#FITFABDUBEN 2022 | měsíční fitness výzva

Vše, co potřebujete o výzvě vědět

 • Kdy výzva běží? 1. – 30. dubna 2022
 • Jak se zapojit? Výzva začíná 1. dubna, ale zapojit se můžete v průběhu celého měsíce.
 • Jak výzva funguje? Na každý týden je připraven plánek cvičení a vy sami si vyberete lekci, na kterou máte zrovna chuť.
 • Kolik výzva stojí? Vůbec nic! Pohyb by měl být dostupný pro každého
 • Jak být vidět? Označujte na Instagramu hashtag #fitfabduben – my budeme vaše pokroky sdílet! Stejně jako na Fb skupině Fitfab Strong parta

K čemu je výzva FITFABDUBEN?

Pokud už nás znáte, tak je vám to asi jasné, ale raději to zopakujeme.

Cílem výzvy není mít na konci měsíce vyrýsovené břišáky a na váze o 10 kilo méně. Rádi bychom, aby vás výzva naučila pravidelnému pohybu a zdravému životnímu stylu.

Patronem výzvy je Niki!

Celou výzvou vás provede a bude podporovat Niki Kněžourová. Pro pořádnou dávku energie si můžete přijít i do Facebook skupiny Fitfab Strong parta.

Jdeme na to!

Plánek si můžete stáhnout v černobílé nebo barevné variantě

1. TÝDEN

 • Termín: 1. – 3. dubna
 • Co vás čeká: 2 cvičení
 • Plánek ke stažení na stories: tady

1) Cvičení: ABS Light

O cvičení: Lekce ideální pro začátečníky nebo mírně pokročilé, taky ale pro ty, kteří potřebují posílit střed těla bez cardio pohybů nebo jako doplněk k jiným sportům. Za 20 minut budete mít hotovo.

Náročnost: 2/5

Délka: 20 minut

2) Cvičení: Well KNEES

O cvičení:  Lekce je uzpůsobena těm, kteří mají problémy s koleny, dále ideální pro běžce a začátečníky. K lekci si připravte gymnastický míč (obejdete se ale i bez něj) a činky. V lekcích programu Well se neobjevují cardio prvky.

Náročnost: 1/5

Délka: 30 minut

2. TÝDEN

 • Termín: 4. – 10. dubna
 • Co vás čeká: 4 cvičení a 1 livestream
 • Plánek ke stažení na stories: tady

1) Cvičení: Taichi YOGA

O cvičení: Trochu jiná yoga, než s jakou jste se u nás doposud setkali. Planků je v této lekci úplné minimum. Pomalými pohyby inspirovanými bojovým uměním taichi se příjemně protáhnete a zpevníte celé tělo. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé.

Náročnost: 3/5

Délka: 20 minut

2) Cvičení: běh

O cvičení: Pomalu, rychle, s chůzí, do kopce, po rovině, po chodníku, po šotolině, ve městě, na vesnici… ať už tak, nebo tak vyběhněte. Není lépe stráveného času než venku.

Délka: alespoň hodinka venku

Tip: Chápu, chápu, hodina je docela dost, obzvlášť pokud jste začátečník. Neděste se ale. Mnohem víc než na uběhnutých kilometrech záleží na tom, abyste strávili čas venku. Zvolte si indiána v libovolném intervalu a zkuste se na tu hodinku hecnout. Běžet musíte ale opravdu velmi pomalu.

3) Cvičení: BOOTY Band

O cvičení: Pokud máte doma posilovací gumu (band), využijete ji právě v této lekci. Pokud nemáte, berte činky. Ve videu najdete obě verze. Po krátké cardio rozcvičce se v 1. sadě zapojí hlavně spodní část těla, tedy hýždě a stehna. Ve 2. sadě se pozornost přesune na vrchní část těla, tedy břicho, záda, ramena a paže. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé.

Náročnost: 4/5

Délka: 25 minut

4) Cvičení: Paže a zadek s Andrejkou

O cvičení: S Niki a Andrejkou po asi sté v tomto týdnu. V této lekci vás čeká mírná cardio rozcvička, ale potom už klidnější posílení paží a hýždí. V lekci využijete činky. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

Náročnost: 2/5

Délka: 22 minut

5) Livestream: Záda, ramena, horní končetiny a core

Dubnový livestream pro Sportisimo bude zaměřen na horní část těla. Potřebovat budete jak již tradičně činky a kdo má přidá i malou odporovou gumu, kterou využíváme v lekci BOOTY Band.

Délka: 45 minut

Kde: livestream proběhne na YouTube Sportisimo Česká republika a po ukončení bude uložen.

Kdy: ve čtvrtek 7. 4. od 19:00


3. TÝDEN

 • Termín: 11. – 17. dubna
 • Co vás čeká: 4 cvičení a 1 livestream
 • Plánek ke stažení na stories: tady

1) Cvičení: svižná procházka

Svižná procházka potěší neběžce. A pokud by tu byli i ti, kterým by běh scházel, zajděte na náš společný výběh ve čtvrtek 14. dubna. Vybíháme z ulice Italská v Praze a všechny podrobnosti najdete na události na Facebooku.

Délka: hodina venku

Tip: Zpestřete si vaši procházku silovými vstupy. Udělejte každých 10 minut 20 dřepů nebo 10 kliků o lavičku.

2) Cvičení: WORK Stronger

O cvičení: Proč je tato lekce tak oblíbená? Dáte totiž zabrat středu těla, stehnům i hýždím. Pár planků a skoků nás čeká hned v první sadě. Druhá se zaměřuje převážně na břicho. Po třetí sadě vás bude pekelně pálit zadek a lekci zakončíme čtvrtou sadou zaměřenou na stehna. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé.

Náročnost: 4/5

Délka: 40 minut

3) Cvičení: INTERVAL Strong

O cvičení: Intervalová lekce (na styl tabaty) čítající 5 sad po dvou cvicích. U jednoho si skoro i odpočinete a u toho druhého ze sebe vydáte maximum. Planky samozřejmě budou. Po tomto tréninku se vám bude tělo měnit přímo před očima. Lekce je vhodná pro pokročilé.

Náročnost: 5/5

Délka: 40 minut

4) Cvičení: STRETCH

O cvičení: V této lekci vás čeká klidné protažení, které je zacíleno na namáhané partie. Lekce je vhodná jako závěrečné protažení po doběhu, můžete jí zařadit po každé lekci ale i samostatně.

Náročnost: 1/5

Délka: 20 minut

5) Livestream: O běhu, fitness a o tom, jak to skloubit dohromady

Jak na efektivní trénink, jak skloubit dohromady jednotlivé aktivity a o tom, že je někdy méně více s Nikčou, která v březnu dokončila svůj rekvalifikační kurz fitness instruktora.

Dotazy budete moci psát na našem Instagramu a pod příspěvek na skupinu Fitfab Strong parta.

Délka: 30 minut

Kde: Instagram @fitfabstrong.cz, livestream bude uložen 🙂

Kdy: v úterý 12. 4. od 19:00

4. TÝDEN

 • Termín: 18. – 24. března
 • Co vás čeká: 4 cvičení a 1 livestreamy
 • Plánek ke stažení na stories: tady

1) Cvičení: Toned ARMS

O cvičení: Připravte si expandér nebo činky, v této lekci jedno z toho využijete. Ať už to bude to nebo to, vršek těla vám po intenzivních 25 minutách poděkuje. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé.

Náročnost: 4/5

Délka: 25 minut

2) Cvičení: MOVE Strongest

O cvičení: Tuna cardia! Pokud jste nikdy nezkoušeli tančit electroswing, máte možnost ho vyzkoušet hned v 1. sadě. Kroky jsou jednoduché a důležité je hlavně to, abyste se prostě hýbali. 2. sada této lekce je o něco pomalejší, čekají vás základy Port de Bras, tedy pohyby vycházející z baletu. A to nejlepší na závěr je zábavná taneční sada s paličkami. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé, čekejte, že se pořádně zadýcháte. 

Náročnost: 4/5

Délka: 41 minut

3) Cvičení: Power BODY

O cvičení: Před vámi je pořádná nálož s expandérem a stepem. Během 5 náročných sad dáte zabrat středu těla, hrudníku, pažím, stehnům i zádům. Pokud doma nemáte k dispozici step, ve videu najdete i verzi bez něj. V této lekci nečekejte žádné hopsání, pouze silové cviky vycházející z kliků, přítahů a výpadů. Lekce je vhodná pro pokročilé.

Náročnost: 5/5

Délka: 48 minut

4) Cvičení: běh

Berte tento týdenní běh jako doplněk vhodný pro vyklepání nohou po náročném cvičení. Běžte pomalu a jen si pobyt venku užijte někde v lese, parku, na čerstvém vzduchu.

Délka: 30 minut

5) Livestream: choreo pro dobrou náladu!

Co by to bylo za výzvu od Nikči, kdyby nebyl alespoň jeden taneční livestream?!

Na Facebook skupině Fitfab Strong parta to s Nikčou budete moct rozjet a naučit se krátkou ale svižnou choreografii a zakončit tak svůj týden jak nejlépe to půjde.

Délka: 35 minut

Kde: Livestream proběhne na naší Facebook skupině Fitfab Strong parta a bude uložen.

Kdy: v neděli 24. 4. od 19:00

5. TÝDEN

 • Termín: 25. – 30. dubna
 • Co vás čeká: 4 cvičení
 • Plánek ke stažení na stories: tady

1) Cvičení: DANCE Strong

O cvičení: Tancem jsme skončili, tancem navážeme. Pokud jste milovníci spíše silových tréninků, tahle lekce není nic pro vás. Máte naopak rádi cardio? Vřele doporučujeme. Každá ze 3 sad je složená z jednoduchých tanečních kroků, které ale zvládne i úplný netanečník. Hledáte lekci bez planků? Tady ji máte. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé a začátečníky.

Náročnost: 3/5

Délka: 30 minut

2) Cvičení: STAY Strongest

O cvičení: Lekce se zaměřuje na spodní část těla. V 1. klidnější sadě vás čeká mnoho různých kombinací dřepů. Nejnáročnější část tréninku přijde ve 2. sadě. Je pro vás připravena nálož skoků a planků. Poslední část je opět klidnější a zaměřuje se převážně na hýždě. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

Náročnost: 5/5

Délka: 42 minut

3) Cvičení: Power YOGA

O cvičení: Už jste od nás určitě zvyklí, že naše jógové lekce nejsou jenom klidně prodýchávání, ale můžete si v nich dát i pořádně do těla. Tahle yoga rozhodně není výjimka. Kromě pozic jako jsou planky, bojovníci, pozdrav slunci, pes hlavou nahoru a dalších, vás v této lekci čekají i pozice, které jste v našich videích ještě necvičili. Hodit se vám bude jógový blok. Lekce je vhodná pro pokročilé.

Náročnost: 4/5

Délka: 45 minut

4) Cvičení: BOYS Strongest

O cvičení: Lekce obsahuje 4 silové náročné sady, ve kterých využijete expandér. Cardio v této lekci čekejte jenom u rozcvičky. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

Náročnost: 5/5

Délka: 50 minut

HOTOVO!

Děkujeme, že jste se zapojili do dubnové výzvy, a doufáme, že vás bavila natolik, že si s námi ještě nějakou střihnete. Co třeba hned tu květnovou?

Vaše FITFAB holky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *