Co je a jak funguje FITFAB Strong vč. přehledu všech lekcí

Ať už jste tu poprvé a chcete zjistit, co je FITFAB Strong zač, nebo jste už podle nás cvičili a zajímá vás, kdo za lekcemi stojí, vítejte a čtěte dál!

Co tomto v článku najdete?

 • co je projekt FITFAB Strong a kdo za ním stojí
 • jaké fitness programy máme a kde je najít
 • seznam všech našich výzev
 • tipy, kde nás můžete potkat a sledovat
 • vysvětlení, z čeho fungujeme
 • perličky na konec
 • seznam všech videí vč. popisků a úrovně

FITFAB Strong je český on-line fitness projekt, za nímž stojí Andy Pavelcová – lektorka, bloggerka, právnička, no prostě multifunkční holka, která se rozhodla, že Čechy zvedne z gaučů.

Andy razí heslo, že pohyb by měl být dostupný pro každého bez rozdílu. Program je proto dostupný nejen ke shlédnutí, ale i stažení zcela zdarma.

Andy na chod projektu není sama. Po jejím boku stojí:

Co si můžete zacvičit?

V současné době si můžete zacvičit jakoukoliv lekci z jednoho z našich osmi programů:

 • FITFAB Strong – svižné cvičení zaměřené na hubnutí a cardio,
 • FITFAB Stronger – silovější cvičení s originálními lekcemi,
 • FITFAB Strongest – nejnáročnější program, kombinující cardio a sílu,
 • FITFAB Light – jednodušší posilování pro začátečníky s lekcemi do 20 min,
 • FITFAB Well – pro těhotné, po šestinedělí a pro lidi s problémy s koleny a zády,
 • Cvičte doma – videa natočená v první vlně koronaviru pro zlepšení nálady (silovější, ale ne příliš náročné lekce)
 • FITFAB Kids – fitness program pro děti různého věku,
 • FITFAB Twenty – krátké, intenzivní lekce, kombinující cardio a sílu, zároveň také klidná lekce protažení a jóga,
 • FITFAB Power – delší, náročné lekce, vedené zkušenými mužskými trenéry.

Každý program obsahuje čtyři až šest lekcí, které jsou zaměřeny na jinou svalovou partii. V programech Strong, Stronger a Strongest najdete také taneční lekci a téměř ve všech i lekci jógy.

Ke každému programu vydáme plánek ke stažení ve verzi MAX a MINI, který obsahuje měsíční rozvrh lekcí daného programu. Plánky najdete na stránkách jednotlivých programů, vyjma programu Well, kde plánek úplně nedával smysl.

Kde videa najdete?

Jak si můžete zacvičit? Naprosto jednoduše.

Vyhledejte si videa na našem YouTube FITFAB Strong, pusťte si vybranou lekci a začněte cvičit. Úplně kdekoliv.

Všechna videa jsou také na příslušných webových stránkách každého programu (viz výše).

Naše měsíční výzvy

Aby ti, kteří s námi cvičí neusnuli na vavřínech, a abychom lekce z jednotlivých programů propojili, tvoříme na vybrané měsíce výzvy.

Výzva je vlastně takový průvodce pro celý měsíc. Každý den je pro vás nachystaná jedna z lekcí, jiná aktivita, nějaké čtení či tip.

Mrkněte na výzvy, které už jsme vypustili:

Kde nás můžete potkat?

Jsme program on-line, ale dost dobře umíme být i off-line a snažíme se co nejvíce stýkat s našimi fanoušky naživo. Ať už jde o soustředění, kterých pár během roku pořádáme nebo veřejné akce, kterých se účastníme. Všechny akce, které pořádáme, nebo na kterých budeme najdete na našem webu Naživo.

FITFAB do firem!

V poslední době často pořádáme sportovní dny nebo víkendy pro firmy. Vneseme do kolektivu sport, zábavu a stmelíme tým!

Velice rádi navštívíme i vaši firmu a pro vaše zaměstnance uspořádáme lekce, přednášku nebo jakékoliv workshopy. Stačí nám napsat mail na fitfabstrong@email.cz.

Kde nás sledovat?

Instagram

Na Instagramu fitfabstrong.cz, kam denně přispíváme, interagujeme s fanoušky a snažíme se motivovat a podporovat ke zdravému životnímu stylu.

Facebook

Na Facebooku Fitfab Strong – oficiální stránka, nebo na facebookové skupině Fitfab Strong parta – skupina pro fanoušky, ve které spolu sdílíme své úspěchy.

YouTube

Na YouTube kanále FITFAB Strong.

Web

Na webu fitfabstrong.cz a jeho mikro stránkách (viz výše u výpisu programů).

Z čeho FITFAB Strong žije?

Jak už bylo řečeno na začátku článku, program je zcela zdarma úplně pro každého. Je a vždycky bude.

Nabízí se otázka, z čeho program funguje a kde se berou finance na natáčení, provoz a všechny nové projekty.

FITFAB Strong by nemohl fungovat bez našich skvělých partnerů Sportisimo, díky kterému můžeme natáčet stále nové programy. Dále Dáme jídlo, které nám vozí chutná jídla kdykoliv je třeba. A v neposlední řadě naše Zdravé stravování, bez kterého by nemohlo fungovat žádné naše soustředění, či akce, na které našim účastníkům jejich zdravé svačinky doplňují energii.

Děkujeme!

Máme i e-shop!

FITFAB Strong funguje i díky provozu našeho e-shopu.

V e-shopu najdete FITFAB Strong sportovní kolekci, jejíž koupí nás můžete podpořit.

Zároveň na e-shopu můžete objednat všechna soustředění, případně ostatní produkty navíc. Nabídku neustále aktualizujeme.

Perličky na konec, aneb co jste možná netušili

 • FITFAB není naše jediná práce. Je to náš koníček, který všechny děláme ve volném čase a pro který jsme nadšené. Každá z nás na plný úvazek pracuje. Andy je právnička, Katy stojí denně na prknech, co znamenají svět, Niki dělá PR pro společnosti z oblasti nemovitostí a Andrejka je nutriční terapeutka.
 • Jedině s námi si zacvičíte i u vás doma na živou hudbu. DJ, bubny a housle, které potěší vaši duši a obstarává je Marek Pavelec, Andy brácha.
 • Jsou pro nás směrodatná přání našich fanoušků. Posloucháme, co byste si přáli a naší nabídku se snažíme co nejvíce uzpůsobit a neustále vymýšlíme s čím novým přijít.
 • Taky si ale skromně myslíme, že FITFAB komunita je nejlepší na světě a bez vás bychom nebyli nic. A víme to!
 • Při přípravě na natáčení nového programu se nám zkrátí denní hodinová spánková dotace na polovinu a z každého natáčení máme obrovský respekt a pěkné nervy!

Vítejte ve světě FITFAB Strong!

A teď už slibovaný přehled všech lekcí:

Přehled všech lekcí FITFAB Strong

Protože s námi neustále začínají cvičit noví lidé, kteří všechny lekce neznají, daly jsme s holkama dohromady přehled úplně všech lekcí včetně jejich charakteristiky:

CARDIO Strong

Délka: 40 minut

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová

Partie: full body

Charakteristika: Lekce zaměřená na střídání cardio a posilovacích prvků. První část je náročnější (dost se i skáče), prostřední volnější, konec opět trochu ostřejší. Otestujete svou fyzičku a okusíte pár planků, kterými je Andy pověstná. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

ABS LEGS Strong

Délka: 35 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: střed těla, stehna 

Charakteristika: Lekce je zaměřená na posílení především středu těla, stehna ale zaručeně také ucítíte. V této lekci se cardia dočkáte pouze v rozcvičce. Ve všech sadách potrápíme bříško a nohy na zemi. Ale pozor! Není to žádné válení. Můžete se těšit na dvě velmi náročné, 2x se opakující sady. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

YOGA Strong

Délka: 25 minut

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body 

Charakteristika: V rámci klidných a pomalých pohybů si otestujete rovnováhu, protáhnete se, ale zároveň si dáte i pořádně do těla. V lekci nechybí základní jógové pozice jako je pozice prkna, střechy (pes hlavou dolů), bojovníka a další. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

INTERVAL Strong

Délka: 40 minut

Náročnost: 5/5

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body 

Charakteristika: Čeká vás intervalová lekce (na styl tabaty) čítající 5 sad po dvou cvicích. Jeden je vždy mírnější, co se tepovky týče, u toho druhého si ji ale naopak zvednete. A nevyhneme se ani plankům. Po tomto tréninku se vám bude tělo měnit přímo před očima. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

DANCE Strong

Délka: 30 minut

Náročnost: 3/5

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body 

Charakteristika: Pokud jste milovníci spíše silových tréninků, tahle lekce není nic pro vás. Máte naopak rádi cardio? Vřele doporučujeme. Každá ze 3 sad je složená z jednoduchých tanečních kroků, které ale zvládne i úplný netanečník. Hledáte lekci bez planků? Tady ji máte. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

CORE Strong 

Délka: 35 minut

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: střed těla, hýždě, stehna 

Charakteristika: Tahle lekce posílí a pomůže vyrýsovat klasické problematické partie. V první sadě se zaměříme hlavně na hýždě a stehna. Ve druhé už se nevyhneme plankům a středu těla. A abyste neměli pocit, že je toho málo, tak si to celé zopakujeme. Dvě sady se totiž opakují. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé. 

***

BE Stronger 

Délka: 40 minut

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: střed těla, hýždě 

Charakteristika: V téhle lekci si na své přijde každý. V rámci 4 sad vás čeká trochu cardia, něco málo z legračního tance, parádní posílení bříška a hýždí a také pár planků. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

ROBOTIC Stronger 

Délka: 30 minut

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body

Charakteristika: Název lekce vás vyděsil? Není se ale čeho bát. Čeká vás minimum cardia a spíše zábavné blbnutí. Během 3 sad zapojíme celé tělo a díky sekaným pohybům si budete připadat jako roboti. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

STABILITY Stronger 

Délka: 35 minut 

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: full body 

Charakteristika: Lekce plná pomalých, ale účinných a intenzitních pohybů, žádné skoky a cardio prvky. Cvičení je zaměřené na posílení svalů celého těla. Významným prvkem téhle lekce je i úžasný doprovod houslí. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

WORK Stronger 

Délka: 40 minut 

Náročnost: 4/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: břicho, hýždě, stehna 

Charakteristika: Proč je tahle lekce tak oblíbená? Dáte totiž příjemně zabrat bříšku, stehnům i hýždím. Pár planků a skoků nás čeká hned v první sadě. Druhá se zaměřuje převážně na břicho. Po třetí sadě vás bude pekelně pálit zadek a lekci zakončíme čtvrtou sadou zaměřenou na stehna. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

PARTY Stronger 

Délka: 30 minut

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: full body 

Charakteristika: V této lekci zkombinujeme zábavu s efektivitou. Během 3 sad se pořádně tanečně vyřádíte, ale kroků se bát nemusíte, chytíte je hned, případně na druhý nebo třetí pokus – video se dá zastavit, nakoukat, a pak to můžete zkusit s námi. Čeká vás pořádné cardio. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. 

***

EXPLODE Stronger 

Délka: 35 minut 

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: břicho, stehna, ruce 

Charakteristika: Lekce se zaměřuje na vaši vytrvalost a sílu, jde opět o intervalové cvičení. Tepovku vám zvedne pořádné cardio, které střídá klidnější silový cvik a to hned ve 3 sadách. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

STAY Strongest 

Délka: 42 minut 

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová, Katy Selešiová, Andrejka Mokrejšová 

Partie: hýždě, stehna, břicho 

Charakteristika: Lekce se zaměřuje na spodní část těla. V 1. klidnější sadě vás čeká mnoho různých kombinací dřepů. Nejnáročnější část tréninku přijde ve 2. sadě. Je pro vás připravena nálož skoků a planků. Poslední část je opět klidnější a zaměřuje se převážně na hýždě. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

BOYS Strongest 

Délka: 50 minut 

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: paže, záda, břicho 

Charakteristika: Lekce obsahuje 4 silově náročné sady, ve kterých využijete expandér. Zaměříme se na budování svalů. Cardio si v této lekci čekejte jenom u rozcvičky. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

HOLD Strongest 

Délka: 48 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body 

Charakteristika: Lekce je zaměřená na flexibilitu a posílení svalů celého těla, primárně břicha. Čekají vás planky i základní jógové pozice. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé.

***

SPORT Strongest 

Délka: 42 minut 

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová, Andy Pavelcová, Katy Selešiová 

Partie: full body 

Charakteristika: 1. sada se zaměřuje především na hýždě a stehna a vyzkoušíte si při ní basketbalový trénink. Při plaveckém tréninku ve 2. sadě se zapojí nejvíc záda a ruce. A na závěr se v rámci fotbalového tréninku nevyhnete cardiu a posílení břišních, hýžďových a stehenních svalů. Lekce je vhodná pro pokročilé. 

***

MOVE Strongest 

Délka: 41 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová, Katy Selešiová, Niki Kněžourová 

Partie: full body 

Charakteristika: Tuna cardia! Pokud jste nikdy nezkoušeli tančit electroswing, máte možnost ho vyzkoušet hned v 1. sadě. Kroky jsou jednoduché a důležité je hlavně to, abyste se prostě hýbali. 2. sada této lekce je o něco pomalejší, čekají vás základy Port de Bras, tedy pohyby vycházející z baletu. A to nejlepší na závěr je zábavná taneční sada s paličkami. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé, čekejte, že se pořádně zadýcháte. 

***

ROCK Strongest 

Délka: 42 minut 

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Katy Selešiová, Niki Kněžourová, Andrejka Mokrejšová

Partie: paže, břicho, záda 

Charakteristika: Pro ty, kteří nemají rádi cardio, je tahle lekce velmi přívětivá. V rozcvičce se mu ale nevyhnete. V 1. sadě posílíte paže, ve 2. sadě se zaměříte na bříško a ve 3. na záda. A to vše za pomoci činek. Lekce je vhodná pro pokročilé.  

***

BOOTY Light

Délka: 22 minut 

Náročnost: 2/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: hýždě 

Charakteristika: Lekce se zaměřuje na vytvarování hýždí. Po 3 sadách vás budou i bez cardia pěkně pálit. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

COFFEE Yoga 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 2/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: full body

Charakteristika: Lekce vám příjemně a mile nastartuje celý den. Protáhnete si a zrelaxujete celé tělo. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

ABS Light 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 2/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: břicho 

Charakteristika: Šikmé břišní svaly, vrchní a spodní bříško, to všechno posílíte v této lekci během 3 sad a navíc se vyhnete cardiu. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

PILATES Light 

Délka: 16 minut 

Náročnost: 2/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: střed těla 

Charakteristika: Pomalé, ale intenzivní posílení středu těla. Plankům se v této lekci nevyhnete. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

UPPER Body 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 2/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: paže a záda 

Charakteristika: Na 1. sadu si připravte činky, ve 2. už budete posilovat ruce a záda bez zátěže. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

LEGS Light 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 2/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: stehna 

Charakteristika: V lekci posílíte vnitřní, přední i zadní stranu stehen a to jak ve stoje tak na zemi. Opět bez skoků a cardia. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

WELL Fresh 

Délka: 30 minut 

Náročnost: 1/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: střed těla, hýždě, paže 

Charakteristika: Lekce je uzpůsobená pro nastávající maminky v 1. trimestru, ale cvičit ji může úplně každý. Celou sadu cviků si dvakrát zopakujeme. Na lekci si připravte činky. Program WELL je také specifický tím, že se v lekcích neobjevují cardio prvky. Lekce je vhodná pro začátečníky. 

***

WELL Medium 

Délka: 30 minut

Náročnost: 1/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: hýždě, ruce 

Charakteristika: Lekce je uzpůsobená pro nastávající maminky ve 2. trimestru, zacvičit si ji ale můžete i mimo těhotenství. Čeká vás 6 cviků po 2 opakováních, lze využít činky. Program WELL je také specifický tím, že se v lekcích neobjevují cardio prvky. Lekce je vhodná pro začátečníky. 

***

WELL Soft

Délka: 25 minut  

Náročnost: 1/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: paže, hýždě 

Charakteristika: Lekce je vhodná nejen pro nastávající maminky ve 3. trimestru. V lekci je možné využít gymnastický míč a činky. První sada je zaměřená na paže, ve druhé zapojíme i hýždě. Program WELL je také specifický tím, že se v lekcích neobjevují cardio prvky. Lekce je vhodná pro začátečníky. 

***

WELL Done 

Délka: 25 minut 

Náročnost: 1/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body

Charakteristika: Lekce je vhodná pro maminky po šestinedělí, které chtějí postupně začít cvičit. Připravte se na dvakrát 6 cviků s činkami, během kterých posílíme komplexně celé tělo. Program WELL je také specifický tím, že se v lekcích neobjevují cardio prvky. Lekce je vhodná pro začátečníky. 

***

WELL Knees 

Délka: 30 minut 

Náročnost: 2/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: břicho, stehna, hýždě 

Charakteristika: Lekce je uzpůsobena těm, kteří mají problémy s koleny a z toho důvodu nemohou cvičit jiné lekce naplno. Cviky jsou sestaveny tak, aby jste byli schopni, odcvičit celou lekci bez bolesti. K lekci si připravte gymnastický míč a činky. Program WELL je také specifický tím, že se v lekcích neobjevují cardio prvky. Lekce je vhodná pro začátečníky. 

***

WELL Back 

Délka: 30 minut

Náročnost: 2/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: hýždě, stehna, paže

Charakteristika: Vy, kteří máte problémy a bolesti zad už se nemusíte ochuzovat o cvičení. Lekce je sestavená tak, abyste mohli odcvičit obě sady naplno. Lekce se primárně zaměřuje na hýždě, stehna a paže. V lekci využijete činky. Program WELL je také specifický tím, že se v lekcích neobjevují cardio prvky. Lekce je vhodná pro začátečníky.

***

FLOW YOGA s Andy 

Délka: 23 minut 

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body 

Charakteristika: Pomalé protažení a posílení celého těla a zároveň příjemný relax. To čekejte od této lekce. Zlepšíte si svalovou kontrolu, flexibilitu i dech. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

BŘICHO A STEHNA s Katy 

Délka: 23 minut 

Náročnost: 3/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: břicho a stehna

Charakteristika: Posílit břicho a stehna lze i bez cardia. O tom se můžete přesvědčit v této lekci. Sklapovačkám, plankům a dřepům se ale nevyhnete. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

TANEČNÍ JÍZDA s Niki 

Délka: 22 minut 

Náročnost: 3/5

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Niki Kněžourová 

Partie: full body

Charakteristika: Cítíte se na nálož cardia a tanečních kroků? Na zem se v této lekci moc nedostanete. A pokud hledáte lekci bez planků, máte ji tady. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

PAŽE A ZADEK s Andrejkou 

Délka: 22 minut 

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY 

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: paže, hýždě 

Charakteristika: V této lekci vás čeká mírná cardio rozcvička, ale potom už klidnější posílení paží a hýždí. V lekci využijete činky. Lekce je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. 

***

ZAHRAJ SI s Katy 

Délka: 15 minut 

Náročnost: 1/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: full body 

Charakteristika: Hravým způsobem si mohou vaše děti zaposilovat, mírně se protáhnout a naučit se krátký taneček se zpěvem. Lekce rozvíjí koordinaci a správné pohybové návyky. Zapojit se mohou i rodiče a místo plyšáků využít k posilování činky. Lekce je vhodná pro děti od 3 let. 

***

POSILUJ s Andy 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 1/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: full body 

Charakteristika: Mírné cardio na začátku lekce a pořádné posilování s auťáky a Barbie čeká vaše děti v této lekci. Lekci zvládnout nejen děti od 7 let, ale také dospělí, kteří mohou hračky nahradit činkami.   

***

ZATANČI SI s Niki 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 1/5

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Niki Kněžourová 

Partie: full body 

Charakteristika: Ať jste dítě nebo rodič, popadněte auťáky nebo činky a vrhněte se na zábavné taneční cardio a posilování. Bojíte se, že nechytnete kroky? Zbytečně! Důležitá je hlavně zábava. Lekce je vhodná pro každého od 10 let výš.

***

JÓGUJ s Andrejkou 

Délka: 20 minut 

Náročnost: 1/5

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andrejka Mokrejšová 

Partie: full body 

Charakteristika: Chcete si zacvičit společně s dětmi? Jóga je pro tuhle příležitost ideální. Vyzkoušíte si rovnováhu, zklidníte dech a příjemně se protáhnete. Lekce je vhodná pro děti i rodiče. 

***

Bosu ABS 

Délka: 25 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: střed těla, břicho, ramena 

Charakteristika: Kratší, ale velmi intenzivní lekce zaměřená primárně na střed těla. K ruce si můžete vzít bosu, kde si mimojiné můžete ověřit svou rovnováhu, ale není to nutnost, ve videu uvidíte i verzi bez bosu. Činky při této lekci využije každý. V lekci vás čeká krátká cardio rozcvička a pak už 2 nabušené posilovací sady. Lekce je vhodná pro pokročilé.

***

BOOTY Band 

Délka: 25 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Niki Kněžourová 

Partie: full body

Charakteristika: Pokud máte doma posilovací gumu (band) tak ji využijete právě v této lekci. Pokud nemáte, berte činky. Ve videu najdete obě verze. Po krátké cardio rozcvičce se v 1. sadě zapojí hlavně spodní část těla, tedy hýždě a stehna. Ve 2. sadě se pozornost přesune na vrchní část těla, tedy břicho, záda, ramena a paže. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé.

***

Taichi YOGA

Délka: 20 minut 

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andrejka Mokrejšová  

Partie: full body 

Charakteristika: Trochu jiná yoga, než s jakou jste se u nás doposud setkali. Planků je v této lekci úplné minimum. Pomalými pohyby inspirovanými bojovým uměním taichi se příjemně protáhnete a zpevníte celé tělo. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé.

***

HIIT

Délka: 25 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andrejka Mokrejšová, Niki Kněžourová, Katy Selešiová 

Partie: full body 

Charakteristika: Lekce obsahuje 3 sady, ve kterých se vždy střídají cardio cviky se silovými cviky. Připravte si činky. 1. sada se zaměřuje břicho, 2. na vnitřní strany stehen a hýždě a v závěrečné 3. sadě se zapojí kompletně celé tělo. To je High Intensity Interval Training (Vysoce intenzivní intervalový trénink). Lekce je vhodná pro pokročilé.

***

Toned ARMS

Délka: 25 minut 

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Andy Pavelcová 

Partie: záda, ramena, paže 

Charakteristika: Připravte si expandér nebo činky, v této lekci jedno z toho využijete. Ať už to bude to nebo to, vršek těla vám po intenzivních 25 minutách poděkuje. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé.

***

STRETCH

Délka: 20 minut 

Náročnost: 2/5 

Odkaz na video: TADY

Lektorka: Katy Selešiová 

Partie: full body 

Charakteristika: V této lekci vás čeká klidné protažení, které je zacíleno na namáhané partie. Lekce je vhodná jako závěrečné protažení po doběhu, můžete jí zařadit po každé lekci ale i samostatně.

***

Power BODY

Délka: 48 minut

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY

Lektor: Jakub Čečelský

Partie: hrudník, paže, záda, core, stehna

Charakteristika: Před vámi je pořádná nálož s expanderem a stepem. Během 5 náročných sad dáte zabrat středu těla, hrudníku, pažím, stehnům i zádům. Pokud doma nemáte k dispozici step, ve videu najdete i verzi bez něj. V této lekci nečekejte žádné hopsání, pouze silové cviky vycházející z kliků, přítahů a výpadů. Lekce je vhodná pro pokročilé.

***

Power STRENGTH

Délka: 25 minut

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY

Lektor: David Pártl

Partie: full body

Charakteristika: 25 minut cardia vám bude stačit k tomu, abyste ždímali oblečení. Po této lekci nebude ve vašem těle sval, který byste necítili. Planky, angličáky, skoky, sprinty, kliky a mnoho dalšího. Celkem 5 nabitých sad. Lekce je vhodná pro pokročilé.

***

Power YOGA

Délka: 45 minut

Náročnost: 4/5 

Odkaz na video: TADY

Lektor: Tomáš Strnad

Partie: full body

Charakteristika: Už jste od nás určitě zvyklí, že naše jógové lekce nejsou jenom klidně prodýchávání, ale můžete si v nich dát i pořádně do těla. Tahle yoga rozhodně není výjimka. Kromě pozic jako jsou planky, bojovníci, pozdrav slunci, pes hlavou nahoru a dalších, vás v této lekci čekají i pozice, které jste v našich videích ještě necvičili. Hodit se vám bude jógový blok. Lekce je vhodná pro pokročilé.

***

Power MUSCLE

Délka: 48 minut

Náročnost: 5/5 

Odkaz na video: TADY

Lektor: Honza Kempa

Partie: paže, záda, hýždě, core

Charakteristika: Říkal někdo kettlebell? Vezměte ho do ruky a pojďte se zapotit a zasmát. Tahle silová lekce je určena pro všechny, kteří touží mít vyrýsované bicáky, střed těla, hýždě i záda. Ale nebude to zadarmo! V 5 sadách si možná sáhnete na dno svých sil a svaly ucítíte ještě dlouho po tréninku. Lekce je vhodná pro pokročilé.

***

Power ATTACK

Délka: 30 minut

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY

Lektor: Marty Tamáš

Partie: full body

Charakteristika: V této taneční lekci se seznámíte s kroky vycházejícími z hip hopu. Pro milovníky cardia je lekce jako stvořená, ale nečekejte nudné hopsání. Ti, co nemají se hip hopem žádné zkušenosti se rozhodně nemusí bát, všechny kroky se v lekci vysvětlý a nakonec jsou spojeny do jednoduché choreografie. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé.

***

Power MOBILITY

Délka: 35 minut

Náročnost: 3/5 

Odkaz na video: TADY

Lektor: Radek Laci

Partie: ramena, kyčle, lopatky, lokty, pánev

Charakteristika: Díky pomalým pohybům připomínajícím přirozené pohyby zvířat si vyzkoušíte svou mobilitu. Procvičíte mobilitu ramen, kyčlí, lopatek, loktů i pánve. V lekci využijete tyč, můžete ale použít i násadu na mop nebo smeták. Zkrátka to, co doma najdete. Lekce vypadá na první pohled jednoduše, ale druhý den intenzivně ucítíte procvičované partie. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé.

***

Kdybyste měli jakýkoli dotaz, na který byste v tomto článku nedostali odpověď, určitě nám napište komentář nebo zprávu na e-mail fitfabstrong@email.cz.

Andy, Katy, Niki, Andrejka

P.S.: už nás sledujete na Instagramu?

2 thoughts on “Co je a jak funguje FITFAB Strong vč. přehledu všech lekcí

 1. Děkuji za parádní cviceni Reagovat

  Dobrý den,tohle je to nejlepší cvičení,které jsem kdy na internetu objevila. Dekuji,že konečně mohu cvičit z domova,zatímco mi spinka miminko. Těším se na každou lekci. Jste skvělí!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *