Představujeme nový program FITFAB Twenty

Už po čtvrté za sebou nosí v prosinci dárky nejenom Ježíšek, ale taky FITFAB Strong. A co od nás dostanete? Nadělíme vám nový fitness program – FITFAB Twenty!

Pokud vás zajímá, čím je program charakteristický, na jaké lekce se těšit a co budete potřebovat za cvičící pomůcky, jste tu správně a čtěte dál.

Co od programu čekat

Kdyby angličtina dovolila ještě dál stupňovat, bylo by po Strongestu docela jasné, co přijde. Bohužel (nebo bohudík?) jsme ale se slovíčkem strong dosáhli stropu, a tak je tady FITFAB Twenty!

Jak je naším zvykem u prosincových programů, i tento bude mixem cardia, posilování a klidných lekcí, první zmíněné ale bude zastoupené v trochu menší míře, než jste od nás možná zvyklí.

Programem jsme se snažili vyhovět vašim požadavkům a připomínkám, které jsme od vás delší dobu sbírali. Doufáme, že vyplníme to, co vám třeba mohlo chybět, a to kratší lekce o délce 20–25 minut (odtud název TWENTY), které ale budou svou náročností podobné velkým programům Strong, Stronger a Strongest.

Lekce začínají klidnějším rozehřátím, na které většinou navazují dvě až tři sady posilování. Lekce končí opět pár minutovým zklidněním. Lekce jógy a protažení jsou celé v kuse.

Fotila Anna Turková

Pomůcky, které se vám budou hodit

Fotil Honza Kvarda

První pomůckou, bez které se neobejdete, je jednoznačně jógamatka. V tomto programu ji využijete při všech lekcích. Druhou důležitou věcí jsou pevné boty na cvičení. Boty nebudete potřebovat na lekci jógy a protahování.

Níže je seznam fitness pomůcek, které využíváme v programu. Pokud je doma nemáte a pořizovat si je nechcete, nesmutněte! V lekci je vždy jedna z nás, kdo cvičí alternativu s činkami. Ty můžete doma snadno nahradit plnými 1,5 l lahvemi.

Expandéry – odporové gumy!

Mnoho z vás expandér bude mít z lekce BOYS Strongest. V lekci Toned ARMS cvičíme s tím samým od našeho partnera Sportisimo:

1) Standardní (měla na natáčení Andy) je růžový expandér. Stojí pár kaček a bude se vám opravdu hodit!

2) Pro chlapy nebo silnější jedince je žlutý expandér. 

Booty bandy – mini odporové gumy!

Band využijete s Nikčou v lekci BOOTY Band a je novinkou mezi používanými FITFAB pomůckami. Kdo sní o kulatém pevném pozadí, nesmí mu ve výbavě chybět.

Bandy rozhodně neslouží jen na posilování hýždí a nohou, ale i na vršek těla a využijete je na celou lekci.

Existují ve třech variantách tuhosti – soft, medium a hard.

Činky, 2–4kilové!

Na lekci HIIT využijete činky. Jak těžké budou, necháme na vás. V lekci HIIT cvičíme s 4kilovými a lehčí verzi s 2kilovými.

Bosu

Druhou novinkou je bosu, která se objevuje v lekci Bosu ABS pod vedením Andy. Určitě však není nutné bosu pořizovat, většina cvičících tuto lekci odjela také bez bosu. Chtěli jsme ale dát možnost zacvičit si trochu jinak těm, co už bosu mají.

Pokud si tak například budete na Sportisimo kupovat náš FITFAB Diář nebo FITFAB Pracák, neváhejte si objednat s jedním poštovným rovnou i tyto pomůcky.

Fotil Honza Kvarda

Jaké lekce FITFAB Twenty nabídne

1. Bosu ABS

Partie: střed těla, břicho, ramena

První lekcí je Bosu ABS, který, jak již název napovídá, dá zabrat středu těla. Dvěma devítiminutovými sadami vás provede Andy.

Majitelé bosu lekci odcvičí s Katy. Ostatní si spolu s Andy připraví činky.

Kromě Andy a Katy se na vás z obrazovky bude smát Andrejka, Pája Liegerová a Martin Levý.

Fotil Marek Perichta

2. BOOTY Band

Partie: celé tělo

Že se s pomůckou booty band nemusí tvarovat nutně jen pozadí, vám ukáže Niki, která full body lekci BOOTY Band vytvořila.

První sadu potrápíte spodní část těla a druhou naopak tu vrchní. Nikdo ale nezaručuje, že si nohy v druhé půlce odpočinou.

Lekci s Niki natočili Andy, Katy, Andrejka a Martin Žáček.

Fotil Marek Perichta

3. Taichi YOGA

To tu ještě nebylo! Kombinace jógy a pohybů inspirovaných bojovým uměním taichi, to je nová lekce, kterou vás neprovede nikdo jiný než naše jóga guru Andrejka.

Tuto lekci si už vyzkoušela Andy, Niki, Katy i Roman Sterly a my věříme, že z ní budete stejně nadšení jako my!

Fotila Anna Turková

4. HIIT

Partie: celé tělo

HIIT = High Intensity Interval Training, neboli vysoce intenzivní intervalový trénink pod taktovkou tří trenérek Andrejky, Niki a Katy.

Holky si připravily tři šestiminutové sady, ve kterých se střídají cardio a posilovací prvky. Kdo říká, že se za 25 minut nestihnete zapotit?!

Andrejka vám představí svou sadu na břicho, Nikča naváže cviky na vnitřní stehen a hýždě a Katy holky doplní o cviky na celé tělo.

V lekci holkám sekundují Pája Liegerová a Martin Žáček.

Fotila Anna Turková

5. Toned ARMS

Partie: paže a záda

S Andy podruhé! V lekci Toned ARMS se seznámíte s Andy a jejím dobrým známým expandérem. Opět dvě devítiminutové sady a maximální koncentrace na vršek těla.

Pro nemajitele expandéru tu bude Niki, která pojede celou lekci s činkami.

Lekci doplnila Andrejka, Pája Liegerová a Roman Sterly.

Fotila Anna Turková

6. STRETCH

Lekce, o kterou jste si intenzivně psali a my vaše přání vyslyšeli. Katy vás provede klidným protažením.

Nečekejte provazy, nohy za hlavou, lekce je sestavená pod dozorem fyzioterapeuta tak, aby docílila protažení namáhaných partií ze cvičení. Naším cílem není z vás udělat cirkusáky, ale příjemně a zdravě vás protáhnout.

Ke Katy se připojila Andy, Nikča, Anet Kavalíková a Martin Levý.

Fotila Anna Turková

Jako tým FITFAB Twenty

Stejně jako v případě předchozích programů i na FITFAB Twenty nás oblékl Reebok v rámci naší dlouhodobé spolupráce se Sportisimo.

Jak jste si určitě všimli, program je čistě černobílý a my potřebovali přizpůsobit i naše oblečení. Díky Rebooku se nám to povedlo a my jsme z kousků nadšení!

Program jsme odcvičili v botech Reebok LITE 2.0 a nohy měli jako v bavlnce.

Fotila Anna Turková

Na lekce Taichi YOGA a BOOTY Band jsme oblékly tílka Reebok WOR MESH TANK, na kterých milujeme to, že je můžete nosit několika způsoby.

Fotil Honza Kvarda

Při pomalejších lekcích by mohlo být chladno, a tak Katy s Nikčou vyzkoušely na lekci STRETCH lehkou sportovní mikinu Reebok TE LINEAR LOGO FT FULLZIP.

Fotila Anna Turková

Zkrácené tričko Reebok TE AOP VECTOR TEE skvělě doplní jakýkoli spodek. Podívejte se, jak slušelo Andy v lekci STRETCH.

Fotila Anna Turková

Multifunkční 3/4 legíny Reebok WOR COMM CAPRI si oblíbila nejen Andrejka při józe. Dá se v nich dobře posilovat i běhat, a tak se staly nezbytným kousek v šatníku i zbylých holek.

Fotil Marek Perichta

A aby nepřišli zkrátka páni, máme tu tip na super triko Reebok TE LL SS GRAPHIC TEE, které podstoupilo zátěžovou zkouškou našimi chlapci.

Fotila Anna Turková

A kdy si konečně zacvičíte?

Předčasný dárek k Vánocům si letos rozbalíte v úterý 15. prosince!

Opět vám tak dáváme možnost se s lekcemi seznámit a po Vánocích se do toho vrhnout po hlavě. FITFAB Diář 2021 s lekcemi FITFAB Twenty počítá, nikoho o ně neochudíme. Diář hlavně přináší obří roční fitness výzvu, takže si ho rozhodně pořiďte, nezbývá jich už ani třetina a po těch loňských se jen zaprášilo!

Děkujeme také partnerům Sportisimo a Reebok, bez kterých by nový program nevznikl. A především děkujeme vám všem za podporu, krásná slova a zprávy a neutuchající inspiraci! Neskutečně se těšíme, až si lekce poprvé zacvičíte.

Váš tým FITFAB Strong

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *