Listopadová sportovní výzva plná inspirace a laskavosti

Tato výzva bude něčím jiná. Protože i tam venku je to teď trochu jiné. Ale my držíme spolu.

Kromě tipů na cvičení jsme se vám v tomto období rozhodli zlepšit náladu. Ukázat laskavé profily a inspirující lidi, kteří vás s dřívějším stmíváním, listopadovými plískanicemi a všudypřítomnou nejistotou zahřejí u srdce. Anebo ty, kteří vás mohou něčím motivovat, poučit a ukázat vám něco zajímavého ze svého oboru. Ať už je to vaření, psychologie, vesmír nebo třeba gramatika.

Vydejte se s námi na listopadovou cestu plnou pohybu, tipů na produktivitu, učení, dobré nálady a hlavně pozitivního přístupu. Ten je teď ze všech nejdůležitější. Objevujte s námi lidi, kteří našemu světu dávají přidanou hodnotu a od kterých se máme co učit.

Sociální sítě jsou dnes plné obsahu, který v nás probouzí výčitky, pocity méněcennosti a vlastní zbytečnosti. A my to chceme změnit. Chceme vám nabídnout obsah, který je milý, laskavý a opravdový.

Co všechno jsme si pro vás připravili?

Kromě již tradiční dávky nejrůznějších FITFAB sportovních lekcí také tipy, jak se starat o své duševní zdraví, koho sledovat a jak se z pohodlí domova stále vzdělávat a dovídat nové věci.

Každý týden na vás čeká plánek se cvičením. Na své si přijdou i majitelé FITFAB Diáře, ze kterého cvičení vychází. Cvičení si uzpůsobte podle sebe, jak se vám do vašeho týdenního plánu bude hodit. Však to znáte.

A jak se zapojit?

Mrkněte, nebo si rovnou stáhněte plánek určený pro daný týden a postupně odškrtávejte splněná cvičení. Abychom se mohli navzájem podporovat, nezapomeňte svou cestu sdílet na Instagramu a Facebooku. Označujte náš profil @fitfabstrong.cz a přidávejte #fitfabstrong, abychom vás dobře našli.

Budeme také moc rádi, když se inspirujete našimi tipy na zajímavé profily a když nám na oplátku své tipy pošlete třeba do zprávy.

Tady je plánek celé cvičící výzvy (tady také v PDF), a pokud byste hledali templaty na Instagram, najdete je na konci tohoto článku nebo na našem Instagramu.

Tak se do toho pojďte pustit po hlavě!

Neděle 1. listopadu

První listopadový den nám padl na neděli a my se rozhodli, že z ní uděláme rozehřívací den celé výzvy!

Tip na neděli:

Ukliďte si na Instagramu nebo Facebooku. Projeďte si svůj seznam lidí, které sledujete, a vymažte každého, jehož sledování vám nezlepšuje náladu, nijak vás nemotivuje a akorát z něj máte například výčitky svědomí. Sociální sítě teď hojně používáme a měla by měl být platforma, která vám dělá radost!

Hotovo? Super, jste připraveni na nálož našich insta tipů na skvělé profily.

ABS LEGS Strong

délka: 35 minut
náročnost: 2/3

1. týden 2. – 8. listopadu

Tip týdne:

Naučte se něco nového.

Kdy jindy se vrhnout do něčeho, po čem dlouho toužíte? Začněte se učit nový jazyk, vzdělávejte se on-line v oblasti výživy nebo cvičení, naučte se plést… Je mnoho toho, co můžete zkusit, nejtěžší je vždy jen první krok. Začněte teď!

Inspirace týdne:

 • @blanipilat – chemie je všude kolem nás i tam, kde vám budou tvrdit, že není. Blanka vás o tom vtipnou a lidskou formou přesvědčí.
 • @e_eva – vaření (zatím) není vaše parketa a chcete to změnit? Evička vám dokáže, že je to jednodušší, než si myslíte. Jednoduché, zdravé a rychlé recepty jejímu profilu dominují.
 • @kubova_english – angličtinu vám pomůže zlepšit Kuba. Nečekejte nudná cvičení a školní učebnice, ale zábavná cvičení.
 • @kinisi_fyzioterapie – Lenka se svým manželem Martinem před pár lety založila Kinisi centrum fyzioterapie, ve kterém se zaměřují na prevenci a terapie bolesti nejen pro dospělé. Její profil je plný tipů na zdravé cvičení tak, abyste si neubližovali a naučili se správně dýchat.
 • @karolinafour – Karolína je inženýrkou chemie potravin a výživy, odborník na kvalitu potravin, nadšenou kuchařkou a autorkou nové knihy nejez blbě! Pro zajímavé rozbory zdánlivě zdravých potravin a pro jejich objektivní posouzení jste u Karolíny na správném místě!

Spouštíme akademii!

Na konec týdne pro vás máme největší pecku tohoto roku – 8. listopadu totiž spouštíme naši online akademii o výživě a cvičení. Více o ní psala Andy na svém blogu tady.

HOLD Strongest

délka: 48 minut
náročnost: 2/3

Břicho & stehna s Katy

délka: 22 minut
náročnost: 1/3

Běhání kopečků

(alternativa: volný běh/chůze)

délka: do běhu vložit 4x kopeček dlouhý 200 – 400 metrů
náročnost: 3/3

Well FRESH

délka: 30 minut
náročnost: 1/3

2. týden 9. – 15. listopadu

Tip týdne:

Pokud můžete, choďte ven.

Pobyt venku vám rozproudí krev v těle, okysličí mozek a vy najednou uvidíte vše v lepším světle. Skočte se na půl hodiny provětrat v obědové pauze, nebo před prací. Stojí to za to.

Inspirace týdne:

 • @jankachudlikova – Janka je koučka a lektorka inspirující druhé na cestě ke spokojenosti a k rozvinutí plného potenciálu. Zajímá se o neurovědu a psychologii a má vlastní podcast Dolu Nahoru. Ten doporučujeme všemi deseti právě například k procházce.
 • @bagniari – Katarína je antropoložka a především Žena s velkým Ž. Dlouhodobě se zajímá o ženský cyklus a pomáhá ženám nastavit cyklus bez typických symptomů tak, aby správně fungoval. Zdraví by pro každého mělo být na prvním místě a i toto k tomu bezpodmínečně patří. Dozvědět se můžete hodně i díky Kataríny podcastu Bagniari radio.
 • @stibrovicnikolka – Nikol asi představovat nemusíte. Kdyby se tu ale našel někdo, kdo Nikol nezná, dělá velkou chybu, že ji ještě nesleduje. Vtipem ošlehaný profil se synem Matesem vám zvedne náladu, kdykoli na něj zavítáte. Doporučujeme hlavně unaveným maminkám.
 • @pisuprotozevino – Týna nemá nejvymazlenější fotky na celém Instagramu, Týna má reálné fotky. A proto Týnu milujeme. Sledujte Týnu a my vám slibujeme, že nebudete litovat.
 • @okousekbliz – Kristýna stojí za profilem O kousek blíž a stejnojmenným podcastem. Podcast s tvůrčími ženami, které se našly či se hledají ve své síle a křehkosti, doporučujeme ke každé procházce. Poslechněte si třeba ten s Andy.

INTERVAL Strong

délka: 40 minut
náročnost: 3/3

Taneční jízda s Niki

délka: 22 minut
náročnost: 1/3

Dlouhý běh

délka: prodlužte svůj běh o 10 % vzdálenosti, kterou jste nejvíce uběhli
náročnost: 2/3

PILATES Light

délka: 16 minut
náročnost: 1/3

3. týden 16. – 22. listopadu

Tip týdne:

Motivaci ke cvičení doma je občas těžké hledat. Sami to známe. Pokud ale pracujete s domova, nebo máte ztížené pracovní podmínky, zkuste si zachovat určité rutiny.

Pro ty, co pracují z domova: Vrhněte se na cvičení ráno před prací, případně se hned před koncem práce převlečte do sportovního a jakmile zaklapnete notebook, vrhněte se na cvičení. Tělo nedostane možnost se rozsedět a vy budete mít dříve splněno a vyhnete se přemlouvání sebe samotných.

Inspirace týdne:

 • @luciemin – hledáte někoho, kdo vás ke cvičení vždy namotivuje? Lucka je určitě jedním z nich, vždy usměvavá a plná sil!
 • @jetojenvhlave – druhá Lucka do sbírky. Tato se před pár lety rozhodla se svou váhou něco dělat a z holky, kterou by mohly začít trápit zdravotní problémy právě s váhou spojené se stala nadšenkyně do zdravého životního stylu. S Luckou jsme také dělali rozhovor na náš blog.
 • @iva.pazderkova – Iva je jedna z nejlepších českých hereček. Je ale zároveň dříč, který si ve svých 39 letech dal jeden cíl, a to stát na prknech v rámci soutěže bikini fitness. Iva všem dokázala, že to jde, a ve svých 40 letech se této soutěže zúčastnila a skončila na 10. místě!
 • @bezicicestinar – kombinace běhu a češtiny? Proč ne! Jarda spojuje skvělého běžce a jazykovědce do jedné osoby a boří tak mýty o nudných češtinářích. Na tomto profilu najdete motivaci k běhu i vysvětlení gramatických jevů.
 • @aktin -jasně, přehledně a srozumitelně nejen o výživě a fitness, to jsou příspěvky od Aktinu, který doporučujeme všem sportovcům.

ROCK Strongest

délka: 42 minut
náročnost: 2/3

WORK Stronger

délka: 40 minut
náročnost: 3/3

CORE Strong

délka: 35 minut
náročnost: 2/3

Volný běh

(váš dech je klidný, běh vás nestojí moc úsilí, máte pocit, že byste mohli běžet ještě mnoho hodin)

délka: libovolná
náročnost: 1/3

4. týden 23. – 29. listopadu

Tip týdne:

Buďte v kontaktu se svými blízkými – rodinou a přáteli. Využijte moderních technologií k něčemu opravdu užitečnému a zavolejte si, zaskypujte, zazoomojte, prostě cokoli, ale buďte ve spojení.

O vztahy je třeba se starat. Tak si najděte každý den chvilku a ozvěte se všem, kteří si to zaslouží. Udělá se dobře i vám, když si budete mít s kým povídat.

Inspirace týdne:

 • @anie_songe – o obyčejně neobyčejném životě píše Anetka pod přezdívkou Anie Songe, která vznikla během života na Bali. Z exotiky do hor a zase jinam, plná pozitivní energie, kreativity a krásných textů a myšlenek.
 • @zasluncevdusi – Anežka je medička, která i přes svou diagnózu neztrácí slunce v duši. Pro (mnohdy vtipné) poznatky z medicíny a texty, které pohladí, i když už se všechno zdá být ztraceno, si na tenhle profil určitě zajdete.
 • @evaholubovaofficial – Eva je, stejně jako Iva, herečka. Zároveň ale instagramový komik trefně komentující aktuální dění, a o tom, že jí to jde, svědčí i její takřka dvě stě tisícové publikum.
 • @dvatatove – Michal a David, rodiče dvojčat, na jejichž profilu si přijde na své určitě i bezdětný. Jejich příhody a vtipné poznatky ze života a rodičovství vám vykouzlí úsměv na rtech.
 • @lukacevicjan – vesmír je fascinující, že? Janův profil vás o tom přesvědčí ještě o chlup víc! Jan zkoumá vesmír pro Akademii věd ČR a nechá vás do něj trochu nahlédnout.

LEGS Light

délka: 20 minut
náročnost: 1/3

STAY Strongest

délka: 42 minut
náročnost: 3/3

STABILITY Stronger

délka: 35 minut
náročnost: 2/3

Fartlekový běh

(zrychlené úseky)

délka: alespoň 40 minut, vložit 5x 2 minuty zrychlené (85 % maximální rychlosti)
náročnost: 3/3

Pondělí 30. listopadu

Tip na pondělí:

Vstaňte s úsměvem, uvařte si dobrou kávu nebo čaj a udělejte si něčím radost. Čímkoli. Cvičením, dobrým koláčem, novou knihou, vyklizením skříní… a buďte na sebe hodní.

PARTY Stronger

délka: 30 minut
náročnost: 2/3

Budeme rádi, když nám své pocity z výzvy budete psát na náš Instagram nebo Facebook a pod hashtagy #fitfabstrong přidávat své příspěvky, abychom měli ještě větší radost z toho, jak vám to jde!

Hodně síly,

vaše FITFAB holky

?

A tady ještě slíbené plánky na Instagram:

První týden:

Druhý týden:

Třetí týden:

Čtvrtý týden:

Ať to jde!

3 thoughts on “Listopadová sportovní výzva plná inspirace a laskavosti

 1. dotaz Reagovat

  dobry den. budu vasi vyzvu cvicit a moc se tesim. jenom se chci zeptat . je to planovany na ctyri dny ,co ty ostatni tri. dekuji za odpoved kveta nejradeji cvicim fit fab movie

 2. Prosinec? :) Reagovat

  Moc děkuji, výzvu si užívám. 🙂 Bude i nějaká prosincová výzva?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *