste udělali samolepky či razítka do diářů? Jsem zvyklá používat oboje, člověk se krásně při tom tvoření odreaguje, má originální diář a třeba výzvy si v týdnu krásně vyznačí 😀 (upřímně píšu jako čuník, v diáři mám soukromé věci, syna, školení i vše okolo hezky poznačené bez psaní, ještě si to můžu vybarvovat). Díky i za pracák, ten jsem si moc užila.

 2. Jídelníček po celý rok?! Reagovat

  Ahoj! Diář je moc pěkný a vkusný. Ale měla bych jeden dotaz: kolonka na jídelníček je u každého dne? Není to zvláštní zapisovat si jídelníček celý rok? Díky za odpověď ?

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Martino, bylo to přání většiny lidí, kteří se nám vyjadřovali k možné podobě nového diáře 🙂 Není ale nutné si zapisovat všechno, do kolonky s jídlem si můžete zapisovat jakékoliv postřehy ke stravě, nebo ho využít klidně na něco jiného 🙂

 3. Diař Reagovat

  Dobrý den,kdy bude v prodeji ten diař na 2021.Potřebuji koupit dceři.Děkuji.

 4. Diár sk Reagovat

  Chcela by som vedieť či nebude diár aj v slovenčine.Ďakujem

 5. Pingback: 7 tipů na zdravější Vánoce bez výčitek | Fitfab.cz

 6. Dana Reagovat

  Zdravím Vás, prosím, diář už nebude v dotisku? Děkuji za odpověď

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Dani, budeme vědět více zítra, na skladu Sportisimo to přes Vánoce bylo divoké, takže zítra dají vědět, sledujte prosím náš Facebook nebo Instagram 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *