FITFAB Pracák: Naučte se hravou formou přemýšlet o fitness a zdravém stravování

FITFAB Pracák už je v prodeji ZDE!

Dlouho jsme to s holkama tajily. Už několik měsíců totiž pracujeme na novém díle, které jste podle nás ještě neviděli.

Když jsme vás nechaly hádat, o co jde, tipovali jste deník, manuál na cvičení nebo knížku. A uhodli jste všichni – je to vlastně všechno dohromady:

Je to FITFAB Pracák.

Jak dlouho jste nedrželi v ruce vlastní pracovní sešit?

Pamatujete si ten pocit, kdy jste ve škole v září dostali nevyplněné pracovní sešity, které ještě voněly novotou? Sešity, které čekaly na vaše tužky a pastelky?

Jenže do těch ve škole se vám možná úplně nechtělo.

Náš Pracák si ale zamilujete.

Vytvořily jsme ten nejhravější deník, do kterého si budete moci malovat, psát, dělat poznámky a hlavně se zábavnou formou učit.

Některými úkoly se vás budeme snažit možná trochu nachytat. Spoustu toho totiž už znáte a nejste žádní začátečníci.

Máme pro vás stovky úkolů, tajenek, spojovaček, hádanek, věcí k zamyšlení nebo jiných úloh. A každá je trochu jiná a váže se k odlišnému tématu.

Co všechno ve FITFAB Pracáku najdete?

.

Neuvěřitelné příběhy

Známých a úspěšných sportovců, které vám dokážou, že nemusíte mít vždy jen štěstí, píli, vytrvalost, hodně peněz nebo dobré geny.

Anonymizované příběhy

Takových lidí, kteří na cestě za vysněnou postavou šlápli vedle a ze kterých je potřeba si vzít ponaučení. S holkama jsme zvolily opravdu reálné příběhy z českého prostředí, ale anonymizovaly jsme je.

Reálné problémy samotných FITFAB fanoušků

Sáhly jsme dokonce i do řad našich sledujících, kteří nám v minulosti psali o radu a pomoc – těm budete v pracovním sešitě radit také a budete si moci své odpovědi zkontrolovat s těmi našimi. (A nebojte, nikoho v zadání nepoznáte, všem jsme daly jiná jména a zakryly cokoliv, co by je mohlo identifikovat.)

Vyplňovací hravé úlohy

Budeme se ptát na vaše názory, pocity a úsudky. Necháme vás přemýšlet, co je pro vás samotné těžké, co chcete zlepšit nebo jak byste něco mohli dělat lépe. Půjdeme až do vašeho nitra, kde možná sami zjistíte, že můžete ještě trochu zabrat a dokonce poznáte, jak na to. Najdeme ale i vaše světlé stránky a v těch se vás budeme snažit podpořit a motivovat vás na nich více pracovat.

Citáty

Takové, které vás každé ráno nakopnou. S holkama jsme vybíraly celé dva týdny ty nejlepší. Ty, které nejsou jen plytkými obecnými řečmi. Ale ve kterých se opravdu najdete a někam vás posunou.

Úkoly mimo Pracák

Tyhle budou speciální. Budete je muset splnit v reálném životě mimo pracovní sešit. Na jeden den se třeba stanete trenérem, jiný den zase budete muset utíkat ven a splnit úkol tam. No… bude to jízda!

A to ještě ani nejsme v půlce…

Budete vzpomínat

Necháme vás vypsat se a hravou formou popřemýšlet třeba nad tím, jaké bylo vaše první cvičení s FITFAB Strong, jaké bylo vaše dětství nebo co vám v posledním roce udělalo radost a co naopak ne.

Budete plánovat

Budeme mít hodně zvídavé otázky na vaše plány, sny nebo ideální představy toho, co bude zítra, příští týden, ale i za rok. A za to vám poskytneme krásný a kreativní prostor na to, všechno vymyslet!

Zatočíte se svými zlozvyky

V jedné povedené kapitolce vám ukážeme, jak se zlozvyky pracovat. Vytvoříme pro vás jednoduché pomůcky a šikovné tabulky, které vám pomohou se špatnými návyky jednou provždy seknout. Ale jak určitě víte, výsledná práce bude samozřejmě i na vás!

Budete si kreslit, spojovat, vybarvovat a luštit tajenky

Čekají vás úlohy, kterými vás vrátíme do dětských let, ale obsahem vás naučí, jak porozumět hubnutí, rozumnému přístupu k jídlu, skladbě potravin nebo různým výživovým směrům. A nezapomeneme ani na běžce!

Pomůžeme vám zamyslet se nad ideálním jídelníčkem

Společně pro několik fiktivních lidí sestavíme několik příkladů toho, jak by vaše celodenní stravování mohlo vypadat. Nejen, že se pokusíte vymyslet některá zdravější jídla, ale budete také přemýšlet nad tím, jaký jídelníček je pro koho vhodný a co by se na něm dalo zlepšit.

Představíme vám největší podfuky

…které firmy ušily na zákazníky a kvůli kterým dnes věříme mnoha mýtům nebo zbytečně kupujeme nesmyslné výrobky za spoustu peněz.

Naučíme vás kriticky přemýšlet

Čeká vás celá řada úkolů, kde budete muset rozhodnout, která ze dvou možností je pro lidské tělo zdravější nebo jaká negativa může představovat různý styl života a stravování.

Ale hlavně…

…vám pomůžeme přijít na to, jak na tom jste, co je vaše největší bolístka a poradíme, co s tím reálně můžete udělat.

Tvorba pracovního sešitu nám zabrala opravdu hodně času. Nebylo totiž jednoduché sestavit úlohy a otázky tak, aby se v nich našel každý a především v nich našel odpovědi na svoje otázky.

Ale myslíme, že se povedlo. Nebo jsme pro to alespoň s holkama udělaly maximum.

Doufáme, že pro vás Pracák bude tím nejlepším průvodcem zdravým životním stylem, kterého jen tak neprolistujete, ale opravdu se nad úlohami zkusíte zamyslet dřív, než vám prozradíme řešení!

Co nám udělalo největší radost?

Když jsme FITFAB Pracák daly “na zkoušku” kamarádce copywriterce, aby na něm zkusila pracovat a řekla nám svůj názor, přišla nám tahle odpověď, ze které jsme šly do kolen:

“Holky, já to nechápu, otevřela jsem to k odpolednímu kafi a s vyplazeným jazykem jsem psala a psala a dojímala se a psala, dokud jsem najednou nezjistila, že je jedna ráno 😀 To nešlo zavřít! Připadala jsem si jak v nějaké hře. Bylo to prostě boží. Tohle bude ta největší bomba, to vám řikám už teď. Opravdu – smekám!”

A tak doufáme, že podobnou reakci dostaneme od vás. Protože takové práce jsme si ještě nedaly s ničím. Fakt.

Kdy, kde a za kolik FITFAB Pracák seženete?

KDE: Stejně jako FITFAB Diář najdete i náš Pracák na e-shopu Sportisima.

ZA KOLIK? Pracák bude stát 320 Kč (už vč. DPH).

No a konečně tedy…

KDY: 20. května 2020

Jak je to se zasíláním do zahraničí? FITFAB Pracák pořídíte jen na českém e-shopu se zasíláním do Česka. Slováci nebo další naši milí čtenáři ze zahraničí si tedy budou muset domluvit zaslání třeba s někým známým nebo příbuzným. Bohužel to jinak udělat nešlo. Díky za pochopení.

Jaký formát na vás čeká?

Bude to něco mezi A5 a A4 – tedy ani moc malé, abyste se nemohli rozepsat nebo rozkreslit, ale ani moc velké, aby se Pracák nevešel do kabelky.

Obal bude zpevněný papír, tedy opravdový pracovní sešit, jak jste byli zvyklí ze školy. FITFAB Pracák má 112 stran nabitých textem, nákresy a zábavnými úlohami.

Grafika opět vznikala tam, kde vychází slunce – tedy v Japonsku u naší oblíbené grafičky Maki, která právě teď, kdy jsme s holkama vydaly tento článek, vstává a usedá k němu, aby doladila poslední detaily.

A teď už se můžete jen těšit!

Stejně jako my. Až to uvidíte. A až se pustíte do díla, na které jsme fakt moc pyšné. Které vám pomůže nahlížet na cvičení, hubnutí, zdravou stravu a návyky ve fitness trochu jinak. Které vás donutí přemýšlet. Usmát se. Zamyslet se. A hlavně vymyslet, jak by to všechno mohlo fungovat trochu líp.

Protože to vždycky jde.

Děkujeme za vaši podporu a držte nám palce! ♥

Tým FITFAB Strong

Fotila Ann Turková

16 thoughts on “FITFAB Pracák: Naučte se hravou formou přemýšlet o fitness a zdravém stravování

 1. Pracák Reagovat

  Dobrý den
  Mám zájem ale chci vědět jestli budu moct vše plnit když bohužel dělám na směny nejhorší noční to nejsem moc schopná děkuji za info ??

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Ahoj Jiři, určitě ano 🙂 Většina úkolů je potřeba vyplnit přímo v pracovním sešitu, takže sto pro ano! 😉 Andy

 2. Pracak Reagovat

  Ahoj Andy 🙂
  Moc moc moc bych chtela ten uzasny pracak, bydlim ale ve Vidni a chtela jsem se zeptat jestli je nejaka moznost zaslani 🙂
  Dekuji moc, jste skvelej tym 🙂

   • Ahoj Andy Reagovat

    ja som podala objednavku do Nemecka, staci na sportisime zmenit krajinu a nemal by byt problem. Aspon mne to tak bez problemu zobralo a mam aj potvrdenie objednavky. Velmi sa tesim ked dojde 🙂

 3. Petra Reagovat

  Cviceni je super, bavi moc,jste uzasny, vsichni…muzika pecka..tesim se na pracak….diky

 4. PAVI Reagovat

  Ahoj Andy, stále platí, že Pracák bude k dostání po půlce května (ptám se s ohledem na situaci s COVID-19)? Na konci května mám narozeniny, tak abych mohla rodinu či přátele správně nasměrovat, abych dostala dárek, který bych opravdu chtěla 🙂 pak totiž odjíždím do zahraničí, tak ať si ho mohu vzít s sebou. Děkuji moc za odpověď a moc děkuji, za boží motivace a cvičení a děkuji své kamarádce Zuzce, díky které vás znám od minulého měsíce. Karanténa s vámi je opravdu potěšení 🙂
  díky moc, Pavi

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Ahoj Pavi, ano platí, zatím to nejvíc vypadá na pondělí 11.5., ale tím, že jsou přeplněné sklady (kvůli karanténě) nemůžeme zaručit 100% spolehlivost a rychlost. A moc děkujeme za milou zprávu 🙂

 5. Pavlína Reagovat

  Ahojky, chci se zeptat je už nějaký předprodej? Popř. nějaký odkaz. Je to něco nového, co musím mít doma

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Ahoj Pájo, vypadá to, že ne, sklady teď jedou na plné obrátky a spustíme to radši až v momentě, kdy to tam určitě všechno bude 🙂

 6. Pingback: Jak vznikl FITFAB Pracák a proč si ho pořídit

 7. Pingback: Inspirace z podpalubí #1 - Blog | Freelo

 8. Jana Mašková Reagovat

  Ahoj,chtela bych se zeptat,jestli bude vas pracak jeste k dostani. Zacla jsem s vami cvicit az tec a libil by se mi 🙂 Dekuji a hezky den. Jana M.

   • Kateřina Reagovat

    Ahoj Andy,
    tak to mě mrzí, mám to stejně jako Janča. Také bych ho ráda využila i v letošním roce.
    Věřím, že zase něco krásného vymyslíte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *