FAQ: FITFAB Strong v otázkách a odpovědích

Zajímá vás, o čem program je, jak vznikl, jak se cvičí a co má být jeho výsledkem? Pak jste tu správně. V tomto článku vám odpovíme na vaše nejčastější dotazy.

Mrkněte i na PDF prezentaci a Andy Pavelcové a celém projektu a o Andrejce Mokrejšové jako naší nutriční terapeutce.

Jdeme na to:

Jak funguje fitness program FITFAB Strong?

Program se cvičí 4 týdny podle předepsaného plánu cvičení. Obsahuje dohromady 6 videí, která se opakují podle toho, kterou verzi si zvolíte.

Čtyři týdny znamená, že máte na tuto dobu předepsaný Plán cvičení, nikoliv to, že by cvičení bylo online dostupné jen 4 týdny, nebojte.

Videa zůstanou na internetu ZDARMA NAPOŘÁD.

Jaký je rozdíl mezi verzí MINI a MAX?

Verze MINI je určena pro ty, kteří s cvičením začínají nebo nemají tolik zkušeností. Je jednodušší a cvičí se pouze 3 x týdně.

MINI si odcvičíte podle tohoto plánu:

Chceš opravdovou výzvu? Je tady MAX!

Verze MAX je naopak pro ty, kteří jsou pokročilejší nebo chtějí brzy výsledky. Upozorňujeme ale, že výsledky uvidíte i s verzí MINI, cvičení není úplně lehké, ale zvládne ho každý. Pauzu si můžete dát kdykoliv nebo si cviky ulehčit.

MAX se cvičí podle tohoto plánu:

Zvládnu to?

Cvičení je koncipováno tak, aby si mákli i sportovci, kteří už se cvičením zkušenost mají, ale zároveň tak, aby nedemotivovalo někoho, kdo teprve začíná.

Možná si budete po prvním týdnu říkat, že to není možné zvládnout. Ale přesně tady to nesmíte vzdát. Protože budete zírat, jaký uděláte pokrok po prvních dvou nebo třech týdnech.

Až budete dokončovat 4.týden, můžeme vám zaručit, že budete sami překvapení, jak jste se zlepšili. Budete rychlejší, šikovnější a celé cvičení bude mnohem větší zábava.

Na svém těle uvidíte neuvěřitelné výsledky a na duši ještě větší. Naše cvičení vás totiž bude hlavně bavit a přimět vás cvičit s radostí.

Kolik to stojí?

Nic. Program je zadarmo. Prostě pustíte video a cvičíte.

Ptáte se, co z toho máme? Abychom pravdu řekli, tak nic. Projekt nemá sponzora a ani nebyl vytvořen proto, že chceme vydělat. Natáčení nás bavilo, chtěli jsme vytvořit program, který bude dostupný všem, bude v češtině a bude vás bavit.

Budeme ale rádi, když o nás povíte kamarádům, sousedce, příbuzným nebo nás budete sdílet na Facebooku a Instagramu. To byste nás opravdu potěšili.

Co je cílem programu?

Chceme být trochu jiní. Nechceme, abyste program cvičili jen proto, že chcete zhubnout. Je sice pravda, že poctivé cvičení verzí MINI i MAX rozhodně s vaší postavou udělá divy. Náš cíl je ale naučit vás cvičit s radostí a užívat si pohyb.

Nechceme, abyste museli odpočítávat minuty do konce. Chceme, abyste si užili cvičení samotné.

Naučíte se, že cvičení je běžná součást vašeho života, že vás dělá zdravější, krásnější a spokojenější. Cvičit můžete ve dvou, ve skupině nebo sami. Nikdo na vás nemusí koukat, nikdo vás nebude hodnotit. Budete na to jen vy a vaše svědomí.

Cvičení a zdravý životní styl mnoha lidem včetně Andy změnil život. A to bychom si nejvíc přáli, aby se stalo i vám.

Musím cvičit podle Plánu cvičení?

Nemusíte. Je to jen naše doporučení.

Pokud máte třbea problém s tancem či zkrácením a nevyhovuje vám lekce DANCE nebo lekce YOGA, tak je vynechte a zařaďte jiné cvičení. Nezapomeňte ale, že byste si měli dát alespoň dvakrát v týdnu pauzu nebo nějaké lehčí protahovací cvičení jako naše YOGA.

Každému vyhovuje něco jiného a nemůžeme vás nutit dělat něco, co vám nesedí. Třeba si oblíbíte jen nějaké lekce a ty budete čas od času cvičit.

Plán cvičení je ale postaven tak, abyste pravidelně namáhali různé části těla a pokud to jen trochu půjde, Plán cvičení dodržujte!

Kde najdu plány cvičení na tisk?

Protože jsou naše plány celé černé, nechali jsme pro vás udělat i světlé, které budou šetřit vaši tiskárnu.

Najdete je tady.

Kde videa najdu?

Jednotlivá cvičení najdete na tomto webu v sekci VIDEA. Spouští se přímo přes Vimeo, kam jsme videa umístili.

Kdyby se videa sekala, je to proto, že jsou natočena ve velmi dobré kvalitě a že pouští videa hodně lidí najednou nebo ještě třeba máte slabší wifinu. Pro tyto případy jsme umožnili videa stahovat – viz. další bod.

Videa jsme umístili i na Facebook FITFAB Strong. Tam najdete i každodenní motivaci, tak si nás přidejte a lajkněte.

Videa FITFAB LIGHT najdete i na Youtube!

Mohu si videa stáhnout?

Ano, můžete. Chtěli jsme tak udělat radost lidem, kteří doma nemají dostatečně dobrý signál a při přehrávání se jim videa sekají. To by sice uprostřed prkna mohla být docela výzva, ale určitě je to nepříjemné.

Rozhodli jsme se proto otevřít vám možnost stažení videí přímo z našeho Vimea.

Ke stažení musíte:

 • být přihlášeni (tedy se zdarma zaregistrovat) a pak stačí
 • kliknout na video, které chcete stáhnout a
 • pod ním zmáčknout Download.

Vyberete si sami, v jaké kvalitě a velikosti chcete videa stáhnout a hurá, cvičit můžete kdekoliv, kde nebude internet.

Pokud chcete, videa si můžete stáhnout i na Ulož.to.

Jak mám upravit jídelníček?

Jeden z nejčastějších dotazů od vás.

Je však potřeba si uvědomit, že jednotný návod na jídlo není. Každý z nás je jiný a každý funguje jinak. Máme jiné potřeby a jiné cíle. Jídelníčky proto neděláme. Nemohly by být kvalitní ani na míru přímo pro vás.

Rádi vám však pomůžeme posunout vaši stravu správným směrem! Napsali jsme pro vás článek o tom, jak by měla vypadat vaše výživa, pokud cvičíte a příklady nutričně bohatých jídel, které bychom doporučovali.

Takže určitě mrkněte na článek Jak by měla vypadat vaše sportovní strava.

Mám cvičit bos nebo v botech?

Velmi častý dotaz.

Obecně doporučujeme cvičit v kvalitních teniskách ideálně na měkké podložce. Šetříte tak své zdraví. Nicméně rozhodně nezapomeňte na ladné doskoky. Při skákání nebo běhu se hýbejte tak, jako byste pod sebou měli hodně naštvané sousedy.

A že je tam někteří máte!

Jak se stát součástí naší party?

Přidejte se do naší skupiny FITFAB Strong parta. Tam se vzájemně podporujeme, motivujeme a pomáháme si. Je to skupina plná pozitivní energie, která už mnoha lidem pomohla!

Budeme se tam na vás těšit!

Bude i pokračování?

Ano, bude. Andy sice odjíždí na půl roku na Island, ale v červnu se vrátí a pak natočí druhý díl.

Do té doby vychytáme všechny chybky, zvětšíme tým, najdeme nové prostory, perfektně to připravíme, nachystáme spoustu novinek a hrozně se těšíme, až zase budeme natáčet.

Také si rádi vyslechneme vaši zpětnou vazbu, co se vám líbilo a nelíbilo, na čem bychom měli zapracovat a co naopak určitě nechat.

Vy jste totiž ti, pro koho to děláme a kvůli komu chceme program udělat co nejlepší.

Máte další dotazy? Sem s nimi! Napište nám na fitfabstrong@email.cz !

Andy

33 thoughts on “FAQ: FITFAB Strong v otázkách a odpovědích

 1. Andy Reagovat

  Teda! Tohle přišlo jako na zavolanou! 😀 Jste naprosto skvělí!

 2. K.a.a Reagovat

  Jeee nahodou jsem brouzdala na instagramu a videla @miculkam, jak sdili vasi jogu. Jsem z vaseho programu nadsena, je to super napad. Nebudu cekat na 1.1.,nebo na kdy se davaji predsevzeti, zvedam se z gauce a jdu si zacvicit (prave jogu) hned 🙂

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Tak to máme obrovskou radost! Miška září hned ve dvou lekcích – Interval a Dance! 🙂 Ať se líbí a chválíme, že se na to vrhneš ještě před Novým rokem! 😉

 3. Hanýs Reagovat

  Ahoj, díky moc za tento projekt! Včera jsem vás objevila a hned si dala Cardio a vše mě bolí! Ale co bolí, to sílí, žejo. A ten pocit, že pro sebe člověk něco udělá – k nezaplacení 🙂 Dnes mám volno a na zítra se těším na další cvíčo. Tohle mi chybělo, jste skvělí! Děkuji! <3

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Tak přejeme příjemnou pauzu a doufáme, že další cvíčo bude zase super! 🙂 Moc děkujeme za pochvalu a hlavně vydržet!! 😉

 4. Petra H. Reagovat

  Včera jsem si s vámi poprvé zacvičila – vybrala jsem si video s Andy a za chvíli jdu zase. Přiznám se, že jsem včera skoro “brečela bolestí” neb od porodu pravidelně necvičím a nárazový spinning je málo. Díky za tento program a budu si držet palce abych opravd vydržela 🙂 a hlavně, aby mě moje dítě nechalo cvičit

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Peťo, vydrž! 😀 Bude to každým dnem lepší a lepší! Obdivujem odvahu a držíme palce taky! Jen tak dál 🙂

 5. Karolína Reagovat

  Paráda, nejdříve jsem se podívala na Vaše cvičení, zda to zvládnu a nakonec si vybrala Core Strong. Vydržela jsem a líbilo se mi to. Příště jdu na další. Díky za Vaše stránky, pro ty, kteří nemají čas někam chodit je to parádní procvičení na malém prostoru doma 🙂

 6. Karolína Reagovat

  ABS Legs Strong, umřely mi stehna .-) Přidal se i pětiletý syn a povzbuzoval. Paráda 🙂

 7. Líba Reagovat

  Díky moc, tohle přišlo opravdu v pravý čas, ještě jednou díky,.

 8. Hanďa Reagovat

  Ahoj Andy, všechny tvá videa jsem shlédla jestli jej začnu cvičit a hned po prvním videu (dance) jsem měla jasno, je to paráda už se těším až zítra začnu. Vše je perfektně koncipováno a cvičeno s velkou radostí a povzbuzením :). Já osobně bych ve videích uvítala, kdyby jsi říkala, kterou část zrovna procvičujeme ( je mi jasné, že to rozhodně ucítím :D, teda pokud to budu cvičit správně 🙂 Až budu mít výsledky určitě se ozvu 🙂

 9. Andy Reagovat

  Ahoj Andy,začala jsem 3.týden Mini,protože jsem totiž jedna z mnoha co nerada cvičí a musím říct že je to pěkná makačka . Ale nevzdala jsem to ,moc mě to baví,což se sama sobě divím a těším se na další cvičení.Jen si cvičební dny musím naplánovat podle sebe kvůli 12 hodinovým směnám,doufám,že to nevadí a snažím se dodržet odpočinek. Moje obrovská pochvala vám 🙂

 10. Káťa Reagovat

  Je to paráda 😀 ale poprvé jsem pouštěla video na internetu a teda, myslím, že jsem cvičila o půlku víc času než to bylo původně v plánu. 😀 ale o to víc jsem na sebe byla pyšná, že jsem to zvládla. Děkujeme za tuhle možnost. 😉

 11. Nikol Reagovat

  Tohle jsem přesně potřebovala narazila jsem na vás úplnou náhodou a jsem unesena ? skvěle sestavené videa natočené sympaticky lidičky se srdíčkem na pravým místě … Málo se vidí že by někdo udelal něco takového jako vy takovýto projekt a nemáte z toho nic ( myslím peníze ) Smekam před vami a moooooooc vám děkuju že jste tohle vytvořili těším se na výsledky po měsíčním tréninku jen vaham zda začít lehčím nebo ne ? ale ta hudba ta úplně tahá člověka z gauče a tak je to pěkne promakany moc se mi to líbí a těším na cvičení a ne jako do teď když sem si říkala no tak já teda jdu cvičit no ? teď mi litá hlavou spíš otázka už půjdu konecne cvičit ???? Ještě jednou palec nahoru klobouk dolů a veliký respekt a dík vám všem co jste tento projekt dali dokupy!!!!??

 12. Zuzana Reagovat

  Ste super, úžasní. Ťahám to s Vami už dva týždne. Ďakujem a pozdravujem zo Slovenska.

 13. Daniela Reagovat

  JSte super!! Konečně cvičení co mě opravdu baví. Je plné energie a úsměvů. :)) Mám doma rok a pul synka a buď se mi směje jak hopsám nebo se mě snaží napodobit. 🙂 Nabrala jsem v těhotenství kila a už od června se nák tak snažím jíst zdravě a cvičím tak na střídačku. Dva měsíce 30denní výzvy, které mě bavili, ale tohle je prostě něco!!! Jsem nadšená a manžel už mě chválil jak to jde vidět a to mám za sebou první týden maxi programu. Prostě díky Vám jsem už závislák! :¨) Díky

 14. Markéta Reagovat

  Super! Skvělý nápad a už se moc těším až začnu 🙂
  Klobouk dolu ..je skvělé vidět, že někoho jeho práce moc baví a naplňuje 🙂 Díky za to!

 15. Jana Reagovat

  Ahoj, cvičením jsem krásně spevnila tělo, břicho téměř nemám, je to bomba. Vime kolik jednotlivymi lekcemi spalime kj?

  • Andy Pavelcová Autor článkuReagovat

   Ahoj Jani, no pecka! Máme radost, že vidíš pokroky a cítíš se dobře! 🙂 Kolik spálíš, samozřejmě nevíme 😀 To má přeci každý jinak a závisí na tom logicky mnoho faktorů 🙂 Ať to jde i dále! A.

 16. Tereza Reagovat

  Jeste by to chtělo udělat pořádný videolight (3 sady) na zpevnění rukou a poprsí a bude to nejlepší.

  • Andrejka Mokrejšová Reagovat

   Ahoj Terko, posilovací video na paže a záda najdeš ve FITFAB Light pod názvem Upper Body. 🙂

 17. Hanka Reagovat

  Ahojki je to neuvěřitelně super.Začla jsem cvičit a jedu týden podle mini plánu,nemůžu si to vynachválit,Nejlepší co znám.Zdravím všechny.

 18. Sára Reagovat

  Opravdu je mnoho videí o cvičení, ale tohle jsou ta nejlepší videa! Celý projekt je naprosto super a doufám, že to bude ještě pokračovat. Moc díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *